Skip to main content

Levné letenky Kodaň

Akční letenky do Kodaňe

Kodaň

Nejčistší, nejbezpečnější a nejšťastnější. To jsou jen některé z přívlastků, které se běžně používají při popisu hlavního města Dánska - Kodaně. Bránu do Skandinávie zdobí překrásné kanály, úzké uličky a staré pestré domky.

Působí téměř pohádkově. Ale to bude tím, že zde žil nejznámější pohádkář všech dob Hans Christian Andersen. Jeho fantazijní dědictví připomíná i bronzová socha Malé mořské panny, která se stala symbolem města. Mnohé paláce a historické památky, jedna z posledních královských rodin světa či pokus o vytvoření svobodného města Christiana. Kodaň je nekonečná studnice inspirací, která nezamrzá ani během chladného počasí.

Kodaň začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Kodaně nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo 1 hodiny. Z našich končin se do Kodaně létá zejména se společnostmi Austrian Airlines, Norwegian Air, Ryainair či Lufthansa. Hlavním letištěm v Kodani je Letiště Kodaň - Copenhagen Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kodani

Tipy na zážitky - Kodaň a okolí

Tipy, co vidětv Kodani

10 zajímavostí o Kodani

1
Dánský název města København pochází ze středověké dánštiny a znamená přístav obchodníků.
2
Kodaň má přes 583 000 obyvatel. V metropolitní oblasti však žijí téměř dva miliony obyvatel.
3
Kodaňský přístav je tak čistý, že byste se v něm mohly bezpečně vykoupat.
4
Kodaň se pyšní jednou z nejdelších pěších nákupních zón Evropy s názvem Strøget, která se rozpíná na 1,1 km. V ulicích Strøgetu najdete i takové luxusní značky, jakými jsou Prada, Louis Vuitton a Mulberry.
5
Kodaň je jedním z nejbezpečnějších míst světa. Rodiče někdy nechávají děti v kočárcích před dveřmi kaváren či restauraci bez jakéhokoliv dohledu. Kriminalita je zde mimořádně nízká
6
Kodaň se rozkládá na dvou ostrovech - Sjælland a Amager.
7
Dánsko bývá opakovaně označováno za nejšťastnější zemi světa. V žebříčku World Happiness Report pro rok 2017 se Dánsko umístilo na druhém místě.
8
Kodaň je jedním z nejlepších míst pro cyklistiku. Více než polovina města jezdí do práce na kole. Cyklisté mají i vlastní semafory.
9
V prostředcích veřejné dopravy vládne vždy neobvyklé ticho, což musí ocenit každý introvert.
10
Známý dánský pivovar Carlsberg daroval Niels Bohr, nositeli Nobelovy ceny za fyziku, na znak úcty honosnou rezidenci v Kodani. Její potrubí vedlo až do pivovaru. Známý fyzik si tak mohl dopřát oblíbené pivo kdykoliv přímo z kohoutku.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?