Skip to main content

Levné letenky Benátky

Akční letenky

Benátky

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších míst na světě, kde se můžete plavit mezi domky na vodě. Není divu, že je jedním z nejromantičtějších míst na světě. Nejlepší čas na jejich návštěvu je květen nebo začátek podzimu. Chybu ale neuděláte, když Benátky navštívíte i přes letní prázdniny. O takovém čase se však budete muset vypořádat s horkým počasím a přílivem turistů.

Pokud si chcete město vychutnat, doporučujeme ho prozkoumat v časných ranních či dopoledních hodinách, případně si počkejte až na večer.

Při návštěvě Benátek uděláte nejlépe, když si koupíte dvanáctihodinový, celodenní nebo i vícedenní lístek na loď, která zde funguje jako MHD. Kromě pohodlných přesunů po městě i na sousední ostrovy se vám z lodi naskytnou ty nejkrásnější pohledy na zdejší paláce, neboť průčelí mnohých z nich směřují právě směrem ke kanálu. Nemluvě o romantické atmosféře plavby, která je k nezaplacení.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Benátkách

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Benátkách

Pro Benátky jsou charakteristická dlouhá, suchá léta a mírně vlhké zimy. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25° C, která se však během dne šplhá přes 30° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10° C. Kdy je tedy dovolená v Benátkách správná volba? Toskánsko si užijete během celého roku.

Pokud je však vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 20 ° C až 24 ° C. Sezóna na ostrově začíná v května a trvá až do října.

Benátky Počasí

Ceny v Benátkach

Jelikož je Itálie členem euro zóny, platí zde euro, které si za koruny směníte kdekoli. Hledáte ubytování v Benátkách? Pokud neovládáte italštinu, hledání ubytování na místě může být problematické. Ubytování si proto rezervujte předem.

Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Benátkách

Benátky se nacházejí ve stejném časovém pásmu, jako ČR.

Tipy na zážitky - Benátky a okolí

Tipy, co vidět v Benátkách

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?