Skip to main content

Levné letenky Indonésie

Indonésie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Indonésie

Zajímavosti o Indonésii

Mluvit o Indonésii jako o jednom celku je téměř nemožné. Rozprostírá se na 17 tisíc ostrovech, z nichž jen 6 tisíc je obydlených. Žije zde 240 milionů lidí, což je po Číně, Indii a USA jeden z největších národů na světě. Indonésie je zároveň nejlidnatější muslimskou zemí.

Celková délka Indonésie z nejsevernějšího místa Sumatry Sabang, k nejjihovýchodnějšímu místu na Irian Jaya (indonéská část Papuy) dosahuje skoro 5 tisíc kilometrů. Souostrovím prochází pás sopek, z nichž řada je stále činných.

Mezi nejoblíbenější destinace Indonésie patří jednoznačně ostrov Bali, hlavní město Jakarta či Jáva. Levné letenky do Indonésie lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Indonésie z letiště Praha či Vídeň neexistuje, avšak poměrně komfortně lze cestovat s jedním přestupem se společnostmi jako Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či Garuda Indonesia.

Více Zobrazit méně

TOP města v Indonésii

Bali

Nejkrásnější ostrov Indonésie. Tak se přezdívá Bali. Ostrov bohů a démonů, krásných pláží, azurového moře, rýžových polí a vulkanických hor. Mnozí se domnívají, že jde o samostatný stát. No ve skutečnosti je jen jedním ze 17 000 ostrovů Indonésie.

Podnebí je tropické a během celého roku se zde teplota pohybuje kolem 30 ° C. Ostrov je sopečného původu, a proto i dnes najdete na Bali několik aktivních sopek. Nejvyšší sopkou je Gunung Agung (3142m). Když milujete rýži, budete milovat i Bali. Najdete ji zřejmě ve všech místních jídlech. A samozřejmě chutná výborně!

Doporučujeme půjčit si skútr nebo motorku a projít si ostrov na vlastní pěst. Sice se zde jezdí vlevo a vládne mírný dopravní chaos, na to si ale rychle zvyknete. Bali je ostrov, na který se dokážete sbalit do jednoho batůžku. Mnoho cestovatelů si sbalí jen pár kusů oblečení, a domů se pak vracejí s věcmi nakoupenými za více než přijatelné ceny.

Pokud vás omrzí pláž, stačí jít kousek do středozemí, kde najdete džungli, hory, sopku, krásné chrámy nebo rýžová pole.

Hledáte levnou letenku na Bali? Z našich končin se tam víte nejlépe dopravit z Prahy či Vídně, ale oblíbené jsou i letecké spojení ze vzdálenějších letišť jako Řím, Benátky, Milán nebo ze sousedních letišť z Polska.

S Emirates můžete letět na Bali super komfortně z Prahy či Vídně a v ceně letenky budou zahrnuta podpalubní zavazadla (nejméně 20kg).

Qatar Airways, podobně jako jejich největší konkurent z Emirátů, létají z Prahy a Vídně s jedním přestupem v Dauhá. Opět je v ceně letenky zahrnuta i podpalubní zavazadlo (30 kg).

Na Bali můžete letět i špičkovou, pětihvězdičkovou aerolinkou Eva Air. Aerolinka klade velký důraz na bezpečnost a servis v provozování letů. Byla to první tchajwanská letecká společnost, která byla certifikována Mezinárodní asociací pro leteckou dopravu (IATA) a oceněna "IATA Operational Safety Audit". Na Bali vás dopraví s jedním přestupem a nejlepší ekonomickou třídou na světě. V ceně letenky je vždy i 30kg podpalubní zavazadla.

Turkish Airlines létající do nejvíce destinací na světě samozřejmě nemohou chybět. Jsou známé svou tureckou pohostinností na palubě a při cestě na Bali umožňují vzít si s sebou až 2 zavazadla s váhou do 23 kilogramů. Létají z Prahy a Vídně.

Jakarta

Pro někoho jen transfer na Bali, pro někoho vstupní brána pro cestování po Indonésii. Jakarta, hlavní město Indonésie, 10 milionová metropole, jedna obrovská směs kultur, tradic, gigantických dopravních zácp a úžasných gastronomických zážitků. Nachází se na ostrově Jáva. Tolik lidí na jednom místě asi nikde jinde neuvidíte. Díky mezinárodnímu letišti Soekarno - Hatta bude s největší pravděpodobností právě Jakarta vstupní branou do vaší dovolené v Indonésii. Jen těžko najdete místo s takovou energií. Proto ji co nejlépe vnímejte všemi smysly, budete okouzleni!

