Skip to main content

Levné letenky Janov

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Janova

Zajímavosti o Janově

Největší mořský přístav Itálie je plný protikladů. Dotýká se vznešenosti i bídy, šumivého světla i hlubokého šera. Tato brána k riviéře v sobě nese architektonické dědictví, které vypráví o bývalé slávě města. Nejjasnější janovská republika, známá i jako Ligurská republika, vládla v 12. a 13. století středomořským vlnám a historie zde naplno dýchá v bludišti úzkých uliček (caruggi) starého města. Janov, hlavní město regionu Ligurie, je nejzápadnějším pobřežním městem země.

Janov se přes den přeměňuje na uspěchaný dopravní uzel, kde se mezi sebou předhánějí motocykly s auty převážně malých rozměrů, protože parkování je v Itálii permanentním problémem. Doprava tu funguje celkem svižně, i když trochu chaoticky, autobusy se šplhají po strmém povrchu města, lidé střídavě naskakují a vyskakují na zastávkách postavených poměrně hustě u sebe.

Levné letenky do Janova lze rezervovat z Prahy či Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze letět se společnostmi Austrian Airlines, Air Dolomiti, Lufthansa, Alitalia či KLM.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Itálii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Itálii?

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Itálii?

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět v Janově

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?