Skip to main content

Levné letenky Sardinie

Itálie - základní COVID-19 informace

Itálie se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s určitým rizikem nákazy COVID-19. Při návratu do Česka je třeba splnit několik podmínek, které závisí na tom, zda je daná země mezi oranžovými, červenými nebo tmavě červenými zeměmi na cestovatelské mapě. Konkrétní podmínky návratu a podmínky vstupu do Itálie si pozorně nastudujte na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky na Sardínii

Zajímavosti o Sardínii

Italský ostrov Sardinie, podmaní cestovatele svou velikostí a divokou, panensky nedotčenou přírodou. Hory nabízející úžasné možnosti na turistiku, mystické starobylé stavby (nuragy), pobřežní jeskyně, pláže s tím nejbělejším pískem a safírovým mořem - Sardinie místy připomíná spíše exotický Karibik než klasické Středomoří.

Už jen třešničkou na dortu je fenomenální gastronomie, jejíž kraluje chutné víno a čerstvé plody moře. Sardinii si zkrátka zamilujete okamžitě, bez dalšího zbytečného přemýšlení.

Jak na levné letenky na Sardinii

Sardinie je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Sardinii nejčastěji koupíte z Prahy, odkud létá letecká společnost Ryanair. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně dvě hodiny. Levné letenky na Sardinii koupíte i z Vídně. Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Alghero, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Sardinii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí na Sardinii

Pro Sardinii jsou charakteristické dlouhá, suchá léta a mírné vlhké zimy. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však během dne šplhá přes 30 ° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10 ° C.

Kdy je tedy dovolená na Sardinii správná volba? Sardinii si užijete během celého roku. Pokud je však vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 20 ° C až 24 ° C. Sezóna na ostrově začíná v květnu a trvá až do října.

SARDINIA POČASÍ

Ceny na Sardínii

Jelikož Itálie je členem euro zóny, platí se zde eury. Hledáte ubytování na Sardinii? Pokud neovládáte italštinu, hledání ubytování na místě může být problematické. Ubytování si proto rezervujte předem.

Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Ostrov je propojen sítí autobusů. Oficiálním přepravcem je společnost Årsta, jejíž autobusy jsou modré s červeným pruhem uprostřed. Spojení z menších míst či vesniček však nejsou častá. Při autobusech se může vyskytnout zpoždění. Problémový může být i chybějící časový rozpis autobusů na zastávce. Lístky se si můžete zakoupit u řidiče nebo na autobusovém nádraží. Vlaky spojují jen určité části ostrova.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet sardinské vlaky, nenechte si ujít zážitkovou cestu vlakem Trenino verde, který prochází přes překrásné pobřežní a horské scenérie. Při taxících doporučujeme ověřit si předem přibližnou cenu jízdy a ujistit se, že taxikář má zapnutý taxametr. Pokud se rozhodnete prozkoumat ostrov ve vlastní režii, ideálním prostředkem pro vás bude auto. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si ho můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Sardinii

Sardinie se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Letecké statistiky o Sardínii

  • Počet mezinárodních letišť na Sardínii: 1.

Tipy, co vidět na Sardinii

10 zajímavostí o Sardinii

1
Sardinie má přes 1,6 milionu obyvatel.
2
Sardinie je jedinečná svými nuragmi, což jsou kamenné stavby ve tvaru kruhu. Jsou staré několik tisíc let. Na Sardinii je najdete přes 7 000. Někteří vědci tvrdí, že nuragy byly strážními věžemi. Jedná se však pouze o domněnku, skutečný účel nuragov tak zůstává tajemstvím.
3
Sardinie je známá také jako země dlouhověkosti. Na Sardinii je neobvykle vysoké množství stoletých lidí. Dokonce zde žil i bývalý nejstarší muž planety - Antonio Todda, který zemřel ve věku 2002 ve věku 113 let.
4
Na Sardinii můžete často najít v horách mořské fosílie. Sardinie je totiž jedním z nejstarších míst Evropy, které bylo před miliony let ponořené pod hladinou moře.
5
Kulinářské speciality ostrova je "casu marzu", což je sýr s červíky. Místní ho považují za silné afrodiziakum.
6
Rozloha Sardinie je přibližně 24 090 km2.
7
Na Sardinii najdete až 400 typů chleba. Každá vesnice se zde pyšní vlastním chlebem. Speciální chléb se vyrábí i při příležitostech svátků a událostí, jakými jsou například svatba či Vánoce.
8
Na Sardinii najdete úžasné útesy - Punta Cristallo, které se tyčí přes 300 metrů nad mořem podél pobřeží korálové riviéry.
9
Při severozápadním pobřeží Sardinie se nachází malý ostrov Asinara, který je obýván přibližně 250 miniaturními oslíky - albíny.
10
Konzumace piva na ostrově je přibližně 60 litrů na osobu ročně, což je přibližně dvojnásobek konzumace piva v Itálii.
Byly informace na této stránce užitečné?