Skip to main content

Levné letenky Olbia

Akční letenky na Sardínii

Zajímavosti o Sardínii

Olbia je branou do úžasného světa sluncem zalitých pláží. Projdete se po bílém písku a ovlažíte se v průzračné vodě. Příjemné chvíle a odpočinek můžete zažít na severovýchodě Sardinie. Bývala to malá rybářská vesnička, ale dnes se z ní stal nejrušnější přístav s vytíženým mezinárodním letištěm. Historické centrum je plné butiků, vinárniček a kaváren. Projděte se náměstími a navštivte tamní památky. Nádherná krajina voní bylinkami a moře jiskří v odstínu petrolejově modré barvy. Do Olbie se létá z Vídně s přestupem v Düsseldorfu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Sardinii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí na Sardinii

Pro Sardinii jsou charakteristické dlouhá, suchá léta a mírné vlhké zimy. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však během dne šplhá přes 30 ° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10 ° C.

Kdy je tedy dovolená na Sardinii správná volba? Sardinii si užijete během celého roku. Pokud je však vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 20 ° C až 24 ° C. Sezóna na ostrově začíná v květnu a trvá až do října.

SARDINIA POČASÍ

Ceny na Sardínii

Jelikož Itálie je členem euro zóny, platí se zde eury. Hledáte ubytování na Sardinii? Pokud neovládáte italštinu, hledání ubytování na místě může být problematické. Ubytování si proto rezervujte předem.

Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Ostrov je propojen sítí autobusů. Oficiálním přepravcem je společnost Årsta, jejíž autobusy jsou modré s červeným pruhem uprostřed. Spojení z menších míst či vesniček však nejsou častá. Při autobusech se může vyskytnout zpoždění. Problémový může být i chybějící časový rozpis autobusů na zastávce. Lístky se si můžete zakoupit u řidiče nebo na autobusovém nádraží. Vlaky spojují jen určité části ostrova.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet sardinské vlaky, nenechte si ujít zážitkovou cestu vlakem Trenino verde, který prochází přes překrásné pobřežní a horské scenérie. Při taxících doporučujeme ověřit si předem přibližnou cenu jízdy a ujistit se, že taxikář má zapnutý taxametr. Pokud se rozhodnete prozkoumat ostrov ve vlastní režii, ideálním prostředkem pro vás bude auto. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si ho můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Sardinii

Sardinie se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Letecké zaujímavosti o Sardínii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Sardínii za posledný týždeň stála iba 89,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Sardínii je: 0.

10 zaujímavostí o Sardínii

1
Sardínia má vyše 1,6 milióna obyvateľov
2
Sardínia je jedinečná svojimi nuragmi, čo sú kamenné stavby v tvare kruhu. Sú staré niekoľko tisíc rokov. Na Sardínii ich nájdete vyše 7 000
3
Na Sardínii je nezvyčajne vysoké množstvo storočných ľudí. Dokonca tu žil aj bývalý najstarší muž planéty – Antonio Todde, ktorý zomrel vo veku 2002 vo veku 113 rokov.
4
Na Sardínii môžete často nájsť v horách morské fosílie. Sardínia je totiž jedným z najstarších miest Európy, ktoré bolo pred miliónmi rokov ponorené pod hladinou mora.
5
Kulinárskou špecialitou ostrova je „casu marzu“, čo je syr s červíkmi. Miestni ho považujú za silné afrodiziakum.
6
Rozloha Sardínie je približne 24 090 km2
7
Na Sardínii nájdete až 400 typov chleba. Každá dedina sa tu pýši vlastným chlebom. Špeciálny chlieb sa vyrába aj pri príležitostiach sviatkov a udalostí, akými sú napríklad svadba či Vianoce
8
Na Sardínii nájdete úžasné útesy – Punta Cristallo, ktoré sa týčia vyše 300 metrov nad morom pozdĺž pobrežia Koralovej riviéry.
9
Pri severozápadnom pobreží Sardínie sa nachádza malý ostrov Asinara, ktorý je obývaný približne 250 miniatúrnymi oslíkmi – albínmi.
10
Konzumácia piva na ostrove je približne 60 litrov na osobu ročne, čo je približne dvojnásobok konzumácie piva v Taliansku.
Byly informace na této stránce užitečné?