Skip to main content

Levné letenky Praha

Akční letenky do Prahy

Praha

Překrásná, historická a tajemná. Tak lze ve zkratce popsat Prahu, korunovační skvost na březích řeky Vltava. Někdejší hlavní město alchymie skrývá mnohá tajemství nahromaděné během své více než tisícileté historie.

Záhadné židovské ghetto, strašidelný Golem, legendami opředený Pražský orloj a dvě snad nejkrásnější knihovny světa ukrývající drahocenné astrologické glóby. Pověstná "stověžatá Praha" fascinuje historií na každém rohu. Dlážděné ulice, starobylé kostely, nečekané zahrady a tajné zákoutí. Možnosti objevovat se v Praze jednoduše nedají vyčerpat.

Praha je mimořádně oblíbená. Do Prahy se můžete dostat zejména vlakem, autobusem, nebo autem. Využít však můžete i leteckou dopravu. Hlavním letištěm v Praze je letiště Václava Havla.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Praze

Cestovní doklady do České republiky

Občané EU mohou vstupovat na území České republiky s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Doklad musí být platný při vstupu, tak výstupu ze země.

Počasí v Praze

Praha se nachází v kontinentálním klimatickém pásmu s horkými léty a chladnými zimami. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 ° C, která se však přes den běžně šplhá nad 25 - 30 ° C.

Naopak nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem -1 ° C. Kdy je tedy dovolená v Praze ta správná volba? Praha má své kouzlo během celého roku. Z hlediska počasí je však ideálním obdobím pro návštěvu konec března až konec září. V létě však musíte počítat s velkým návalem turistů.

Aktuální počasí v Praze

PRAGUE Počasí

Ceny v Praze

Národní měnou je česká koruna. Hledáte hotel v Praze? V Praze bez problémů najdete ubytování za 25-30 EUR osoba / noc přímo v centru města.

Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Centrum města se dá projít i pěšky. Hromadnou dopravu provozuje společnost DPP a je tvořena autobusy, tramvajemi, metrem, lanovkou na Petřín, loďkami a vlaky na vybraných úsecích. Lístky si můžete koupit v automatech na zastávkách, v informačních centrech, trafikách či velkoobchodech. Pro využití SMS lístku musíte mít českého operátora a aktivovanou službu Premium SMS. SMS ale patří do minulého století - nejpohodlnější možnost, jak získat lístek na MHD je přes aplikaci na iOS nebo Android.

Krátkodobé základní lístky na území Prahy si můžete koupit na 30 minut (24 Kč), 90 minut (32 Kč), 24 hodin (110 Kč), 72 hodin (310 Kč). Lístek je třeba označit. V taxících se doporučuje domluvit si alespoň orientačně cenu dopravy předem, nebo si zavolat Uber či Taxify. Řízení v Praze vyžaduje zkušenější řidiče - může být totiž stresující kvůli hustému provozu a nedostatku parkovacích míst. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Praze

Praha se nachází v (GMT+1) časové zóně.

Tipy na zážitky - Praha a okolí

Tipy, co vidět v Praze

10 zajímavostí o Praze

1
Počet obyvatel Prahy je okolo 1,2 milionu.
2
V Chrámu Panny Marie Vítězné v Praze se nachází 45 centimetrů vysoká soška malého Ježíše, které se připisují zázračné vlastnosti a uctívají ji i věřící v mnoha zemích i mimo Čech.
3
Můžete zde najít Stěnu Johna Lennona, která je pokreslená různými barevnými graffiti a mírovými odkazy. Po zavraždění Johna Lennona (1980) se stěna stala významným symbolem odporu vůči komunistickému režimu.
4
Karlova univerzita v Praze (1348) je nejstarší univerzitou ve střední Evropě.
5
Žižkovská televizní věž, postavená koncem minulého století, byla v roce 2000 obohacena o sochy lezoucích batolat, které navrhl David Černý.
6
Udály se zde dvě z nejslavnějších defenestraci v historii světa, během nichž vyhodil dav ven oknem sedm členů radnice (1419) a tři reprezentanty císaře (1618).
7
Legenda říká, že v židovské čtvrti Josefov leží tělo Golema, kterého předtím probudil k životu židovský rabín Loew tajným rituálem.
8
Stavba Petřínské rozhledy byla inspirována Eiffelovou věží.
9
Praha se pyšní opravdu netradičním kouskem moderní architektury, kterým je zvláštní budova s názvem Tančící dům. Inspirací při vytvoření stavby byly tanečníci Fred Astaire a Ginger Rogers.
10
Najdete zde mnoho netradičních muzeí, jakými jsou například České pivní muzeum, Muzeum sexuálních pomůcek, Muzeum komunismu, Kafková muzeum či Muchovo muzeum.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)

Objednejte si od Pelikána