Skip to main content

Levné letenky Bali

Indonésie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Bali

Zajímavosti o Bali

Nejkrásnější ostrov Indonésie. Tak se přezdívá Bali. Ostrov bohů a démonů, krásných pláží, azurového moře, rýžových polí a vulkanických hor. Mnozí se domnívají, že jde o samostatný stát. No ve skutečnosti je jen jedním ze 17 000 ostrovů Indonésie.

Podnebí je tropické a během celého roku se zde teplota pohybuje kolem 30 ° C. Ostrov je sopečného původu, a proto i dnes najdete na Bali několik aktivních sopek. Nejvyšší sopkou je Gunung Agung (3142m). Když milujete rýži, budete milovat i Bali. Najdete ji zřejmě ve všech místních jídlech. A samozřejmě chutná výborně!

Doporučujeme půjčit si skútr nebo motorku a projít si ostrov na vlastní pěst. Sice se zde jezdí vlevo a vládne mírný dopravní chaos, na to si ale rychle zvyknete. Bali je ostrov, na který se dokážete sbalit do jednoho batůžku. Mnoho cestovatelů si sbalí jen pár kusů oblečení, a domů se pak vracejí s věcmi nakoupenými za více než přijatelné ceny.

Pokud vás omrzí pláž, stačí jít kousek do středozemí, kde najdete džungli, hory, sopku, krásné chrámy nebo rýžová pole.

Hledáte levnou letenku na Bali? Z našich končin se tam víte nejlépe dopravit z Prahy či Vídně, ale oblíbené jsou i letecké spojení ze vzdálenějších letišť jako Řím, Benátky, Milán nebo ze sousedních letišť z Polska.

S Emirates můžete letět na Bali super komfortně z Prahy či Vídně a v ceně letenky budou zahrnuta podpalubní zavazadla (nejméně 20kg).

Qatar Airways, podobně jako jejich největší konkurent z Emirátů, létají z Prahy a Vídně s jedním přestupem v Dauhá. Opět je v ceně letenky zahrnuta i podpalubní zavazadlo (30 kg).

Na Bali můžete letět i špičkovou, pětihvězdičkovou aerolinkou Eva Air. Aerolinka klade velký důraz na bezpečnost a servis v provozování letů. Byla to první tchajwanská letecká společnost, která byla certifikována Mezinárodní asociací pro leteckou dopravu (IATA) a oceněna "IATA Operational Safety Audit". Na Bali vás dopraví s jedním přestupem a nejlepší ekonomickou třídou na světě. V ceně letenky je vždy i 30kg podpalubní zavazadla.

Turkish Airlines létající do nejvíce destinací na světě samozřejmě nemohou chybět. Jsou známé svou tureckou pohostinností na palubě a při cestě na Bali umožňují vzít si s sebou až 2 zavazadla s váhou do 23 kilogramů. Létají z Prahy a Vídně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bali

Potřebuji víza na Bali?

Na Bali potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. A ano budete potřebovat i víza.

Chcete navštívit Bali na méně než třicet dní, bude vám stačit jednoduché 30denní vízum, které vyřídíte pohodlně po příletu přímo na letišti za několik minut. Občané ČR mají toto vízum bez poplatku. Potřebujete ale pas platný minimálně šest měsíců od příletu, kopii zpáteční letenky a dvě volné strany v pase. Toto vízum nelze prodloužit.

V případě delší dovolené je možné požádat o 60-ti denní vízum na indonéské ambasádě v Praze. Kromě zmíněných podmínek je třeba přiložit i vyplněnou žádost (kterou naleznete na stránce Indonéské ambasády) s barevnou fotografií (jako na pas) a platnou zpáteční letenku v termínu maximálně do 60 dní od příletu na Bali. Za jednovstupové vízum platí poplatek cca 50 eur a jeho vybavení trvá oficiálně cca 24h.

Jaké je počasí na Bali?

Na Bali můžete klidně zamířit během celého roku. Teploty se celé měsíce pohybují na příjemných 30 ° C s dlouhými hodinami zářícího slunce. Voda v moři se svými 26 ° C až 29ºC přímo láká ke koupání.

Bali se nachází jen 8º jižně od rovníku, což této zemi zajišťuje tropické podnebí se stabilně vysokými teplotami během celého roku. Teploty se pohybují mezi 29 - 33ºC během 12 měsíců.

Tzv. období dešťů, kdy spadne největší množství srážek, trvá od listopadu do března. Vlhkost vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché období začíná v dubnu a trvá do října. Noční teplota neklesá pod 22 º C.

BALI POČASÍ

Jaké jsou ceny na Bali?

Měnou je indonéská rupie. Ve městech a turistických centrech jsou k dispozici bankomaty a stejně v obchodech se dá platit kartou.

Hledá levné ubytování na ostrově Bali? Pelikán se kámoší s mnoha resorty v Indonésii, ale i s českými a zahraničními cestovními kancelářemi. Díky tomu se na Pelikan.cz můžete podívat na aktuální nabídku dovolených v největším množství hotelů a rezertů. Ubytování kombinuje letenky, hotel a často i transfer či all inclusive služby.

Ubytování na Bali je velmi různorodé a opravdu záleží jen na vás, po čem toužíte a jak chcete strávit vaši dovolenou. Najdete zde vše, od drahých krásných obrovských resortů až po levnější malé ubytovny. Většina resortů se nachází v Kute nebo Sanur kde je i největší cirkulace turistů, místa jsou velmi rušné, plné obchodů, restaurací a barů. Pokud však hledáte klid a chcete poznat Bali hlouběji, určitě doporučujeme zkusit i vícedenní výlety do jiných částí Bali, nebo se ubytovat v jiných místech na Bali jako např. Padangbai, Amed či Ubud.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Bali povinná?

Očkování před návštěvou Bali není nutné, avšak obecné se doporučuje pro Indonésii dát se očkovat proti tyfu a žloutence typu A a B. V resortech na Bali je však jen velmi malá šance, že některou z těchto nemocí nakazíte.

Horečka Dengue se v turistických oblastech vyskytuje jen velmi málo a i to většinou jen v období dešťů (prosinec - březen). Je však třeba se před komáry chránit, a v tomto případě jsou domácí prostředky mnohem účinnější než ty co si přivezete.

Jaký je aktuální čas na Bali?

Na Bali je o šest hodin více než v ČR.

Tipy co vidět na Bali

10 zajímavostí o Bali

1
Kalendář na Bali má jen 210 dní.
2
Na ostrově se nachází přibližně 20 tisíc chrámů.
3
Na ostrově existuje 580 nářečí a dialektů.
4
Bali není samostatný stát, i když si to mnoho lidí myslí. Je součástí Indonésie.
5
Broušení zubů je na Bali tradice spojená se vstupem do dospělosti. Dochází k tomu tak buď při prvních změnách u dívek je to menstruace a u chlapců mutace hlasu nebo potom těsně před / během svatebního obřadu.
6
90% obyvatelstva tvoří Hinduisté.
7
80% příjmů ekonomiky závisí na turismu.
8
Za speciální cibetková kávu zaplatíte 50 eur.
9
Většina pláží na Bali je pokryta tmavým pískem, jako důsledek vulkanické činnosti.
10
Jelikož jsou motorky často jediným dopravním prostředkem v rodině, pokud se jde na výlet v plném počtu - na motorce často sedává celá rodina v počtu 4 až 5 lidí.
Byly informace na této stránce užitečné?