Skip to main content

Levné letenky Itálie

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Itálie

Zajímavosti o Itálii

Hledáte levné letenky do Itálie? Chcete zažít Řím, Miláno, Benátky, Toskánsko, Bolognu, Neapol, Sardinii či Sicílii? Na této stránce najdete vždy levné letenky a ubytování. Máme pro vás tipy na super ubytování, pronájem aut a cestovního pojištění do Itálie.

Itálie je jedním z najikonickejších a nejnavštěvovanějších zemí světa. Má bohatou historii, světoznámou kuchyni, krásné pláže a mnoho dalšího. Historie Itálie se začala psát ještě v počátcích Římské říše, přičemž právě historické památky z těchto dob lákají mnoho cestovatelů do Itálie.

Na severu láká Itálie lyžařskými středisky v Alpách a fotogenickými Dolomity. O něco níže najdeme známé historická městečka Veronu, Benátky, Florencii, ale i hlavní město módy - Milán. Pod Alpami se nachází i několik oblíbených italských jezer, které každoročně lákají tisíce turistů. Uprostřed poloostrova se hrdě tyčí město do níž prý vedou všechny cesty. Ne náhodou je Řím snem snad každého cestovatele. Najdete v něm světoznámé koloseum, ale i mini stát Vatikán.

Jih Itálie zaujme bezstarostností svých obytateľov, Neapolem jako domovem pizzy a mnoha ostrovy, z nichž nejznámější jsou snad Sicílie a Sardinie.

Levné letenky do Itálie

NejLevné letenky do Itálie si umíte rezervovat s odletem z Prahy, Vídně, ale také z Budapešti. Itálie má hned několik letišť, na které se z našich končin létá pravidelně. Nejvíce oblíbené letiště pro našince se nacházejí v Římě a v Miláně.

Více Zobrazit méně

TOP města v Itálii

Řím

Řím, kolébka západní civilizace, se rozkládá na březích řek Tiber a Aniene ve střední části Apeninského poloostrova. Výlet do tohoto města je cesta do minulosti, která vás provede přes velkolepé antické památky starověkého Říma až po religiózní místa Vatikánu. Chaotická doprava s nebezpečně vysokým počtem skútrů, neskutečně chutné těstoviny servírované na stolech s červeno-bílými ubrusy a stylové obchody s tím nejtrendovější oblečením, to všechno je Řím. Jedna z nejvyhledávanějších destinaci celého světa.

Levné letenky do Říma

Řím je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Říma koupíte přímo z Prahy, nebo Vídně. Češi však nejčastěji létají do Říma společností Ryanair, která létá na římské sekundární letiště Ciampino. Jiné společnosti, se kterými můžete letět třeba z Vídně, jsou Vueling Airlines, Eurowings, Wizz Air a Alitalia.

Tyto společnosti létající na hlavní římské letiště Leonardo Da Vinci (Fiumicino). Ačkoliv je Ciampino vzdálené od Říma jen 15 km a Leonardo da Vinci až 32 km, letiště Leonardo da Vinci je v zásadě lépe propojeno s městem expresními a regionálními vlaky (z Ciampino si musíte nejprve vzít autobus na nejbližší nádraží). Nejedná se však o žádné propastné rozdíly. Kromě vlakových spojení nabízejí obě letiště i pravidelnou autobusovou dopravu do města.

Milán

Elegantní italské Miláno udává trendy módnímu světu s nefalšovaným šarmem sebevědomého lídra. V této metropoli budoucnosti našlo svůj domov množství luxusních módních značek, které dobili svět.

Nenechte se však oklamat módními moly, záblesky fotoaparátů a mrakodrapy. Milán s 26 staletími historie je jedním z nejstarších evropských měst, které bylo múzou mnoha géniů včetně samotného Leonarda da Vinciho. Město milují i ​​běžní návštěvníci, kteří si v Miláně užívají ty nejlepší nákupy, operu, fotbal či noční život. Na své si přijdou i gurmáni.

Typická milánská kuchyně v podobě zlatavého rizota alla Milanese nebo nekonečně měkkého cotoletta alla Milanese uspokojí jakékoli chuťové pohárky. Miláno je prostě místo těch nejlepších světských požitků!

