Skip to main content

Levné letenky Varšava

Polsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Varšavy

Zajímavosti o Varšavě

Hlavní město Polska, Varšava, se nachází na březích řeky Visly. V metropoli s obrovskou rozlohou najdete tak pozůstatky komunistické architektury, jakož i moderní budovy z oceli a skla.

Přestože po druhé světové válce nezůstal ve městě kámen na kameni, Varšava povstala jako fénix z popela a zrekonstruovala své historické monumenty do původní podoby. Její muzea vám přiblíží příběh města přes radost ze Chopinovy ​​hudby až po tragický osud židovského ghetta. Navíc ekonomické srdce státu nabízí skvělé gastronomické možnosti v podobě nám blízké polské kuchyně a energické zábavní podniky, které patří k těm nejlepším v Polsku.

Varšava je zkrátka ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu.

Varšavu často navštěvují i ​​našinci. Levné letenky do Varšavy nejčastěji koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Wizz Air. Přímý let trvá okolo jedné hodiny. Z Brna zas létá do Varšavy s přestupem společnost Lufthansa.

S přestupem můžete letět do Varšavy i z Vídně se společností Air France či Eurowings. Hlavním letištěm ve Varšavě je Frederic Chopin Airport, sekundárním letištěm je letiště Modlin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Varšavě

Cestovní doklady do Polska

Při cestování do Polska vám stačí platný OP nebo cestovní pas.

Počasí ve Varšavě

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 ° C, která se ovšem přes den často šplhá i nad 25 - 30 ° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je únor s průměrnou teplotou -3 ° C. Nejvíce prší v červnu, který v průměru zaznamenává kolem 80 mm srážek. Červen je však zároveň nejslunnějším měsícem roku.

VARŠAVA POČASÍ

Ceny ve Varšavě

Národní měnou je polský zlotý, který zaměníte bezproblémově předem nebo přímo na místě.

Hledáte hotel ve Varšavě? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levných ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Hromadná doprava je levná a efektivní. Během špiček však bývá značně přeplněná. Je tvořena tramvajemi, autobusy a metrem. Lístky jsou můžete koupit na 20 minut v ceně 3,4 PLN (zóna 1 a 2), 75 minut v ceně 4,40 PLN (zóna 1) nebo 90 minut v ceně 7 PLN (zóna 1 a 2). Tyto je třeba označit uvnitř vozidla.

Alternativou je jednodenní lístek nebo třídenní lístek, jejichž cena závisí na zvolené zóně a pohybuje se v cenovém rozpětí 15 PLN až 57 PLN. Existuje i víkendový lístek ve snížené tarifu. Taxíky můžete zastavit i na ulici.

Objednání přes telefon je však zpravidla levnější. Co se týče jízdy ve městě, parkování v celém centru je placené během pracovních dní od 8.00 do 18.00 hod. Pokud se rozhodnete prozkoumat město ve vlastní režii, auto vám doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas ve Varšavě

Ve Varšavě je stejný čas jako v ČR.

Tipy, co vidět ve Varšavě

10 zajímavostí o Varšavě

1
Varšava má přes 1,700 000 obyvatel. Populace v širší metropolitní oblasti města se však pohybuje okolo tří milionů.
2
Symbolem Varšavy je mořská víla. Její podobizna zobrazuje i erb města. Podle legendy varšavský rybář vykoupil mořskou vílu z otroctví bohatého kupce. Víla mu z vděčnosti za jeho milosrdný akt přislíbila ochranu města a jeho obyvatel.
3
Varšava je město, které doslova povstalo z popela. Po druhé světové válce se v ruinách nacházelo údajně až 87% města. Následná rekonstrukce města vycházela z původních plánů.
4
V roce 1867 se zde narodila nositelka Nobelovy ceny za fyziku (1903) a za chemii (1911) - Marie Skłodowska Curie.
5
Ve Varšavě sídlí mnohé mezinárodní společnosti. Varšava se tak pyšní skutečně nízkou nezaměstnaností pohybující se okolo 3%.
6
Varšava je skutečně zelenou metropolí. Zeleň zabírá téměř 25% její rozlohy.
7
Ve Varšavě sídlí neobvyklý patentový úřad pro děti, který za svou přes deset letou existenci registroval okolo 30 000 patentů.
8
Varšavu smutně proslavilo její židovské ghetto, s jehož výstavbou začali nacisté v roce 1940. V ghettu o rozloze 3,4 km2 bylo natištěných až 400 000 Židů.
9
Varšava je ve srovnání s jinými evropskými metropolemi poměrně mladým městem. První historická zmínka o Varšavě pochází ze 14. století, kdy byl hlavním městem Krakov.
10
V obci Żelazowa Wola, nacházející se přibližně 15 km od Varšavy, se v roce 1810 narodil významný hudební skladatel a klavírní virtuos Fryderyk Franciszek Chopin (v polštině), který přežil své dětství právě ve Varšavě.
Byly informace na této stránce užitečné?