Skip to main content

Levné letenky Bologna

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Boloně

Zajímavosti o Boloni

Na jedné straně bohaté město, které je situováno v jednom z ekonomicky nejvyspělejších regionů Itálie. Město, ve kterém místní magnáti po večerech vcházejí do budovy opery a večeří v těch nejluxusnějších restauracích. Na druhé straně je Bologna město, které je vášnivě politické, je domovem nejstarší univerzity na světě, a působištěm mladých "street-artisty" a italských "Fashionistas."

Bologna má v Itálii tři jména. Domácí ji přezdívají rossa (červená) pro její charakteristické budovy z neomítnutých cihel, jiní ji zase volají dotta (vzdělaná) pro její nejstarší univerzitu a symbol vzdělání nejen v Itálii, ale i v celé Evropě a nakonec grassa (tučná) pro její tradiční gastronomii.

Úžasná síť arkád, jedna z největších na světě. V počtu 666 arkád a délce 35 km budete mít problém projít všechny na jednu návštěvu. Mimochodem, tamní Portico of San Luca je největší arkádou na světě. Tyto arkády poskytují skvělý prostor na procházky i za nepříznivého počasí a zavedou Vás do nejlepších obchodů v Itálii. Proto se o Bologni říká, že je to město, ve kterém nepotřebujete deštník.

Bolognu proslavily její středověké věže. Jsou dvě a jsou šikmé. Přezdívají je Asinelli a Grisanda a jsou jakýmsi symbolem tohoto šarmantního města. Stačí vyšlapat několik stovek schodů a budete mít na dlani neskutečné panorama! Zajímavostí je, že věže Asinelli a Grisanda posloužily v 60. letech minulého století jako inspirace při stavbě dnes už neexistujících dvojčat z New Yorku (World Trade Center).

Bologna měla téměř největší křesťanský kostel na světě. Jeho výstavba trvala skoro tři sta let, ale nakonec práce zůstaly nedokončené. Proč? Aby prvenství zůstalo Dómu sv. Petra v Římě.

Boloňská kuchyně je velmi výjimečná. Vaše chuťové pohárky budou plesat z legendárních tortellini a tagliatelle politých pověstným masovým ragú.

Takže proč Bologna? Úžasná historie, skvělé jídlo a místní obchody.

Bologna je oblíbenou destinací Čechů a přispívá k tomu určitě i přímá linka společnosti Ryanair z pražského letiště. Levné letenky si do Bologně tedy nejčastěji rezervujete z Prahy, případně Vídně díky Laudamotion (opět Ryanair). Přímý let trvá jen hodinu a patnáct minut. Z Vídně se můžete do Boloně dostat bez přestupu i s leteckou společností Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bologni

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Itálii?

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Itálii?

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět v Bologni

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?