Miláno je mimořádně oblíbené i v očích Čechů. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 25 minut. Přímý let do Milána provozují z Prahy nejčastěji společnosti Ryanair, Wizz Air, EasyJet a Austrian Airlines.

Benátky

Benátky jsou jedním z nejromantičtějších míst na světě, kde se můžete plavit mezi domky na vodě. Není divu, že je jedním z nejromantičtějších míst na světě. Nejlepší čas na jejich návštěvu je květen nebo začátek podzimu. Chybu ale neuděláte, když Benátky navštívíte i přes letní prázdniny. O takovém čase se však budete muset vypořádat s horkým počasím a přílivem turistů.

Pokud si chcete město vychutnat, doporučujeme ho prozkoumat v časných ranních či dopoledních hodinách, případně si počkejte až na večer.

Při návštěvě Benátek uděláte nejlépe, když si koupíte dvanáctihodinový, celodenní nebo i vícedenní lístek na loď, která zde funguje jako MHD. Kromě pohodlných přesunů po městě i na sousední ostrovy se vám z lodi naskytnou ty nejkrásnější pohledy na zdejší paláce, neboť průčelí mnohých z nich směřují právě směrem ke kanálu. Nemluvě o romantické atmosféře plavby, která je k nezaplacení.

Levné letenky do Benátek z našich končin najdete nejčastěji díky letecké společnosti EasyJet.

Neapol

Třetí největší město Itálie, Neapol, patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší italská města. Metropoli na břehu Neapolského zálivu hlídá majestátní Vesuv, v jehož stínu vládne neopakovatelná atmosféra.

Městem se šíří směs vůni, ve které snadno poznáte vůni pizzy. Vždyť to byl právě Neapol, kdo dal světu toto červené-bílé zlato. Vaše chuťové pohárky zažijí opravdovou dovolenou i při ochutnání lokální kávy či těstovin s plody moře. Neapol se pyšní také obrovským počtem kostelů, pevností a jiných historických klenotů. Není divu, že jeho historické centrum chrání samotné UNECSO. V Neapoli jednoduše rychle pochopíte, proč se už po staletí říká: "Vidět Neapol a zemřít".

Neapol oblibě i našinci. Levné letenky do Neapole nejčastěji koupíte Prahy a Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo jeden a tři čtvrtě hodiny. Hlavním letištěm v Neapoli je letiště Capodichino.

Další města
Sardinie

Italský ostrov Sardinie, podmaní cestovatele svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem - Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří.

Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, jejíž kraluje chutné víno a čerstvé plody moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě, bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Jak na levné letenky na Sardinii

Sardinie je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Sardinii nejčastěji koupíte z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Vídně. Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Alghero, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Palermo

Sicílie je mnohem více než jen místo spojované se vznikem mafie. Goethe kdysi řekl, že Sicílie je klíčem ke všemu. A opravdu, v minulosti se zde vystřídalo obrovské množství kultur, které si na čas podmanily tuto bránu k Africe a přechod mezi východem a západem. Řekové, Římané, Byzantinci, Arabové, Nomádi... Všichni dobyvatelé toužili vládnout této věčné křižovatce Středomoří.

Dnes Sicílie láká zejména cestovatele, které zde ohromují její kulturní bohatství a dech beroucí přírodní rozmanitost v podobě impozantních sopek, rušného Palerma, antických ruin Syrakus či vulkanických Liparských ostrovů. K tomu přidejte jednu z nejlepších světových kuchyní, kde rajčata připomínají sopečnou lávu a sýr ricotta sníh na vrcholu Etny. Sicílie je ostrov, který jednoduše musíte zažít!

Palermo - hlavní město Sicílie

Palermo je vedle Katánie jedním ze dvou hlavních vstupních míst na Sicílii a v podstatě je jediným velkoměstem tohoto ostrova. Říká se, že kdo nebyl v Palermu jakoby na Sicílii ani nebyl. Toto město má totiž ducha a atmosféru a byla by rozhodně škoda ho z cestovních plánů vynechat.

