Skip to main content

Levné letenky Polsko

polsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Polska

Zajímavosti o Polsku

Varšava, Krakov, Gdaňsk. Nejkrásnější a největší metropole našich severních sousedů jsou velmi snadno a levně dostupné i letecky z České republiky i okolních letišť. Polsko pochází z názvu kmene "Poľana", což znamená - lidé žijící na otevřených polích. Polsko mnozí Češi znají i díky tomu, že navštívili populární trhy v Novém Targu, tím pádem i opačnou strany Tater. Polsko zkrátka má co nabídnout turistům z Evropy i z celého světa.

Kromě zmíněných Tater jsou tu ještě i Mazurská jezera a Baltské moře, ve kterém Poláci těží vzácné kovy. Výhodou Polska je právě jeho rozmanitý povrch. Krajinu pokrývají rozlehlé nížiny, pohoří a dokonce i mořské pobřeží. V letním i zimním období jsou lákadlem hory s krásnou přírodou, bohatou faunou a flórou a úchvatnými jezery. Ideální suvenýr z Polska? Skočte si pro oblíbené Krówki či oscypek, na těchto polských dobrotách jsou závislí všichni, kteří je alespoň jednou za život ochutnali.

Levné letenky do Polska lze rezervovat i z Prahy či Vídně. Díky nízkonákladovým společnostem jako Ryanair, Laudamotion a Wizz Air můžete letět do Polska velmi rychle a velmi levně. Přímý let do Varšavy, Krakova či Gdaňsku rezervujete často za pár stovek korun.

Více Zobrazit méně

TOP města v Polsku

Varšava

Hlavní město Polska, Varšava, se nachází na březích řeky Visly. V metropoli s obrovskou rozlohou najdete tak pozůstatky komunistické architektury, jakož i moderní budovy z oceli a skla.

Přestože po druhé světové válce nezůstal ve městě kámen na kameni, Varšava povstala jako fénix z popela a zrekonstruovala své historické monumenty do původní podoby. Její muzea vám přiblíží příběh města přes radost ze Chopinovy ​​hudby až po tragický osud židovského ghetta. Navíc ekonomické srdce státu nabízí skvělé gastronomické možnosti v podobě nám blízké polské kuchyně a energické zábavní podniky, které patří k těm nejlepším v Polsku.

Varšava je zkrátka ideálním místem pro strávení prodlouženého víkendu.

Varšavu často navštěvují i ​​našinci. Levné letenky do Varšavy nejčastěji koupíte už přímo z Prahy, odkud létá letecká společnost Wizz Air. Přímý let trvá okolo jedné hodiny. Z Brna zas létá do Varšavy s přestupem společnost Lufthansa.

S přestupem můžete letět do Varšavy i z Vídně se společností Air France či Eurowings. Hlavním letištěm ve Varšavě je Frederic Chopin Airport, sekundárním letištěm je letiště Modlin.

Gdaňsk

Když se zeptáte Poláků, které jejich město je nejkrásnější, většina z nich neřekne Varšava, ale Gdaňsk. Gdaňsk leží na severu Polska a jeho břehy omývá stejnojmenný záliv. Projít se tak můžete po plážích Baltského moře. Gdaňsk má bohatou historii, město lze považovat za kolébku polské svobody a kromě krásného centra má město i velký námořní přístav.

Gdaňsk je jedno z nejstarších měst v Polsku a zároveň i nejznámější z trojice míst, které se běžně říká Trojměstí. Dalšími dvěma městy jsou pak Sopoty a Gdyně.

Gdaňsk byl v historii známý pro své bohatství a postoje k otázkám svobody. Už v 16. století zajistil vývoz obilí život místních v přepychu. Nechtěli, aby jim vládl král ani církev. V bojích o moc i území si mohli vybírat, na kterou stranu se přidají, zda k Němcům nebo k Polákům. Historie severního Polska je totiž neodmyslitelně spjata s Němci. Nutno podotknout, že se rozhodovali podle toho, jak jim aktuálně šly obchody a vše tak záleželo na penězích.

Důkazem, že Gdaňsk se řadí k evropským městům, je zvonkohra, kterou slyšíte vždy v poledne a to konkrétně Schillerovu Ódu na radost.

