Skip to main content

Levné letenky Bari

Akční letenky do Bari

Zajímavosti o Bari

Bari je hlavní město provincie Bari a turisticky oblíbeného regionu Apulie v Itálii. Najdete ho na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii a jde o velmi významné město, protože ho považují za druhé ekonomické centrum jižní Itálie. Bari je typickým příkladem oblasti, o níž se často mluví, ale nikdo o ní pořádně nic neví. Přitom je to město a vlastně i celá provincie, s obrovským duchem a ideálním místem pro útěk z každodenní rutiny.

Bari je známé tím, že je prakticky jedno, kdy tam přijedete - deštník můžete nechat doma. Říká se, že oblast Apulia má jedny z nejkrásnějších pláží Itálie vůbec. Bari je však známá například i obrovskými jeskyněmi nebo vesničkou Alberobello, která vás uchvátí svým unikátním architektonickým zjevem - najdete zde kamenné domky se špičatými střechami. Levné letenky do Bari lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Bari zabezpečuje nízkonákladové společnosti jako Ryanair a Wizz Air.

Komfortně a levně můžete letět z Prahy a Vídně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Itálii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět v Bari

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)