Hlavní město Sicílie je s cca 680 tisíci obyvateli pátým největším městem Itálie. Leží na severním pobřeží ostrova, v ústí mohutného údolí Conca d'Oro, obklopené pobřežím a horami. Turisté sem jezdí za památkami, zejména těmi, které si pamatují zlaté časy arabské a normanské nadvlády. Kostelů, paláců nebo krásných mozaik zde naleznete nespočet. Za vidění stojí i renesanční a barokní stavby a známé jsou i pouliční trhy Palerma.

Do Palerma můžete přijít lodí, letadlem nebo autem. Ať už dorazíte z kterékoliv světové strany, vždy Vám to budete připomínat jedno velké tržiště. Samotná prohlídka centra města Vám zabere jeden až dva dny a záleží, jak pečlivě se chcete věnovat jednotlivým památkám. Kdo chce vyrazit i za hranice města, může zde zůstat například i týden a rozhodně se nudit nebude.

Jak na levné letenky na Sicílii

Ostrov Sicílie je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Sicílii nejčastěji koupíte z Vídně, odkud můžete letět díky letecké společnosti Austrian Airlines. Průměrná délka letu jsou přibližně dvě hodiny a patnáct minut bez přestupu. Poměrně levné letenky do hlavního města Palermo můžete najít u společnosti Alitalia, která tam létá z Prahy obvykle s jedním přestupem.

Cagliari

Italský ostrov, Sardinie, podplatí cestovatele svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem – Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří. Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, jež kraluje zatraceně chutné víno a čerstvé dary moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě, bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Cagliari, s výhledem na zátoku andělů tedy italsky Golfo degli Angeli, je starobylé město založené fénickými obchodníky. Je centrem politického, ekonomického, turistického a kulturního života Sardinie. Rozkládá se na sedmi kopcích: Castello, Colle San Michele, Colle di Bonar, Monte Urpín, Monte Claro, Tuvu Mannu a Tuvixeddu.

Cagliari je skvělé místo na Vaše nákupy suvenýrů. V centru města i v obchodních domech najdete širokou škálu módních italských i mezinárodních značek, ale i tradiční obchody, kde na Vás dýchne noblesa a profesionalita.

Doporučujeme navštívit i botanickou zahradu a park Monte Urpin, ze kterého je krásný výhled na celé Cagliari, solné pole s plameňáky i 8 km dlouhou pláž Il Poet.

Sardinie je velmi oblíbená i mezi Čechy. Levné letenky do Cagliari nejčastěji rezervujete z Vídně, odkud se dostanete do Cagliari bez přestupu s leteckou společností Austrian Airlines. Průměrná délka přímého letu je přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Prahy a BratislavyRyanair létá do Alghera. S jedním přestupem se do Cagliari dostanete aerolinkami Lufthansa, Alitalia či KLM. Letiště v Cagliari se jmenuje Elmas.

Alghero

Italský ostrov Sardinie, Vás podplatí svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem – Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří. Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, které kraluje zatraceně chutné víno a čerstvé dary moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Sardinský Alghero se často nazývá také Malá Barcelona – katalánský vliv je zde cítit na každém kroku. Alghero se proto přezdívá "Barcelonetta" - "Malá Barcelona" - město má katalánský vzhled i ducha a místní obyvatelé mluví katalánsky. I keramické tabulky s názvy ulic jsou psány dvojjazyčně. Po dobytí města Aragonci v roce 1354 sem totiž přesídlili celé kolonie Katalánců, kteří se zde již natrvalo usadili. Připluli z katalánské metropole Barcelony, která je od Alghera vzdušnou čarou vzdálená jen zhruba 500 km.

Atmosféra v Algheru, krásném historickém městě ležícím na severozápadním pobřeží Sardinie, je od ostatních míst na ostrově odlišná. Je to město světla: snad nikde jinde nesvítí domy a slunce tak zářivě a jasně jako zde. Avšak do historických úzkých uliček, plných vyčnívajících balkonů ozdobených květinami a často ověšených voňavým prádlem, si slunce cestu hledá jen těžko. A i přes velký cestovní ruch v Algheru panuje příjemná a klidná atmosféra. Vane tu vlahý mořský vzduch a odevšad lze slyšet šum moře.

