Skip to main content

Levné letenky Pisa

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Pisy

Zajímavosti o Pise

Když se řekne Pisa, každý si představí šikmou věž na náměstí Zázraků - Campo dei Miracoli. Kromě ní tu ale stojí například i baptisterium, a Camposanto, což je středověký hřbitov.

Za návštěvu stojí i univerzitní botanická zahrada, která zde vznikla ještě v polovině 16. století jako první v Evropě. Doporučujeme vidět i malé náměstí Piazza dei Cavalieri, lemované středověkými domy. Svůj velký význam mělo hlavně ve středověku a v období renesance. Významnými stavbami na tomto náměstí jsou Palazzo della Cancelleria , Palazzo dell'Orologio a Palazzo dei Dodic - taková zajímavost - veřejnosti jsou většinou nepřístupné, takže jejich krásu lze obdivovat pouze zvenčí.

Městem protéká řeka Arno, jejíž břehy jsou v centru města zpevněné nábřežím ideálním k romantické procházce. Projděte se po nábřežích Lungarno Medicea, Lungarno Pacinotti, Lungarno Galilei nebo Lungarno Gambacorti, kde najdete zajímavé kostelíky, kouzelné přilehlé náměstí s množstvím obchůdků nebo muzea.

Pro osvěžení si v letních parných dnech zajděte z Pisy k moři - Marina di Pisa s příjemnými plážemi je od města vzdálena necelých 15 km!

Z letiště Galilea Galileje se do centra dostanete nejlépe autobusem LAM červené linky, který jezdí každých cca 15 minut směrem na hlavní nádraží i přímo do centra k Náměstí zázraků. Noční provoz zajišťuje linka 21, která sice nejezdí přímo k šikmé věži, ale projíždí většinu zastávek v centru. Lístky se dají koupit v automatu ná zastávce nebo ve stánku v příletové hale. Do autobusů platí klasické 70 minutové lístky pro veřejnou dopravu za 1,20 €. Většina památek v Pise je koncentrovaná na malé ploše, většinou si tedy vystačíte bez veřejné dopravy, pokud však budete chtít ušetřit čas, můžete využít místní autobusy.

Pisa nemusí být vaší finální destinací. Vydat se můžete jakýmkoli směrem, vždy uděláte dobře. Jedna ze zajímavějších alternativ je i návštěva nedaleké Florencie. Autobusem společnosti Terravisionsa se dopravíte přímo z letiště již od 4,99 EUR (jednosměrná cesta) a cesta trvá 70 minut.

Nejkrásnější města Toskánska: Sienna a její ohromující katedrála, opevněné město Lucca, západy slunce v Apuánské Alpách, gastronomické nebe Florencie, nakonec malebné kopcovité městečka Montalcino a Montepulciano známé svým legendárním vínem.

Pisa je oblíbená destinace i mezi Čechy. Levné letenky do Pisy nejčastěji rezervujete z Prahy a Vídně , Ideální letecké spojení bez přestupu z Vídně zabezpečuje společnost Laudamotion (Ryanair). Průměrná délka přímého letu je hodina a třicet minut. Levné letenky do Pisy koupíte i s jedním přestupem s aerolinkami Austrian, Lufthansa či Alitalia.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Pise

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Pise

Pro Pisu jsou charakteristická dlouhá suchá léta a mírné vlhké zimy. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však během dne vyšplhá přes 30 ° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10 ° C. Kdy je tedy dovolená v Pise správná volba? Toskánsko si užijete během celého roku. Pokud je však vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 20 ° C až 24 ° C. Sezóna na ostrově začíná v května a trvá až do října.

PISA Počasí

Ceny v Pise

Jelikož Itálie je členem euro zóny, musíte si před cestou směnit peníze. Hledáte ubytování v Pise? Pokud neovládáte italštinu, hledání ubytování na místě může být problematické. Ubytování si proto rezervujte předem. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz.

Pokud se rozhodnete prozkoumat ostrov ve vlastní režii, ideálním prostředkem pro vás bude auto. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si ho můžete i přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Pise

Pisa se nachází ve stejném časovém pásmě jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Pise

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?