Skip to main content

Levné letenky Česká republika

Česko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Česka

Zajímavosti o Česku

Dovolená v Česku je výborný nápad. A je jedno, zda se rozhodnete navštívit Moravu, nebo stověžatou Prahu. Lákají vás hory, chcete odpočívat v Karlových Varech či poznávat historii Českého Krumlova? Česká republika je velmi rozmanitá a každoročně se těší obrovskému počtu turistů.

Velkou zásluhu na tom má Praha. To je město, které nepotřebuje žádnou reklamní brožuru na to, aby se prodalo. Město s více než tisíciletou historií přitahuje turisty jako magnet. A to byla ještě před 30 lety jednou velkou neznámou pro celý západní blok. Nyní se však s lehkostí pravidelně dostává do první desítky nejlepších míst světa v předních turistických žebříčcích. Dlážděné ulice, starobylé kostely, nečekané zahrady a tajná zákoutí - pověstná "stověžatá" Praha fascinuje svou historií na každém rohu. Možnosti objevovat se zde snad nedají vyčerpat.

Více Zobrazit méně

TOP města v Česku

Praha

Překrásná, historická a tajemná. Tak lze ve zkratce popsat Prahu, korunovační skvost na březích řeky Vltava. Někdejší hlavní město alchymie skrývá mnohá tajemství nahromaděné během své více než tisícileté historie.

Záhadné židovské ghetto, strašidelný Golem, legendami opředený Pražský orloj a dvě snad nejkrásnější knihovny světa ukrývající drahocenné astrologické glóby. Pověstná "stověžatá Praha" fascinuje historií na každém rohu. Pobyt v hlavním městě zpříjemní dlážděné ulice, starobylé kostely, nečekané zahrady a tajné zákoutí. Možnosti objevovat se v Praze jednoduše nedají vyčerpat.

Praha je mimořádně oblíbená. Do Prahy se můžete dostat zejména vlakem, autobusem, nebo autem. Využít však můžete i leteckou dopravu. Hlavním letištěm v Praze je letiště Václava Havla.

Užitečné info o České republice

Cestovní doklady do České republiky

Občané EU mohou vstupovat na území České republiky s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Doklad musí být platný při vstupu, tak výstupu ze země.

Počasí v České republice

Česká republika se nachází v kontinentálním klimatickém pásmu s horkými léty a chladnými zimami. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 ° C, která se však přes den běžně šplhá nad 25 - 30 ° C. Naopak nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem -1 ° C, teplotní minima se pohybují kolem -15 ° C.

Kdy je tedy dovolená v Česku ta správná volba? Praha má své kouzlo během celého roku. Z hlediska počasí je však ideálním obdobím pro návštěvu konec března až konec září. V létě je však potřeba počítat s velkým návalem turistů.

Ceny v České republice

Národní měnou je česká koruna. Hledáte hotel v Česku? Ve městě bez problémů najdete ubytování od 340 Kč osoba / noc. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

V taxících se doporučuje domluvit si alespoň orientačně cenu dopravy předem. Řízení například v takové Praze vyžaduje zkušenější řidiče. Může být totiž stresující kvůli hustém provozu a nedostatku parkovacích míst. Pokud si půjčíte auto v České republice, vyjde vás to relativně levně a stihnete během několika dní vidět mnoho zajímavých míst. Doporučujeme rezervovat přímo přes Pelikán.

Tipy, co vidět a zažít v České republice

10 zajímavostí o České republice

1
Češi vypijí v přepočtu na obyvatele nejvíce piva na světě
2
Lodní šroub, silonky, kontaktní čočky. To vše vynalezli Češi
3
Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albright se narodila 15. května 1937 v Praze
4
Staroměstský orloj v Praze pochází z 15. století a patří k nejstarším v Evropě
5
Karlova univerzita v Praze byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší na světě
6
Česko má až 6 mezinárodních letišť, v Praze brzy přibude další
7
Už několikrát vyhráli Češi u Poláků v anketě o nejoblíbenější národ
8
Karlův most je nejstarší zachovaný pražský most a patří k nejstarším v celé Evropě
9
Češi jsou ateisté. Podle průzkumů jsou jednou z nejméně náboženských zemí na světě
10
Mezinárodní slovo ROBOT je českého původu! Poprvé ho použil český spisovatel Karel Čapek v roce 1920 ve své hře RUR
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)