Sláva Alghera je spjata s mořem a dlouhými bílými plážemi s jemným pískem. Město si snad ani nelze představit bez siluety skalnatého mysu Capo Caccia, který se zvedá z moře za zálivem Porto Conte. Nad výhledy z trasy vedoucí z Alghera tohoto mysu budete doslova tajit dech.

Sardinie Je velmi oblíbená i mezi Čechy. Levné letenky do Alghera nejčastěji rezervujete z Prahy, odkud létá přímo letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Prahy a Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Algheru, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Catania

Sicílie je mnohem více než jen místo spojované se vznikem mafie. Goethe kdysi řekl, že Sicílie je klíčem ke všemu. A opravdu, v minulosti se zde vystřídalo obrovské množství kultur, které si na čas podmanilo tuto bránu k Africe a přechod mezi východem a západem. Řekové, Římané, Byzantinci, Arabové, Nomádi… Všichni dobyvatelé toužili vládnout této věčné křižovatce Středomoří.

Dnes Sicílie láká zejména cestovatele, které zde ohromuje její kulturní bohatství a dech beroucí přírodní rozmanitost v podobě impozantních sopek, rušného Palerma, antických ruin Syrakus či vulkanických Liparských ostrovů. K tomu přidejte jednu z nejlepších světových kuchyní, kde rajčata připomínají sopečnou lávu a sýr Ricotta sníh na vrcholu Etny. Sicílie je ostrov, který jednoduše musíte zažít!

Catania je podle počtu obyvatel druhým největším městem Sicílie. Ve městě žije více než tři sta tisíc lidí! Leží na východním pobřeží ostrova pod věčně kouřící Etně. Založení města se datuje do roku 730 před n. l., tehdy se přezdívalo Katane a jeho zakladatelé byli Řekové. Od roku 263 před n. l. zde byli Římané. O jeho rozkvět se v období středověku nejvíce zasloužili Aragonci a Bourboni.

Každá doba něco po sobě zanechala a tak dnes může Catanie nabídnout řadu velkolepých památek. Z doby po založení města je to především řecké divadlo. Na jeho základech bylo postaveno římské divadlo pro 7 000 diváků. Římané zde postavili i velký amfiteátr, který byl až pro 16 000 lidí. V jihozápadní části města se nachází památka o něco mladší, hrad Castello Ursino, postavený ve 13. století. Obdiv turistů patří také barokním památkám města, které byly postaveny až po velkém zemětřesení v roce 1693.

Symbol města, Fontana dell Elefante stojí uprostřed náměstí Duomo, které obklopují nádherné barokní paláce. Odtud také vycházejí dvě nejživější ulice města, Via Etnea a Via Vittorio Emanuele. Obchůdek vedle obchůdku, sem tam kavárna nebo restaurace a všude plno lidí.

Nenechte si ujít místní tržnice. Směs všelijakých vůní přebíjí pach rybiny. Sicilskou tržnici snad ani nelze popsat, ta se prostě musí zažít. Budete se protlačovat mezi stánky a připadat si jako v jiném světě.

Sicílie je mimořádně oblíbená i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Sicílii nejčastěji koupíte z Vídně, kdy do Catanie se dopravíte díky letecké společnosti Wizz Air. Průměrná délka letu jsou přibližně dvě hodiny a patnáct minut bez přestupu. Do Catanie se dopravíte i s jedním přestupem díky aerolinkám Eurowings či Air Malta.

Bologna

Na jedné straně bohaté město, které je situováno v jednom z ekonomicky nejvyspělejších regionů Itálie. Město, ve kterém místní magnáti po večerech vcházejí do budovy opery a večeří v těch nejluxusnějších restauracích. Na druhé straně je Bologna město, které je vášnivě politické, je domovem nejstarší univerzity na světě, a působištěm mladých "street-artisty" a italských "Fashionistas."

Bologna má v Itálii tři jména. Domácí ji přezdívají rossa (červená) pro její charakteristické budovy z neomítnutých cihel, jiní ji zase volají dotta (vzdělaná) pro její nejstarší univerzitu a symbol vzdělání nejen v Itálii, ale i v celé Evropě a nakonec grassa (tučná) pro její tradiční gastronomii.

