Skip to main content

Levné letenky Neapol

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Neapola

Zajímavosti o Neapola

Třetí největší město Itálie, Neapol, patří mezi ty nejkrásnější a nejstarší italská města. Metropoli na břehu Neapolského zálivu hlídá majestátní Vesuv, v jehož stínu vládne neopakovatelná atmosféra.

Městem se šíří směs vůni, ve které snadno poznáte vůni pizzy. Vždyť to byl právě Neapol, kdo dal světu toto červené-bílé zlato. Vaše chuťové pohárky zažijí opravdovou dovolenou i při ochutnání lokální kávy či těstovin s plody moře. Neapol se pyšní také obrovským počtem kostelů, pevností a jiných historických klenotů. Není divu, že jeho historické centrum chrání samotné UNECSO. V Neapoli jednoduše rychle pochopíte, proč se už po staletí říká: "Vidět Neapol a zemřít".

Neapol oblibě i našinci. Levné letenky do Neapole nejčastěji koupíte Prahy a Vídně. Lety jsou buď přímé, nebo s jedním přestupem. Přímý let trvá okolo jeden a tři čtvrtě hodiny. Hlavním letištěm v Neapoli je letiště Capodichino.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Neapoli

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Neapoli

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však často šplhá i přes 30 ° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou kolem 9 ° C.

Nejvíce prší v listopadu, kdy spadne v průměru až 140 mm srážek. Kdy je tedy dovolená v Neapoli správnou volbou? Ideálním obdobím pro návštěvu je z hlediska počasí květen až říjen, kdy se teplota v průměru pohybuje mezi 18 až 25 ° C. Nejlepším časem na koupání je srpen, kdy dosahuje teplota moře v průměru 26 ° C.

NEAPOL POČASÍ

Ceny v Neapoli

Národní měnou je euro, které směníte kdekoli.

Hledáte hotel v Neapoli? Ubytování ve městě nabízí široké možnosti od levnějších ubytoven až po luxusní apartmány. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Veřejnou dopravu v regionu Kampánie zabezpečuje společnost Unico Campania consortium. Tvoří ji městské autobusy (ANM), čtyři lanovky, regionální autobusy (EAV), metro a vlaky, z nichž je pro turisty zajímavé spojení Circumvesuviana, které jezdí do nedalekých Pompejí. Na letiště vás zase dopraví Unico Alibus, který stojí kolem 3-4 EUR. Lístek na dopravu po městě (TIC lístek) platí 90 minut od označení a stojí okolo 1,60 EUR. Denní lístek vás vyjde na 4,50 EUR. Lístky ANM a EAV lze koupit iv levnější tarifu, tyto však platí pouze na ANM a EAV spoje. Lístky se dají koupit v trafikách (tabaccheria), ve stáncích nebo v automatech na mnoha zastávkách.

Lístky je třeba označit před vstupem do dopravního prostředku. V případě autobusů je třeba označit lístek přímo v autobuse. Řízení v Neapoli se turistům nedoporučuje, protože je chaotické, rychlé a ve městě je velký provoz. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí Neapole, auto vám doporučujeme půjčit už na letišti. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Neapoli

V Neapoli je stejný čas jako v ČR.

Tipy, co vidět v Neapoli

10 zajímavostí o Neapoli

1
Neapol je hlavním městem regionu Kampánie.
2
Historické centrum Neapole je největším v Evropě. Zabírá 4200 akrů a je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.
3
Roh (Corno) odhánějící špatně síly je tradičním suvenýrem z města. Neoficiálním maskotem města (a také tradičním suvenýrem) je zas snílek Pulcinella.
4
V roce 1830 zde byla otevřena první pizzerie na světě - Antica Pizzeria Port'Alba.
5
Narodila se zde známá herečka Sophia Loren.
6
S populací kolem jednoho milionu je Neapol třetím největším městem v Itálii, hned po Římě a Miláně.
7
Přes kilometr dlouhá lanovka v Neapoli patří k těm nejdelším na světě.
8
Neapol byl založen Řeky ve druhém století před naším letopočtem. Název pochází od slova "Neapolis", což znamená nové město.
9
Pizza Margherita je pojmenována po královny Margherite Terese Giovanni. Pizza reprezentuje italskou vlajku - rajčatová omáčka symbolizuje červenou barvu, sýr bílou barvu a bazalka zelenou barvu zástavy.
10
V Neapoli najdete až přes 400 kostelů.
Byly informace na této stránce užitečné?