Skip to main content

Levné letenky Brindisi

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Brindisi

Zajímavosti o Brindisi

Pokud se chcete tento rok vydat na dovolenou a milujete jih Itálie, jednou z mnoha možností je městečko Brindisi. Mezi turisty je známé spíše jako přestupní přístavní město, ale ve skutečnosti však toho nabízí mnoho a ve vzduchu je cítit jeho důležitá historie.

Přístavní město omývané Jaderským mořem za sebou táhne dost důležitou a spletitou historii. Říká se, že město Brindisi založil bájný hrdina Diomedes, poté ho okupovali kolonisté z Řecka, ale jen do té doby, než si ho podmanili Římané. Později se dostalo i do rukou Byzantské říše. Na chvíli ho měli i Benátčané, Španělé, Francouzi, a dokonce i Rakušané. Město je známé i tím, že tudy procházela Křížová výprava nebo že se zde vylodila slavná Kleopatra, když přišla navštívit Caesara.

V přístavním městě Brindisi končila i jedna z prvních "dálnic na světě" - Via Appia, která začínala za městskými hradbami Říma a vedla do 195 kilometrů vzdáleného města Capua v Kampánii, kde se napojila na další cestu Via Latina. Později byla prodloužena až do přístavu Brindisi, kde dnes můžete shlédnout pověstný sloup Colonne Romane – kde Via Appia končila.

Místní přístav byl v minulosti mnohem důležitější, než je nyní – představoval hlavní obchodní tepnu. Dnes v něm nejčastěji přestupují turisté na trajekty mířící do Řecka. Město je přímo stvořené pro dlouhé procházky. Během nich můžete obdivovat kostely, chrámy, fontány a nejrůznější monumenty. Jako první vás přivítá Aragonský hrad, pak i hrad Castello Svevo, který byl domovem pro mnohé panovníky. Za návštěvu rozhodně stojí i chráněný přírodní park Torre Guaceto, který leží 15 kilometrů severně od Brindisi. Čeká tam na Vás nádherná nedotčená příroda.

Brindisi není v našich končinách příliš známou lokalitou. Avšak nová linka letecké společnosti Laudamotion (Ryanair) otevřela nové možnosti i Čechům, kteří mohou na jih Itálie létat bez přestupu z Vídně. Levné letenky do Brindisi si tedy nejčastěji rezervujete z Vídně a Prahy.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Brindisi

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Itálii?

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Itálii?

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět v Brindisi

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)