Na hlavním gdaňském náměstí Dlouhý trh (polsky Długi targ) si můžete kromě radnice a zvonkohry prohlédnout i další dominantu z roku 1633. Hned vedle radnice je totiž vidět symbol Gdaňsku - Neptunova fontána. Říká se, že z ní kdysi tekla slavná gdaňská vodka "Goldwasser" s nasládlou chutí a šupinkami zlata.

Kdo ví, možná se s vodou mísí vodka i dnes, jen mít tu odvahu se z fontány napít. Z náměstí vede i Długa ulice, náměstí i ulice se často označují jako Královská cesta (Trakt Królewski).

Kousek od fontány narazíte na jeden z nejkrásnějších domů, jehož název odkazuje k britské legendě - Dvůr krále Artuše.

Pokud si chcete Gdaňsk prohlédnout z výšky, vydejte se na věž Mariánského kostela. Bude to ale stát trochu námahy, do věže totiž vede 400 schodů. Gotický kostel Panny Marie je nejvyšší církevní stavba na světě postavená z cihel. Nezapomeňte si prohlédnout i 14 metrů vysoký orloj z 15. století.

Gdaňsk je historické město, ve kterém najdete velké množství katedrál, kostelů a uliček, ze kterých na vás dýchají staré časy, ale zároveň nabízí i vymoženosti moderní doby. Najdete zde jednu z největších zoologických zahrad v Polsku, mnoho muzeí, zajímavou přístavní architekturu, nebo například maják a námořní muzeum. Město vám tak ve finále může připomínat Amsterdam, nebo Kodaň.

Krakov

Město, které si pamatuje krále a princezny, hrůzy druhé světové války, ale i komunismus. Krakov je fascinující, romantický, plný historie, dobrého jídla, výhodných nákupů a milých domácích. A pokud si myslíte, že ho přelouskáte za jeden den, tak jste na omylu. Krakov totiž třeba ochutnat plnými doušky.

Levné letenky do Krakova lze rezervovat z Prahy a Vídně. Do oblíbené metropole našich severních sousedů se dostanete až 4krát týdně.

Užitečné info o Polsku

Cestovní doklady do Polska

Při cestování do Polska vám stačí platný OP nebo cestovní pas.

Počasí v Polsku

Polské podnebí je převážně kontinentální, na severu zase přímořské. Léta jsou velmi teplá s deštěm a zimy chladné, doprovázené sněhovými srážkami. Téměř jako u nás v České republice. Polsko doporučujeme navštívit zejména na jaře nebo na podzim, je to ideální čas z pohledu počasí i počtu turistů.

Ceny v Polsku

Polský zlotý, nebo jen zlotý je jednotka polské měny, která se dělí na 100 grošů. Mince polských zlotých mají nerovnoměrné strany. Peníze lze zaměnit v kterékoliv směnárně v ČR, a to samé platí i o směnárnách v Polsku. Mějte u sebe vždy hotovost, platba kartou není tak rozšířená jako například v ČR.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Polsku

V Polsku je přesně tolik hodin, kolik v České republice.

10 zajímavostí o Polsku

1
Nejvyšší bod Polska jsou Rysy s výškou 2499 m.
2
Pokud chcete v Polsku dostat výtahem do 2. patra, musíte stisknout jedničku. První patro je označeno nulou.
3
První masově vyráběné auto v Polsku byl Fiat, v předvečer druhé světové války se prodalo 10 000 ks.
4
Polské zásoby černého uhlí se odhadují na 45,4 miliard tun, což je dost na pokrytí poptávky v zemi na 500 let.
5
V Polsku se narodila Marie Curie Sklodowská - jediná nositelka Nobelovy ceny ve dvou různých vědních oborech.
6
Název "Polsko" pochází z názvu kmene "Poľana", což znamená "lidé, kteří žijí na otevřených polích".
7
90% mladých lidí v Polsku má středoškolské vzdělání a 50% má akademickou hodnost.
8
Ve Vratislavě (Wroclaw) se nachází nejstarší restaurace v Evropě. "Piwnica świdnicki" je v provozu od roku 1275.
9
Polska vodka Wyborowa je nejstarší značka vodky a má přes 500 let.
10
Poláci milují bonbóny a čokolády. Asi proto největší část v každém obchodě s potravinami patří cukrovinkám.
Byly informace na této stránce užitečné?