Skip to main content

Levné letenky Alghero

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Alghera

Zajímavosti o Algheru

Italský ostrov Sardinie, Vás podplatí svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem – Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří. Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, které kraluje zatraceně chutné víno a čerstvé dary moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Sardinský Alghero se často nazývá také Malá Barcelona – katalánský vliv je zde cítit na každém kroku. Alghero se proto přezdívá "Barcelonetta" - "Malá Barcelona" - město má katalánský vzhled i ducha a místní obyvatelé mluví katalánsky. I keramické tabulky s názvy ulic jsou psány dvojjazyčně. Po dobytí města Aragonci v roce 1354 sem totiž přesídlili celé kolonie Katalánců, kteří se zde již natrvalo usadili. Připluli z katalánské metropole Barcelony, která je od Alghera vzdušnou čarou vzdálená jen zhruba 500 km.

Atmosféra v Algheru, krásném historickém městě ležícím na severozápadním pobřeží Sardinie, je od ostatních míst na ostrově odlišná. Je to město světla: snad nikde jinde nesvítí domy a slunce tak zářivě a jasně jako zde. Avšak do historických úzkých uliček, plných vyčnívajících balkonů ozdobených květinami a často ověšených voňavým prádlem, si slunce cestu hledá jen těžko. A i přes velký cestovní ruch v Algheru panuje příjemná a klidná atmosféra. Vane tu vlahý mořský vzduch a odevšad lze slyšet šum moře.

Sláva Alghera je spjata s mořem a dlouhými bílými plážemi s jemným pískem. Město si snad ani nelze představit bez siluety skalnatého mysu Capo Caccia, který se zvedá z moře za zálivem Porto Conte. Nad výhledy z trasy vedoucí z Alghera tohoto mysu budete doslova tajit dech.

Sardinie Je velmi oblíbená i mezi Čechy. Levné letenky do Alghera nejčastěji rezervujete z Prahy, odkud létá přímo letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Prahy a Vídně. Lety jsou obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Algheru, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Sardinii

Počasí na Sardinii

Pro Sardinii jsou charakteristické dlouhá, suchá léta a mírné vlhké zimy. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však během dne šplhá přes 30 ° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10 ° C.

Kdy je tedy dovolená na Sardinii správná volba? Sardinii si užijete během celého roku. Pokud je však vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 20 ° C až 24 ° C. Sezóna na ostrově začíná v květnu a trvá až do října.

SARDINIA POČASÍ

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Ceny na Sardínii

Jelikož Itálie je členem euro zóny, platí se zde eury. Hledáte ubytování na Sardinii? Pokud neovládáte italštinu, hledání ubytování na místě může být problematické. Ubytování si proto rezervujte předem.

Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Ostrov je propojen sítí autobusů. Oficiálním přepravcem je společnost Årsta, jejíž autobusy jsou modré s červeným pruhem uprostřed. Spojení z menších míst či vesniček však nejsou častá. Při autobusech se může vyskytnout zpoždění. Problémový může být i chybějící časový rozpis autobusů na zastávce. Lístky se si můžete zakoupit u řidiče nebo na autobusovém nádraží. Vlaky spojují jen určité části ostrova.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet sardinské vlaky, nenechte si ujít zážitkovou cestu vlakem Trenino verde, který prochází přes překrásné pobřežní a horské scenérie. Při taxících doporučujeme ověřit si předem přibližnou cenu jízdy a ujistit se, že taxikář má zapnutý taxametr. Pokud se rozhodnete prozkoumat ostrov ve vlastní režii, ideálním prostředkem pro vás bude auto. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si ho můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Tipy, co vidět na Sardínii

10 zajímavostí o Sardinii

1
Sardinie má přes 1,6 milionu obyvatel.
2
Sardinie je jedinečná svými nuragmi, což jsou kamenné stavby ve tvaru kruhu. Jsou staré několik tisíc let. Na Sardinii je najdete přes 7 000. Někteří vědci tvrdí, že nuragy byly strážními věžemi. Jedná se však pouze o domněnku, skutečný účel nuragov tak zůstává tajemstvím.
3
Sardinie je známá také jako země dlouhověkosti. Na Sardinii je neobvykle vysoké množství stoletých lidí. Dokonce zde žil i bývalý nejstarší muž planety - Antonio Todda, který zemřel ve věku 2002 ve věku 113 let.
4
Na Sardinii můžete často najít v horách mořské fosílie. Sardinie je totiž jedním z nejstarších míst Evropy, které bylo před miliony let ponořené pod hladinou moře.
5
Kulinářské speciality ostrova je "casu marzu", což je sýr s červíky. Místní ho považují za silné afrodiziakum.
6
Rozloha Sardinie je přibližně 24 090 km2.
7
Na Sardinii najdete až 400 typů chleba. Každá vesnice se zde pyšní vlastním chlebem. Speciální chléb se vyrábí i při příležitostech svátků a událostí, jakými jsou například svatba či Vánoce.
8
Na Sardinii najdete úžasné útesy - Punta Cristallo, které se tyčí přes 300 metrů nad mořem podél pobřeží korálové riviéry.
9
Při severozápadním pobřeží Sardinie se nachází malý ostrov Asinara, který je obýván přibližně 250 miniaturními oslíky - albíny.
10
Konzumace piva na ostrově je přibližně 60 litrů na osobu ročně, což je přibližně dvojnásobek konzumace piva v Itálii.
Byly informace na této stránce užitečné?