Úžasná síť arkád, jedna z největších na světě. V počtu 666 arkád a délce 35 km budete mít problém projít všechny na jednu návštěvu. Mimochodem, tamní Portico of San Luca je největší arkádou na světě. Tyto arkády poskytují skvělý prostor na procházky i za nepříznivého počasí a zavedou Vás do nejlepších obchodů v Itálii. Proto se o Bologni říká, že je to město, ve kterém nepotřebujete deštník.

Bolognu proslavily její středověké věže. Jsou dvě a jsou šikmé. Přezdívají je Asinelli a Grisanda a jsou jakýmsi symbolem tohoto šarmantního města. Stačí vyšlapat několik stovek schodů a budete mít na dlani neskutečné panorama! Zajímavostí je, že věže Asinelli a Grisanda posloužily v 60. letech minulého století jako inspirace při stavbě dnes už neexistujících dvojčat z New Yorku (World Trade Center).

Bologna měla téměř největší křesťanský kostel na světě. Jeho výstavba trvala skoro tři sta let, ale nakonec práce zůstaly nedokončené. Proč? Aby prvenství zůstalo Dómu sv. Petra v Římě.

Boloňská kuchyně je velmi výjimečná. Vaše chuťové pohárky budou plesat z legendárních tortellini a tagliatelle politých pověstným masovým ragú.

Takže proč Bologna? Úžasná historie, skvělé jídlo a místní obchody.

Bologna je oblíbenou destinací Čechů a přispívá k tomu určitě i přímá linka společnosti Ryanair z pražského letiště. Levné letenky si do Bologně tedy nejčastěji rezervujete z Prahy, případně Vídně díky Laudamotion (opět Ryanair). Přímý let trvá jen hodinu a patnáct minut. Z Vídně se můžete do Boloně dostat bez přestupu i s leteckou společností Austrian Airlines.

Bari

Bari je hlavní město provincie Bari a turisticky oblíbeného regionu Apulie v Itálii. Najdete ho na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii a jde o velmi významné město, protože ho považují za druhé ekonomické centrum jižní Itálie. Bari je typickým příkladem oblasti, o níž se často mluví, ale nikdo o ní pořádně nic neví. Přitom je to město a vlastně i celá provincie, s obrovským duchem a ideálním místem pro útěk z každodenní rutiny.

Bari je známé tím, že je prakticky jedno, kdy tam přijedete - deštník můžete nechat doma. Říká se, že oblast Apulia má jedny z nejkrásnějších pláží Itálie vůbec. Bari je však známá například i obrovskými jeskyněmi nebo vesničkou Alberobello, která vás uchvátí svým unikátním architektonickým zjevem - najdete zde kamenné domky se špičatými střechami. Levné letenky do Bari lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Bari zabezpečuje nízkonákladové společnosti jako Ryanair a Wizz Air.

Komfortně a levně můžete letět z Prahy a Vídně.

Florencie

Město Florencie je pýchou Itálie a každoroční cílovou destinací tisíců turistů. Má více než 380 000 obyvatel a asi trojnásobek kusů renesančního umění. Je i rodištěm světově uznávaných módních značek (včetně Gucci a Ferragamo). Jen pár kroků z města se ocitnete v obklopení velkolepé přírodní krásy, posypané toskánskými hrady, olivovými háji a starými vilami, které čekají na prozkoumání. Od starobylého městečka Arezzo (na jehož náměstí Piazza Grande se natáčel oblíbený film od Roberta Benigniho - Život je krásný), až po vesnici Montalcino, známou svým lahodným vínem.

Po čase stráveném ve Florencii si domů zřejmě budete chtít přinést více, než jen vzpomínky. Jedna z největších nákupních destinací světa se může pochlubit řemeslným dědictvím, jehož kořeny sahají do období středověku. A mimo jiné nabízí úžasnou příležitost, jak poznat region Toskánska.

Levné letenky do Florencie lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Vueling a trvá hodinu a půl. S jedním přestupem lze do Florencie cestovat společnostmi SWISS, Alitalia či Brussels Airlines.

