Skip to main content

Levné letenky Palermo

Itálie - základní COVID-19 informace

Itálie se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s určitým rizikem nákazy COVID-19. Při návratu do Česka je třeba splnit několik podmínek, které závisí na tom, zda je daná země mezi oranžovými, červenými nebo tmavě červenými zeměmi na cestovatelské mapě. Konkrétní podmínky návratu a podmínky vstupu do Itálie si pozorně nastudujte na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky na Sicíliu

Zajímavosti o Sicílii

Sicílie je mnohem více než jen místo spojované se vznikem mafie. Goethe kdysi řekl, že Sicílie je klíčem ke všemu. A opravdu, v minulosti se zde vystřídalo obrovské množství kultur, které si na čas podmanily tuto bránu k Africe a přechod mezi východem a západem. Řekové, Římané, Byzantinci, Arabové, Nomádi... Všichni dobyvatelé toužili vládnout této věčné křižovatce Středomoří.

Dnes Sicílie láká zejména cestovatele, které zde ohromují její kulturní bohatství a dech beroucí přírodní rozmanitost v podobě impozantních sopek, rušného Palerma, antických ruin Syrakus či vulkanických Liparských ostrovů. K tomu přidejte jednu z nejlepších světových kuchyní, kde rajčata připomínají sopečnou lávu a sýr ricotta sníh na vrcholu Etny. Sicílie je ostrov, který jednoduše musíte zažít!

Palermo - hlavní město Sicílie

Palermo je vedle Katánie jedním ze dvou hlavních vstupních míst na Sicílii a v podstatě je jediným velkoměstem tohoto ostrova. Říká se, že kdo nebyl v Palermu jakoby na Sicílii ani nebyl. Toto město má totiž ducha a atmosféru a byla by rozhodně škoda ho z cestovních plánů vynechat.

Hlavní město Sicílie je s cca 680 tisíci obyvateli pátým největším městem Itálie. Leží na severním pobřeží ostrova, v ústí mohutného údolí Conca d'Oro, obklopené pobřežím a horami. Turisté sem jezdí za památkami, zejména těmi, které si pamatují zlaté časy arabské a normanské nadvlády. Kostelů, paláců nebo krásných mozaik zde naleznete nespočet. Za vidění stojí i renesanční a barokní stavby a známé jsou i pouliční trhy Palerma.

Do Palerma můžete přijít lodí, letadlem nebo autem. Ať už dorazíte z kterékoliv světové strany, vždy Vám to budete připomínat jedno velké tržiště. Samotná prohlídka centra města Vám zabere jeden až dva dny a záleží, jak pečlivě se chcete věnovat jednotlivým památkám. Kdo chce vyrazit i za hranice města, může zde zůstat například i týden a rozhodně se nudit nebude.

Jak na levné letenky na Sicílii

Ostrov Sicílie je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Sicílii nejčastěji koupíte z Vídně, odkud můžete letět díky letecké společnosti Austrian Airlines. Průměrná délka letu jsou přibližně dvě hodiny a patnáct minut bez přestupu. Poměrně levné letenky do hlavního města Palermo můžete najít u společnosti Alitalia, která tam létá z Prahy obvykle s jedním přestupem.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Sicílii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí v Itálii?

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Itálii?

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Letecké statistiky o Sicílii

  • Přímým letem na Sicíliu létají letecké společnosti Ryanair a další.

  • Přímým letem na Sicíliu můžete letět z míst: Vratislav, Krakov, Praha.

  • Počet mezinárodních letišť na Sicílii: 1.

Tipy, co vidět na Sicílii

10 zajímavostí o Sicílii

1
Sicílie s rozlohou 25 711 km² je největším ostrovem Středomoří, který obývá přes 5 milionů obyvatel.
2
Sicílie má mimořádně netradiční zástavu, na žluto-červeném pozadí hypnotizuje pohledy hlava medúzy. Z hlavy vyčnívají tři klasy obilí a tři ohnuté nohy, které reprezentují tři cípy trojúhelníkového ostrova.
3
V roce 1943 se zde odehrála invaze spojenců, která vedla ke svržení Mussoliniho v Itálii. Akce byla známá pod krycím názvem Operace Husky.
4
V Palermu stojí největší operní dům Itálie - divadlo Massimo, které zde bylo postaveno v roce 1897.
5
Sicílie obklopují tři moře, kterými jsou: Tyrhénské moře, Středozemní moře a Jónské moře. Strategicky důležitá poloha ostrova tak po staletí lákala mnohé vyspělé civilizace Evropy a Severní Afriky.
6
Až 70 % obyvatel Sicílie hovoří sicilsky. Jelikož sicilština se od italštiny výrazně liší, mnozí experti tvrdí, že se nejedná o italský dialekt, ale o samostatný jazyk.
7
Sicílie má mimořádně netradiční zástavu, na žluto-červeném pozadí hypnotizuje pohledy hlava medúzy. Z hlavy vyčnívají tři klasy obilí a tři ohnuté nohy, které reprezentují tři cípy trojúhelníkového ostrova.
8
Forbes zařadil sicilské hlavní město Palermo do žebříčku top 5 míst světa, ve kterých můžete ochutnat to nejlepší pouliční jídlo.
9
Na Sicílii se narodil Archimedes - jeden z nejslavnějších matematiků světa.
10
Sicílie je vzdálena od pobřeží Itálie jen přibližně 3 km. Nedaleko je i Tunisko, které je vzdáleno od Sicílie kolem 150 km.
Byly informace na této stránce užitečné?