Skip to main content

Levné letenky Miláno

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Milána

Zajímavosti o Miláně

Elegantní italské Miláno udává trendy módnímu světu s nefalšovaným šarmem sebevědomého lídra. V této metropoli budoucnosti našlo svůj domov množství luxusních módních značek, které dobili svět.

Nenechte se však oklamat módními moly, záblesky fotoaparátů a mrakodrapy. Milán s 26 staletími historie je jedním z nejstarších evropských měst, které bylo múzou mnoha géniů včetně samotného Leonarda da Vinciho. Město milují i ​​běžní návštěvníci, kteří si v Miláně užívají ty nejlepší nákupy, operu, fotbal či noční život. Na své si přijdou i gurmáni.

Typická milánská kuchyně v podobě zlatavého rizota alla Milanese nebo nekonečně měkkého cotoletta alla Milanese uspokojí jakékoli chuťové pohárky. Miláno je prostě místo těch nejlepších světských požitků!

Miláno je mimořádně oblíbené i v očích Čechů. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 25 minut. Přímý let do Milána provozují z Prahy nejčastěji společnosti Ryanair, Wizz Air, EasyJet a Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Miláně

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Miláně

Milán má teplá a vlhká léta a mírné zimy. Obloha bývá nejednou částečně zamračená. Během roku se teplota hýbe v rozmezí -1° C až do 30° C. Zřídkakdy klesne pod -5° C nebo vystoupí nad 33° C. Kdy je tedy dovolená v Miláně správná volba?

Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí období duben-červen a září. V létě tu může být velmi teplo. Nejteplejší měsíc červenec dosahuje průměrně teplotní maximum až 30° C. Pokud se přece jen rozhodnete město navštívit v létě, ujistěte se, že váš hotel má klimatizaci.

MILÁNO POČASÍ

Ceny v Miláně

Národní měnou je euro, které si kdekoli bez problémů směníte za koruny. Hledáte hotel v Miláně? Ubytování v centru a v blízkosti kanálů v Navigli je poměrně drahé. Pokud chcete ušetřit, levné ubytování se dá často najít v čtvrtích Bicocca, Citta Studi či v blízkosti Stazione Centrale. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Veřejná doprava v Miláně je velmi dobrá. Po městě jezdí metro, autobusy, tramvaje a trolejbusy, které provozuje společnost ATM (Azienda Trasporti Milanesi). Najdete zde i vlakovou linku provozovanou společností Trenord. ATM lístky však mohou být použity i na vlak druhé společnosti, pokud se pohybujete v rámci města. Lístky (včetně denních lístků) musí být vždy označeny před nástupem do vozidla. Ve městě jsou časté kontroly revizorů.

Řízení v Miláně může být náročné. Vstup do vybraných částí města (oblast C) autem je v závislosti na dnu a hodině zpoplatněn částkou 5 EUR (cca 120 Kč). Lístek musí být koupen předem. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Milána autem, doporučujeme půjčit auto už na letišti. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán. Hledáte cenově výhodný zájezd do Milána? V tom případě se vám vyplatí věnovat pozornost aktuální nabídce dovolených přímo na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Miláně

Miláno se nachází ve stejné časové zóně jako ČR.

Letecké statistiky o Miláně

  • Počet mezinárodních letišť v Miláně: 1.

Tipy, co vidět v Miláně

10 zajímavostí o Miláně

1
S počtem obyvatel 1,3 milionu je Milán druhé největší město Itálie. Ekonomickým centrem státu však není hlavní město Řím, ale právě Milán.
2
V Miláně vznikla tradice aperitivů, což je jedna z nejstarších nenáboženských tradic Itálie. Mezi sedmou a devátou hodinou večer vyjdou Italové do baru, aby si tu dali po práci drink a odpočinuli ve společnosti přátel.
3
Bývalý premiér Itálie Silvio Berlusconi vlastnil většinový podíl v AC Miláně po přes 30 let. Tento prodal v roce 2016 čínským investorům.
4
V roce 1833 se jeden mladý muž ucházel v Miláně o přijetí na konzervatoř. Nebyl však přijat z důvodu, že nehraje dostatečně dobře na klavír a chybí mu hudební talent. Tímto mužem byl světoznámý skladatel Giuseppe Verdi, po kterém je dnes konzervatoř pojmenováno.
5
Pokud chcete jít do Milána na nákupy, nejlepšími měsíci jsou leden a červenec, kdy nejprestižnější módní značky vyprodávají své zboží.
6
Dvakrát do roka se celý módy svět zastaví a upozorní na Milán. V únoru a září se zde totiž již od roku 1958 koná proslulý Týden módy (Fashion Week), který vedle pařížském, londýnském a newyorském týdnu módy patří mezi čtyři nejlepší módní show světa.
7
Milán je domovem dvou z nejlepších fotbalových týmů světa AC Milán a Inter Milán, které hrávají na největším fotbalovém stadionu Itálie San Siro.
8
V Miláně vás překvapí kanály, které připomínají Benátky. Najdete je v městské části Navigli. Kanály byly kdysi využívány k přepravě materiálu. Dnes místu dominují bary a restaurace.
9
V roce 1797 vyhlásil Napoleon Milán za hlavní město. Později bylo Milán hlavním městem Italské republiky a následně Italského království. Prezidentem a králem byl samozřejmě Napoleon.
10
V roce 313 byl v Miláně přijat Milánský edikt, který zakotvil náboženskou svobodu v Římské říši a ukončil pronásledování křesťanů.
Byly informace na této stránce užitečné?