Skip to main content

Levné letenky Itálie

Akční letenky do Itálie

Zajímavosti o Itálii

Hledáte levné letenky do Itálie? Chcete zažít Řím, Miláno, Benátky, Toskánsko, Bolognu, Neapol, Sardinii či Sicílii? Na této stránce najdete vždy levné letenky a ubytování. Máme pro vás tipy na super ubytování, pronájem aut a cestovního pojištění do Itálie.

Více Zobrazit méně

Top mestá v Itálii

Řím

Řím, kolébka západní civilizace, se rozkládá na březích řek Tiber a Aniene ve střední části Apeninského poloostrova. Výlet do tohoto města je cesta do minulosti, která vás provede přes velkolepé antické památky starověkého Říma až po religiózní místa Vatikánu. Chaotická doprava s nebezpečně vysokým počtem skútrů, neskutečně chutné těstoviny servírované na stolech s červeno-bílými ubrusy a stylové obchody s tím nejtrendovější oblečením, to všechno je Řím. Jedna z nejvyhledávanějších destinaci celého světa.

Řím je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Říma koupíte přímo z Prahy, nebo Vídně. Češi však nejčastěji létají do Říma společností Ryanair, která létá na římské sekundární letiště Ciampino. Jiné společnosti, se kterými můžete letět třeba z Vídně, jsou Vueling Airlines, Eurowings, Wizz Air a Alitalia.

Tyto společnosti létající na hlavní římské letiště Leonardo Da Vinci (Fiumicino). Ačkoliv je Ciampino vzdálené od Říma jen 15 km a Leonardo da Vinci až 32 km, letiště Leonardo da Vinci je v zásadě lépe propojeno s městem expresními a regionálními vlaky (z Ciampino si musíte nejprve vzít autobus na nejbližší nádraží). Nejedná se však o žádné propastné rozdíly. Kromě vlakových spojení nabízejí obě letiště i pravidelnou autobusovou dopravu do města.

Milán

Elegantní italské Miláno udává trendy módnímu světu s nefalšovaným šarmem sebevědomého lídra. V této metropoli budoucnosti našlo svůj domov množství luxusních módních značek, které dobili svět.

Nenechte se však oklamat módními moly, záblesky fotoaparátů a mrakodrapy. Milán s 26 staletími historie je jedním z nejstarších evropských měst, které bylo múzou mnoha géniů včetně samotného Leonarda da Vinciho. Město milují i ​​běžní návštěvníci, kteří si v Miláně užívají ty nejlepší nákupy, operu, fotbal či noční život. Na své si přijdou i gurmáni.

Typická milánská kuchyně v podobě zlatavého rizota alla Milanese nebo nekonečně měkkého cotoletta alla Milanese uspokojí jakékoli chuťové pohárky. Miláno je prostě místo těch nejlepších světských požitků!

Miláno je mimořádně oblíbené i v očích Čechů. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 25 minut. Přímý let do Milána provozují z Prahy nejčastěji společnosti Ryanair, Wizz Air, EasyJet a Austrian Airlines.

Benátky

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších míst na světě, kde se můžete plavit mezi domky na vodě. Není divu, že je jedním z nejromantičtějších míst na světě. Nejlepší čas na jejich návštěvu je květen nebo začátek podzimu. Chybu ale neuděláte, když Benátky navštívíte i přes letní prázdniny. O takovém čase se však budete muset vypořádat s horkým počasím a přílivem turistů.

Pokud si chcete město vychutnat, doporučujeme ho prozkoumat v časných ranních či dopoledních hodinách, případně si počkejte až na večer.

Při návštěvě Benátek uděláte nejlépe, když si koupíte dvanáctihodinový, celodenní nebo i vícedenní lístek na loď, která zde funguje jako MHD. Kromě pohodlných přesunů po městě i na sousední ostrovy se vám z lodi naskytnou ty nejkrásnější pohledy na zdejší paláce, neboť průčelí mnohých z nich směřují právě směrem ke kanálu. Nemluvě o romantické atmosféře plavby, která je k nezaplacení.

Levné letenky do Benátek z našich končin najdete nejčastěji díky letecké společnosti EasyJet.

Neapol

Třetí největší město Itálie, Neapol, patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší italská města. Metropoli na břehu Neapolského zálivu hlídá majestátní Vesuv, v jehož stínu vládne neopakovatelná atmosféra.

Městem se šíří směs vůni, ve které snadno poznáte vůni pizzy. Vždyť to byl právě Neapol, kdo dal světu toto červené-bílé zlato. Vaše chuťové pohárky zažijí opravdovou dovolenou i při ochutnání lokální kávy či těstovin s plody moře. Neapol se pyšní také obrovským počtem kostelů, pevností a jiných historických klenotů. Není divu, že jeho historické centrum chrání samotné UNECSO. V Neapoli jednoduše rychle pochopíte, proč se už po staletí říká: "Vidět Neapol a zemřít".

Neapol oblibě i našinci. Levné letenky do Neapole nejčastěji koupíte Prahy a Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo jeden a tři čtvrtě hodiny. Hlavním letištěm v Neapoli je letiště Capodichino.

Další města
Sardinie

Italský ostrov Sardinie, podmaní cestovatele svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem - Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří.

Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, jejíž kraluje chutné víno a čerstvé plody moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě, bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Sardinii nejčastěji koupíte z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Vídně. Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Alghero, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Užitečné info o Itálii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Itálii?

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Itálii?

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)