Skip to main content

Levné letenky Řím

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Říma

Zajímavosti o Římě

Řím, kolébka západní civilizace, se rozkládá na březích řek Tiber a Aniene ve střední části Apeninského poloostrova. Výlet do tohoto města je cesta do minulosti, která vás provede přes velkolepé antické památky starověkého Říma až po religiózní místa Vatikánu. Chaotická doprava s nebezpečně vysokým počtem skútrů, neskutečně chutné těstoviny servírované na stolech s červeno-bílými ubrusy a stylové obchody s tím nejtrendovější oblečením, to všechno je Řím. Jedna z nejvyhledávanějších destinaci celého světa.

Levné letenky do Říma

Řím je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Říma koupíte přímo z Prahy, nebo Vídně. Češi však nejčastěji létají do Říma společností Ryanair, která létá na římské sekundární letiště Ciampino. Jiné společnosti, se kterými můžete letět třeba z Vídně, jsou Vueling Airlines, Eurowings, Wizz Air a Alitalia.

Tyto společnosti létající na hlavní římské letiště Leonardo Da Vinci (Fiumicino). Ačkoliv je Ciampino vzdálené od Říma jen 15 km a Leonardo da Vinci až 32 km, letiště Leonardo da Vinci je v zásadě lépe propojeno s městem expresními a regionálními vlaky (z Ciampino si musíte nejprve vzít autobus na nejbližší nádraží). Nejedná se však o žádné propastné rozdíly. Kromě vlakových spojení nabízejí obě letiště i pravidelnou autobusovou dopravu do města.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Římě

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Římě?

Řím má středomořské klima se suchými teplými léty a mírnými zimami. Ve městě je proto příjemně během celého roku. Nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou 8° C. Nejteplejším měsícem je naopak červenec, který má průměrně 26° C.

Léto však umí být v Římě pořádně horké. Teploty zde tehdy šplhají i přes 30° C až 35° C. Kromě toho je v Římě v létě také nejvíce turistů. Dovolenou si zde proto nejvíce užijete v období září-říjen a duben-červen.

Řím Počasí

Jaké jsou ceny ubytování v Římě?

Jelikož je Itálie členem euro zóny, tak se zde platí eury. Hledáte hotel v centru Říma? Ubytování v historickém centru města je často předražené a cena neodpovídá kvalitě. Vyplatí se proto zvážit ubytování i v jiných částech města.

Nejvíce nabídek levného ubytování v oblasti Termini. Stanice Termini je městský dopravní uzel, ze kterého se lze veřejnou dopravou dostat k nejvýznamnějším památkám města. Chcete-li se večer ve městě zabavit, mějte na paměti omezenost noční dopravy (jezdí jen noční autobusy) a zvažte možná i ubytování v oblasti Trastevere, kde je centrum nočního života Říma.

Ceny a lokalitu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete koupi zájezdu do Říma a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i na aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu. V rámci balíčku lze často najít zlevněné ubytování přímo v centru.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Římě?

V Římě je stejný čas, jako v ČR.

Letecké statistiky o Římě

  • Přímým letem do Říma létají letecké společnosti Ryanair a další.

  • Přímým letem do Říma můžete letět z míst: Vídeň.

  • Počet mezinárodních letišť v Římě: 2.

Tipy, co vidět v Římě

10 zajímavostí o Římě

1
Experti odhadují, že přibližně 90% starověkého Říma se stále nachází pod zemí. Tento fakt značně zpomaluje rozšíření stávající sítě metra.
2
Řím má více křesťanských kostelů než jakékoli jiné město světa. Najdete zde přes 900 kostelů, přičemž mnohé z nich jsou starší než nejznámější křesťanský chrám světa - Bazilika Sv. Petra.
3
V Římě se nachází přibližně 2500 veřejných fontán, přičemž z každé z nich teče pitná voda.
4
V Římě je stále v platnosti zákon, který umožňuje kočkám nerušeně žít v místě, kde se narodili. Kočky tak můžete najít téměř všude, například i v ruinách Římského fóra nebo Kolosea.
5
V Římě najdete údajně jediné "těstovinové muzeum" světa, které je věnováno výlučně tomuto tématu.
6
Pověst říká, že kdo hodí minci do fontány Trevi, vrátí se opět do Říma. Do fontány tak vhodí turisté každý den přibližně 3 000 dolarů, což je více než neuvěřitelný 1 milion dolarů ročně. Peníze putují do rukou katolické charity, která pomáhá sociálně slabším obyvatelům města.
7
Starověkým Římanům vděčíme za objev betonu, ke kterému došlo přibližně před 2100 lety. Tento materiál byl použit při výstavbě Kolosea, Panteonu či akvaduktů, které i díky němu stále stojí.
8
Koloseum sloužilo k pobavení římského lidu přes 300 let, během nichž se v amfiteátru pořádaly zápasy a prováděli popravy. Zemřelo zde více než 400 000 lidí a přibližně milion zvířat.
9
Ženy žijící ve starověkém Římě si barvily vlasy pomocí kozího tuku a popela z bukového dřeva. Nejpopulárnějšími barvami byly červená a blond.
10
Bazilika Sv. Petra v Římě je největším římskokatolickým chrámem světa (alespoň co do velikosti exteriéru). V roce 1989 byla totiž ukončena výstavba Baziliky Panny Marie Královny Míru v hlavním městě Pobřeží slonoviny Yamoussoukro, která ji nahradila v Guinnessově knize rekordů.
Byly informace na této stránce užitečné?