Indonésie je nádherné a rozmanité místo. Je to bezpečná exotika, která slibuje skutečné dobrodružství na více než 17 000 ostrovech. Pro Evropana je levnou zemí. Samozřejmě záleží to také na tom, jakým způsobem cestujete, kde se stravujete a co od vašeho výletu očekáváte. Ale od ubytování, přes jídlo, zapůjčení surfu či skútru až po láhev alkoholu zde dáte za většinu věcí jen pár korun.

Levné letenky do Indonésie můžete rezervovat z Prahy, nebo z Vídně. Přímý let do Indonésie z našich končin neexistuje. Avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem s leteckými společnostmi jako Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či Garuda Indonesia.

Užitečné info o Indonésii

Víza a cestovní doklady do Indonésie

Do Indonésie potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. A ano budete potřebovat i víza. Pokud chcete navštívit Indonésii na méně než třicet dní, bude vám stačit jednoduché 30 denní vízum, které vyřídíte pohodlně po příletu přímo na letišti za několik minut. Občané ČR mají toto vízum bez poplatku. Potřebujete ale pas platný minimálně šest měsíců od příletu, kopii zpáteční letenky a dvě volné strany v pase. Toto vízum se nedá prodloužit.

V případě delší dovolené je možné požádat o 60 denní vízum na indonéské ambasádě v Praze. Kromě zmíněných podmínek je třeba přiložit i vyplněnou žádost (kterou naleznete na stránce Indonéské ambasády) s barevnou fotografií (na pas) a platnou zpáteční letenku v termínu maximálně do 60 dní od příletu do Indonésie. Za jednovstupové vízum se platí poplatek cca 50 eur a jeho vyřízení trvá oficiálně cca 24 hodin.

Počasí v Indonésii

Do Indonésie můžete klidně zamířit během celého roku. Teploty se celé měsíce pohybují na příjemných 30 ° C s dlouhými hodinami zářícího slunce. Voda v moři se svými 26º C až 29º C přímo láká na koupání. Indonésie se nachází jen 8º jižně od rovníku, což této zemi zajišťuje tropické podnebí se stabilně vysokými teplotami během celého roku.

Teploty se pohybují mezi 29 - 33º C během 12 měsíců, ale je zase výrazně cítit rozdíl mezi dvěma ročními obdobími. Tzv. období dešťů, kdy spadne největší množství srážek, trvá od listopadu do března. Vlhkost vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché období začíná v dubnu a trvá do října. Noční teplota neklesá pod 22º C.

Ceny v Indonésii

Eura si bez problémů zaměníte i na letišti v Jakartě nebo Denpasaru, měnou je indonéská rupie. V městech a turistických centrech jsou k dispozici bankomaty a stejně tak i v obchodech se dá platit kartou.

Ubytování v Indonésii je velmi různorodé a opravdu záleží jen na vás, po čem toužíte a jak chcete strávit vaši dovolenou. Najdete zde vše, od drahých krásných obrovských resortů až po levnější malé ubytovny.

Aktuální čas v Indonésii

V Indonésii je o šest hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Indonésie

Očkování před návštěvou Indonésie není nutné, avšak obecně se doporučuje dát se očkovat proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B. Např. v resortech na Bali je však jen velmi malá šance, že se některou s těchto chorob nakazíte. Horečka Dengue se v turistických oblastech vyskytuje jen velmi málo a i tak většinou jen v období dešťů (prosinec - březen). Je však třeba se před komáry chránit a v tomto případě jsou domácí prostředky mnohem účinnější než ty co si přivezete.

Tipy, co vidět v Indonésii

10 zajímavostí o Indonésii

1
Jednotlivé ostrovy Indonésie se od sebe zásadně liší. Nejcivilizovanější Jáva je muslimská, vedlejší turistické Bali je hinduistické, východní Flores zase křesťanský
2
Zhruba polovina obyvatelstva země žije z méně než 2 dolarů na den
3
Prvním Evropanem, který navštívil Indonésii byl Marco Polo
4
Indonésie je součástí oblasti zvané Ohnivý kruh. Je to lokalita v Tichém oceánu, charakteristická častými zemětřeseními a vulkanickou činností
5
V jednom z indonéských pralesů byl objeven nejdelší had na světě s délkou až 10 metrů
6
Jelikož je Indonésie značně rozsáhlá, procházejí ní tři časová pásma
7
Na Jávě byly objeveny pozůstatky druhu Homo erectus
8
Indonésie je největší souostroví na světě, zároveň jí patří 17 000 ostrovů
9
Indonésie je čtvrtá nejlidnatější země na světě
10
Indonésie má 300 etnických skupin používajících 583 jazyků a jejich dialektů. Oficiálním jazykem země je indonéština (zvaná též Bahasa Indonesia)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)