Skip to main content

Levné letenky Florencie

Akční letenky do Florencie

Florencie

Město Florencie je pýchou Itálie a každoroční cílovou destinací tisíců turistů. Má více než 380 000 obyvatel a asi trojnásobek kusů renesančního umění. Je i rodištěm světově uznávaných módních značek (včetně Gucci a Ferragamo). Jen pár kroků z města se ocitnete v obklopení velkolepé přírodní krásy, posypané toskánskými hrady, olivovými háji a starými vilami, které čekají na prozkoumání. Od starobylého městečka Arezzo (na jehož náměstí Piazza Grande se natáčel oblíbený film od Roberta Benigniho - Život je krásný), až po vesnici Montalcino, známou svým lahodným vínem.

Po čase stráveném ve Florencii si domů zřejmě budete chtít přinést více, než jen vzpomínky. Jedna z největších nákupních destinací světa se může pochlubit řemeslným dědictvím, jehož kořeny sahají do období středověku. A mimo jiné nabízí úžasnou příležitost, jak poznat region Toskánska.

Levné letenky do Florencie lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Vueling a trvá hodinu a půl. S jedním přestupem lze do Florencie cestovat společnostmi SWISS, Alitalia či Brussels Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Itálii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět ve Florencii a okolí

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?