Skip to main content

Levné letenky Asie

Akční letenky

 

Asie - královna všech kontinentů

Hledáte levné letenky za skutečným dobrodružstvím? Máme tip! Největší a nejrozmanitější kontinent s nejvyšším i nejnižším místem na zemském povrchu. Asie, královna z kontinentů s nejdelším pobřežím, má nejrůznější druhy fauny a flóry na celém světě. Název Asie je pravěký, stejně jako památky a monumenty, kterými se pyšní. Tádž Mahal v Indii je mnohými považován za nejkrásnější budovu na světě. Čínská zeď v Číně patří mezi sedm novodobých divů světa. Chrám Angkor Wat, srdce a duše Kambodže, je největším náboženským monumentem vůbec. Mount Everest v Nepálu je nejvyšší horou na světě a chrám Tygří hnízdo na skále v Bhútánu nabízí opravdu unikátní výhled. Které z asijských nej bude vaší další destinací?

Nízká, vysoká i bohatá

Rozloha Asie tvoří až třetinu zemského povrchu a žije zde asi 60 procent celkové populace. Pomyslně ji ohraničuje nejvyšší bod světa Mount Everest s 8 850 metry. Naopak nejníže se ocitnete v Mrtvém moři, ve výšce asi 430 metrů pod hladinou moře. V Asii najdete nejen nejvíce milionářů, ale i nejvyšší budovy světa, například během zájezdu v Dubaji, Šanghaji či v Soulu. Všechny krásy tohoto kontinentu si nejdéle mohou užívat Japonci, neboť průměrná délka života je zde vyšší než kdekoli jinde. Bangkok, hlavní město Thajska, je označováno za nejnavštěvovanější město. V příčkách největšího počtu mezinárodních příletů porazil dokonce Londýn, Dubaj, či Paříž. Nádherná rýžová pole na Bali, Filipínách či ve Vietnamu nejsou jen turistickou atrakcí. V Asii se totiž podle statistik spotřebuje až 90 procent z vyprodukované rýže na světě. Tak tedy, dobrou chuť!

Asie, to ale není jen pevnina. Koneckonců, Filipíny by o tom věděli mluvit. V Asii najdeme obrovské množství exotických a občas i téměř nedotčených ostrovů. Nejvíce z nich je v Tichém oceánu na Filipínách a v Indonésii. V Indickém oceánu se ale také najde pár krásných ostrovních států. Populárním se v posledních letech stále více stávají zájezdy na Maledivy a Srí Lanku. Vždyť kdo by netoužil po úniku na horký exotický ostrov v zimních měsících, kdy právě tehdy je v Indickém oceánu hlavní turistická sezóna?

Asie

Země v Asii

Top města Asie

Thajsko
Bangkok Phuket Koh Samui Krabi Pattaya Chiang Mai Trat Utapao Hat Yai
Srí Lanka
Kolombo Anuradhapura Batticaloa Sigiriya Trincomalee Gal Oya Jaffna Nuwara Eliya
Japonsko
Tokio Osaka Okinawa Fukuoka Nagoya Hirošima
Čína
Peking šanghaj Guangzhou Chengdu Hangzhou Xiamen Guilin
Spojené arabské emiráty
Abu Dhabi Ras Al Khaimah Sharjah Al-Fujairah Minhad Ab
Byly informace na této stránce užitečné?