Pisa

Když se řekne Pisa, každý si představí šikmou věž na náměstí Zázraků - Campo dei Miracoli. Kromě ní tu ale stojí například i baptisterium, a Camposanto, což je středověký hřbitov.

Za návštěvu stojí i univerzitní botanická zahrada, která zde vznikla ještě v polovině 16. století jako první v Evropě. Doporučujeme vidět i malé náměstí Piazza dei Cavalieri, lemované středověkými domy. Svůj velký význam mělo hlavně ve středověku a v období renesance. Významnými stavbami na tomto náměstí jsou Palazzo della Cancelleria , Palazzo dell'Orologio a Palazzo dei Dodic - taková zajímavost - veřejnosti jsou většinou nepřístupné, takže jejich krásu lze obdivovat pouze zvenčí.

Městem protéká řeka Arno, jejíž břehy jsou v centru města zpevněné nábřežím ideálním k romantické procházce. Projděte se po nábřežích Lungarno Medicea, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei nebo Lungarno Gambacorti, kde najdete zajímavé kostelíky, kouzelné přilehlé náměstí s množstvím obchůdků nebo muzea.

Pro osvěžení si v letních parných dnech zajděte z Pisy k moři - Marina di Pisa s příjemnými plážemi je od města vzdálena necelých 15 km!

Z letiště Galilea Galileje se do centra dostanete nejlépe autobusem LAM červené linky, který jezdí každých cca 15 minut směrem na hlavní nádraží i přímo do centra k Náměstí zázraků. Noční provoz zajišťuje linka 21, která sice nejezdí přímo k šikmé věži, ale projíždí většinu zastávek v centru. Lístky se dají koupit v automatu ná zastávce nebo ve stánku v příletové hale. Do autobusů platí klasické 70 minutové lístky pro veřejnou dopravu za 1,20 €. Většina památek v Pise je koncentrovaná na malé ploše, většinou si tedy vystačíte bez veřejné dopravy, pokud však budete chtít ušetřit čas, můžete využít místní autobusy.

Pisa nemusí být vaší finální destinací. Vydat se můžete jakýmkoli směrem, vždy uděláte dobře. Jedna ze zajímavějších alternativ je i návštěva nedaleké Florencie. Autobusem společnosti Terravisionsa se dopravíte přímo z letiště již od 4,99 EUR (jednosměrná cesta) a cesta trvá 70 minut.

Nejkrásnější města Toskánska: Sienna a její ohromující katedrála, opevněné město Lucca, západy slunce v Apuánské Alpách, gastronomické nebe Florencie, nakonec malebné kopcovité městečka Montalcino a Montepulciano známé svým legendárním vínem.

Pisa je oblíbená destinace i mezi Čechy. Levné letenky do Pisy nejčastěji rezervujete z Prahy a Vídně , Ideální letecké spojení bez přestupu z Vídně zabezpečuje společnost Laudamotion (Ryanair). Průměrná délka přímého letu je hodina a třicet minut. Levné letenky do Pisy koupíte i s jedním přestupem s aerolinkami Austrian, Lufthansa či Alitalia.

Janov

Největší mořský přístav Itálie je plný protikladů. Dotýká se vznešenosti i bídy, šumivého světla i hlubokého šera. Tato brána k riviéře v sobě nese architektonické dědictví, které vypráví o bývalé slávě města. Nejjasnější janovská republika, známá i jako Ligurská republika, vládla v 12. a 13. století středomořským vlnám a historie zde naplno dýchá v bludišti úzkých uliček (caruggi) starého města. Janov, hlavní město regionu Ligurie, je nejzápadnějším pobřežním městem země.

Janov se přes den přeměňuje na uspěchaný dopravní uzel, kde se mezi sebou předhánějí motocykly s auty převážně malých rozměrů, protože parkování je v Itálii permanentním problémem. Doprava tu funguje celkem svižně, i když trochu chaoticky, autobusy se šplhají po strmém povrchu města, lidé střídavě naskakují a vyskakují na zastávkách postavených poměrně hustě u sebe.

