Skip to main content

Levné letenky Rimini

Akční letenky

Rimini

Rimini je mezi Italy pravděpodobně nejoblíbenější přímořské středisko Jadranské riviéry. I díky téměř 20 km dlouhých písečných pláží dostalo Rimini pojmenování Slunečná riviéra. Do Rimini se jezdí za odpočinkem a za sluncem, jehož je dost i na podzim. Navíc jsou tehdy pláže již méně obsazeny turisty a tak zůstávají více otevřené a krásné jen pro vás. Rimini je turistické centrum, které současně patří k těm nejrušnějším evropským rekreačním destinacím.

Ve městě žije přibližně 140 000 lidí a v létě tento počet rapidně stoupá vzhůru díky velkému zájmu turistů ze Střední Evropy. Navíc Rimini je jen kousek od italské Boloně či Benátek. Stačí sednout na vlak či autobus a za hodinku jste tam.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Itálii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět v Rimini

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?