Skip to main content

Levné letenky Kodaň

Dánsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kodaně

Zajímavosti o Kodani

Nejčistší, nejbezpečnější a nejšťastnější. To jsou jen některé z přívlastků, které se běžně používají při popisu hlavního města Dánska - Kodaně. Bránu do Skandinávie zdobí překrásné kanály, úzké uličky a staré pestré domky.

Působí téměř pohádkově. Ale to bude tím, že zde žil nejznámější pohádkář všech dob Hans Christian Andersen. Jeho fantazijní dědictví připomíná i bronzová socha Malé mořské panny, která se stala symbolem města. Mnohé paláce a historické památky, jedna z posledních královských rodin světa či pokus o vytvoření svobodného města Christiana. Kodaň je nekonečná studnice inspirací, která nezamrzá ani během chladného počasí.

Kodaň začínají poznávat i Češi. Levné letenky do Kodaně nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo 1 hodiny. Z našich končin se do Kodaně létá zejména se společnostmi Austrian Airlines, Norwegian Air, Ryainair či Lufthansa. Hlavním letištěm v Kodani je Letiště Kodaň - Copenhagen Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kodani

Jaké cestovní doklady potřebuji do Dánska?

Pro vstup do Dánska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Zdržet se zde můžete až 90 dní v rámci jednoho pololetí. Osobní doklad musí být platný po celou dobu pobytu.

Jaké je počasí v Kodani?

Dánsko má nejméně extrémní klima ze všech skandinávských zemí. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 17° C, která ovšem přes den může překročit i 25° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 0° C.

Nejvíce prší v červnu, který v průměru zaznamenává kolem 60 mm srážek, což není výrazně mnoho. Během léta je ve městě velké množství turistů. Pokud preferujete méně zaplněné ulice, ideálním časem na návštěvu bude pro vás květen, červen nebo září.

KODAŇ POČASÍ

Jaké jsou ceny v Kodani?

Národní měnou je dánská koruna, kterou zaměníte bezproblémově na místě. Hledáte hotel v Kodani? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány.

Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Veřejná doprava ve městě je velmi kvalitní. Je tvořena příměstskými vlaky S-train, metrem, autobusy a žlutými vodními autobusy - ferries, které se pohybují po Kodaňském přístavu. Vždy si kupte předem lístek před vstupem do vlaku nebo metru. Koupit si jej můžete v automatech nebo ve stáncích na stanicích. V autobusech si můžete lístek koupit iu řidiče, což je však o něco dražší. Kontroly lístků jsou velmi časté. Stejný lístek může být použit na metro, autobus, vlak nebo ferry.

Kodaň je rozdělena na několik zón. Lístek si vždy kupujte předem na zóny, ve kterých se plánujete pohybovat. První dvě zóny pokrývají většinu centra. První tři zóny cestu na letiště. Kromě jednorázového lístku si můžete koupit lístek i na jeden nebo sedm dní. Cenově výhodnou alternativou k tradičním lístkům je koupě City Passu, se kterým můžete cestovat po zóně 1 - 4 buď na 24 hodin nebo 72 hodin.

Řízení v městě komplikuje velmi drahé parkovné. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí města ve vlastní režii, auto vám doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Kodani?

V Kodani je stejný čas jako v ČR.

Tipy, co vidětv Kodani

10 zajímavostí o Kodani

1
Dánský název města København pochází ze středověké dánštiny a znamená přístav obchodníků.
2
Kodaň má přes 583 000 obyvatel. V metropolitní oblasti však žijí téměř dva miliony obyvatel.
3
Kodaňský přístav je tak čistý, že byste se v něm mohly bezpečně vykoupat.
4
Kodaň se pyšní jednou z nejdelších pěších nákupních zón Evropy s názvem Strøget, která se rozpíná na 1,1 km. V ulicích Strøgetu najdete i takové luxusní značky, jakými jsou Prada, Louis Vuitton a Mulberry.
5
Kodaň je jedním z nejbezpečnějších míst světa. Rodiče někdy nechávají děti v kočárcích před dveřmi kaváren či restauraci bez jakéhokoliv dohledu. Kriminalita je zde mimořádně nízká
6
Kodaň se rozkládá na dvou ostrovech - Sjælland a Amager.
7
Dánsko bývá opakovaně označováno za nejšťastnější zemi světa. V žebříčku World Happiness Report pro rok 2017 se Dánsko umístilo na druhém místě.
8
Kodaň je jedním z nejlepších míst pro cyklistiku. Více než polovina města jezdí do práce na kole. Cyklisté mají i vlastní semafory.
9
V prostředcích veřejné dopravy vládne vždy neobvyklé ticho, což musí ocenit každý introvert.
10
Známý dánský pivovar Carlsberg daroval Niels Bohr, nositeli Nobelovy ceny za fyziku, na znak úcty honosnou rezidenci v Kodani. Její potrubí vedlo až do pivovaru. Známý fyzik si tak mohl dopřát oblíbené pivo kdykoliv přímo z kohoutku.
Byly informace na této stránce užitečné?