Levné letenky do Janova lze rezervovat z Prahy či Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze letět se společnostmi Austrian Airlines, Air Dolomiti, Lufthansa, Alitalia či KLM.

Rimini

Rimini je mezi Italy pravděpodobně nejoblíbenější přímořské středisko Jadranské riviéry. I díky téměř 20 km dlouhých písečných pláží dostalo Rimini pojmenování Slunečná riviéra. Do Rimini se jezdí za odpočinkem a za sluncem, jehož je dost i na podzim. Navíc jsou tehdy pláže již méně obsazeny turisty a tak zůstávají více otevřené a krásné jen pro vás. Rimini je turistické centrum, které současně patří k těm nejrušnějším evropským rekreačním destinacím.

Ve městě žije přibližně 140 000 lidí a v létě tento počet rapidně stoupá vzhůru díky velkému zájmu turistů ze Střední Evropy. Navíc Rimini je jen kousek od italské Boloně či Benátek. Stačí sednout na vlak či autobus a za hodinku jste tam.

Brindisi

Pokud se chcete tento rok vydat na dovolenou a milujete jih Itálie, jednou z mnoha možností je městečko Brindisi. Mezi turisty je známé spíše jako přestupní přístavní město, ale ve skutečnosti však toho nabízí mnoho a ve vzduchu je cítit jeho důležitá historie.

Přístavní město omývané Jaderským mořem za sebou táhne dost důležitou a spletitou historii. Říká se, že město Brindisi založil bájný hrdina Diomedes, poté ho okupovali kolonisté z Řecka, ale jen do té doby, než si ho podmanili Římané. Později se dostalo i do rukou Byzantské říše. Na chvíli ho měli i Benátčané, Španělé, Francouzi, a dokonce i Rakušané. Město je známé i tím, že tudy procházela Křížová výprava nebo že se zde vylodila slavná Kleopatra, když přišla navštívit Caesara.

V přístavním městě Brindisi končila i jedna z prvních "dálnic na světě" - Via Appia, která začínala za městskými hradbami Říma a vedla do 195 kilometrů vzdáleného města Capua v Kampánii, kde se napojila na další cestu Via Latina. Později byla prodloužena až do přístavu Brindisi, kde dnes můžete shlédnout pověstný sloup Colonne Romane – kde Via Appia končila.

Místní přístav byl v minulosti mnohem důležitější, než je nyní – představoval hlavní obchodní tepnu. Dnes v něm nejčastěji přestupují turisté na trajekty mířící do Řecka. Město je přímo stvořené pro dlouhé procházky. Během nich můžete obdivovat kostely, chrámy, fontány a nejrůznější monumenty. Jako první vás přivítá Aragonský hrad, pak i hrad Castello Svevo, který byl domovem pro mnohé panovníky. Za návštěvu rozhodně stojí i chráněný přírodní park Torre Guaceto, který leží 15 kilometrů severně od Brindisi. Čeká tam na Vás nádherná nedotčená příroda.

Brindisi není v našich končinách příliš známou lokalitou. Avšak nová linka letecké společnosti Laudamotion (Ryanair) otevřela nové možnosti i Čechům, kteří mohou na jih Itálie létat bez přestupu z Vídně. Levné letenky do Brindisi si tedy nejčastěji rezervujete z Vídně a Prahy.

Ischia

Ischia. Nádherný vulkanický ostrov ležící v Neapolském zálivu, přibližně 30 kilometrů od italské pevniny. Sen všech milovníků lázní a ostrovní dovolené ve Středomoří, vzdálený jen pár hodin cesty letadlem z našich končin. Nás okouzlilo příjemné středomořské klima, celoročně zelená bujná vegetace, léčivé účinky zdejších termálních a minerálních vod, průzračně čisté moře i vstřícnost a přátelskost místních lidí.

Povrch Ischie je převážně hornatý (nejvyšší hora Epomeo 789 m) a nachází se zde nespočet pozůstatků vulkánů. Ostrov je dlouhý 10 km a široký 7 km, přesto je druhým největším ostrovem Neapolského zálivu. Legenda říká, že sám Jupiter ve válce s Kyklopy hodil lávovou horu proti vůdci Kyklopů, obrovi Tyfonovi a přitiskl ho tak k mořskému dnu. Tyfonův vzdor byl marný, ale tak se rozzuřil, že jeho horké slzy umožnily vzniknout ostrovním termálním pramenům.

Sopečný původ ostrova se projevuje v mnoha formách - přírodní horké ry, přírodní sauny a horké písky. Na ostrově se nachází přes 100 minerálních pramenů s teplotou do 40 ° C. Specialitkou pro rekreanty jsou zejména bahenní zábaly z vulkanické hlíny, které zrají 8 měsíců v nádržích s minerální vodou. Termální prameny jsou využívány k léčení revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu, kožních chorob. Vhodné jsou také k rehabilitaci.

Na ostrově pramení více než 150 léčivých pramenů, ceněných již v dobách starých Řeků, kteří ostrov kdysi osídlili. Dodnes jsou využívány přímo k léčebným účelům v lázních, hotelech či pod širým nebem, v termálních parcích, které jsou skutečnou chloubou ostrova.

Nejvíce si tu samozřejmě užijete darů moře - sardinky, chobotnice, krevety, tresky, langusty nebo mořští ježci. Na svojí dovolené byste neměli vynechat ančovičky (alici), špagety s mušlemi (vongole) nebo typickou místní specialitu králíka na divoko (Coniglio all Caccia). Pokud si chcete pobyt osladit, zaběhnětě si do některé z pekáren na moučník baba - nadýchaný piškotový moučník plněný šlehačkou, krémem nebo citronovým likérem.

Ischia je oblíbená destinace i mezi Čechy. Hledáte levné letenky na Ischii? Standardně se létá do nedalekého Neapole, která se nachází na italské pevnině a to buď z Prahy, nebo Vídně. Z letiště jste pak dopraveni na ostrov trajektem (90 minut), nebo rychlolodí (50-60 minut), která je vždy v ceně zájezdu. Z přístavu vás už odveze transfer do daných ubytovacích kapacit, který je rovněž samozřejmostí v rámci dovolené přes cestovní kancelář.

Z Vídně se dostanete do Neapole bez přestupu s leteckou společností Easyjet nebo Austrian Airlines. Průměrná délka přímého letu je přibližně hodina a pětačtyřicet minut. Levné letenky do Neapole koupíte i z Prahy - Ryanairtá přímo do Neapole. S jedním přestupem se do Neapole dostanete aerolinkami Austrian, SWISS, Lufthansa či Alitalia.

Trapani

Trapani je město na pobřeží Sicílie a důležitý rybářský přístav. Původní název města byl Drépanon, což v překladu znamená srp. Město je ideální destinací pro romantiky, naleznete zde skryté uličky, malé kavárny, zákoutí a náměstí. Kromě toho má město bohatou historii, prohlédnout si můžete staré město, paláce a kostely dýchající historií. Na blízkých ostrovech najdete nádherné pláže s azurově modrým mořem. Už stačí jen koupit letenku na Pelikánu a letět!

Olbia

Olbia je branou do úžasného světa sluncem zalitých pláží. Projdete se po bílém písku a ovlažíte se v průzračné vodě. Příjemné chvíle a odpočinek můžete zažít na severovýchodě Sardinie. Bývala to malá rybářská vesnička, ale dnes se z ní stal nejrušnější přístav s vytíženým mezinárodním letištěm. Historické centrum je plné butiků, vinárniček a kaváren. Projděte se náměstími a navštivte tamní památky. Nádherná krajina voní bylinkami a moře jiskří v odstínu petrolejově modré barvy. Do Olbie se létá z Vídně s přestupem v Düsseldorfu.

Užitečné info o Itálii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Itálii?

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Itálii?

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Letecké statistiky o Itálii

  • Přímým letem do Itálie létají letecké společnosti Ryanair a další.

  • Přímým letem do Itálie můžete letět z míst: Vídeň, Praha, Krakov, Budapešť, Vratislav.

  • Počet mezinárodních letišť v Itálii: 24.

  • Nejoblíbenější města v Itálii jsou: Řím, Miláno, Benátky, Neapol, Palermo.

Tipy co třeba vidět v Itálii

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?