Skip to main content

Levné letenky Thajsko

Thajsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Thajska

Zajímavosti o Thajsku

Hledáte levné letenky do Thajska? Láká vás Bangkok, Phuket, Krabi, Koh Samui, Pattaya nebo Chiang Mai? Rezervujte levně a rychle přes Pelikan.cz. Máme pro vás tipy na ubytování v hotelu, apartmánu, pronájem auta či cestovní pojištění do Thajska.

Thajsko se kdysi stalo slavným díky tomu že se zde natáčel známý film Pláž, v hlavní roli s mladým Leonardo DiCapriom. Thajsko dnes už ročně navštíví miliony turistů z celého světa, jejichž lákají krásné písčité pláže s palmami, exotické vnitrozemí, špičkové resorty, ale i dobrodružství na každém kroku.

Pokud do Thajska přilétáte z Evropy, vaše první kroky pravděpodobně povedou do hlavního města Bangkoku. Toto vždy živé velkoměsto vás pohltí svojí jinakostí oproti evropským městům. Ne náhodou se ale Bangkok nazývá také Benátky východu.

Pokud si budete chtít odpočinout od rušného Bangkoku, doporučujeme jednu z oblíbených turistických destinaci ze seznamu: Phuket, Koh Samui, Krabi, Pattaya nebo Chiang Mai. Případně pokud se chcete vyhnout turistickým davům a máte dobrodružnějšího ducha, zajistěte si v Bangkoku motorku nebo skútr a vyberte se poznávat rýžová pole a méně známé končiny Thajska po vlastní ose.

Levné letenky do Thajska si můžete koupit s odlety z Vídně a z Budapešti, přičemž leteckých společností létajících do Thajska je hned několik. Musíte však počítat s alespoň 1 přestupem, přičemž let takto trvá minimálně 13 hodin. Výhodou je že si můžete vychutnat 2 destinace během jedné dovolené. Z Thajska je to na skok i do dalších populárních asijských destinaci, jako jsou Bali, Malajsie a Singapur.

Více Zobrazit méně

TOP města v Thajsku

Bangkok

Hlavní město Thajska, Bangkok, je výkladní skříní Asie. Leží na východním břehu řeky Chao Phraya, která v něm vytváří celou síť kanálů. Právě kvůli nim si vysloužil přezdívku Benátky východu.

Moderní a možná trochu chaotické město pulzuje neopakovatelnou směsí vůni a chutí. Mnozí ho proto právem považují za gastronomické nebe. Bangkok má co nabídnout z hlediska historie, kultury, tradic a architektonických krás. Mnozí lidé rádi navštěvují Bangkok, protože si zde můžete odpočinout, i když neustále poznáváte město a památky. Podívejme se na 5 důvodů, proč se vyplatí letět na dovolenou do Bangkoku.

1. Nejkrásnější architektura a sochy, které nemají obdoby

Historická architektura Bangkoku patří k nejpůsobivějším na světě. Stačí zavřít oči a představit si sochařskou výzdobu, řezbářství a nádheru, a uvidíme chrámy v Bangkoku. V centru města se nachází mnoho krásných chrámů. Obrazy, jako je tyčící se Wat Arun nebo stejnojmenný ležící Buddha, jsou celosvětově rozpoznatelné a nezaměnitelné s thajskou kulturou. V Bangkoku je však mnoho zajímavých a zvláštních památek, které na pohlednicích chybí. Přinášíme vám zajímavosti ze světa Bangkoku, které při návštěvě tohoto města nemůžete vynechat.

• Wat Phra Chetuphon
• Temple Of Dawn (Wat Arun)
• Jim Thompson House
• Temple of the Emerald Buddha (Wat Phra Kaew)
• The Golden Mount (Wat Saket)
• Temple of the Golden Buddha (Wat Traimit)

Wat arun

2. Nejchutnější street foodna světě

Nikdo by nepopřel, že Bangkok je jedním z nejlepších míst na světě, pokud jde o jídlo. Když máte hlad, jídlo najdete kdykoli. Všude je spousta pouličního jídla, které je velmi chutné a za velmi nízké ceny. Pro nezasvěcené může pouliční jídlo působit trochu děsivě ve srovnání s pohodlným posezením v klimatizované restauraci, ale je to obrovská součást zážitků z Bangkoku a neměli byste si ji nechat ujít. Jen se ujistěte, že je jídlo připraveno čerstvě před vašima očima, posaďte se, vezměte si pivo na zapití a vychutnejte si ho!

3. Národní parky

Pokud jste milovníky přírody nebo zvířat, máte nyní další důvod k návštěvě Bangkoku. V Bangkoku a jeho okolí se nachází řada národních parků, které jsou velmi oblíbené mezi turisty. Tyto národní parky nabízejí vynikající příležitost k poznávání divoké přírody a přírodních krás Thajska. V národních parcích si můžete užít lesní turistiku a především pozorování exotických divokých zvířat, jako jsou tygři, giboni, šakalové, sloni, medvědi, jeleni a dikobrazi.

4. China town

V Bangkoku se kultury snadno mísí, což je patrné na smíšené architektuře a silném pronikání zahraniční zábavy a kuchyně. Generace přistěhovalců vytvořily ve městě prosperující komunity, ale žádná z nich není tak velká a živá jako čínská osada Yaowarat, která se stala kulturním a kulinářským epicentrem. Tato oblast se stala špičkovou gastronomickou destinací v tomto městě, které je posedlé kuchyní, ačkoli zůstává také centrem 200 let starého obchodu se zlatem v regionu.
Ať už se návštěvníci vydají do čínské čtvrti kvůli čemukoli, nepochybně zůstanou kvůli jídlu. Čínští šéfkuchaři dovedně přetvořili charakteristické pokrmy a vytvořili jedinečné thajské fúze, jako jsou pružné ústřicové omelety z tapioky zalité chilli omáčkou nebo vaječné nudle Tom Yum v čínském stylu.

5. Levné letenky do Bangkoku

Tuto asijskou metropoli mají stále více v oblibě i Češi. Levné letenky do Bangkoku nejčastěji koupíte z Vídně (Turkish Airlines, Emirates) a Prahy (Air France, Air Berlin, Turkish Airlines). Délka letu je přibližně 14 až 19 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma. Přímý let do Bangkoku provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a trvá 10 hodin.

Hlavní letiště v Bangkoku je Suvarnabhumi International Airport. Z tohoto letiště můžete snadno odletět do druhého největšího thajského města Chaing Mai, exotické provincie Krabi a na slavné ostrovy Koh Samui či Phuket. Lety do těchto destinací jsou přímé a trvají v rozmezí hodiny do hodiny a půl. Uvažujete o dovolené v známé potápěčské destinaci Pattaya? Nemusíte řešit extra letenku. Z Bangkoku se sem dostanete autobusem do 2 hodin.

Phuket

Phuket. Při vyslovení tohoto slovíčka nás zahřejí sluneční paprsky, slyšíme šum moře a praští nás horký thajský vzduch. Na tomto nádherném ostrově jsme strávili zhruba týden. Program jsme naplánovali tak pečlivě, abychom viděli vše, co dělá z tohoto místa dovolenkový ráj.

Mysleli jsme si, že to proto ho přezdívají perlou Andamanského moře, ale později jsme zjistili, že odsud kdysi vyváželi nejvíce perel široko daleko. Ale zpět k Phuketu. Je to překrásný ostrov, a pokud chcete zažít to nejkrásnější, co Thajsko nabízí, určitě byste ho neměli vynechat.

Phuket je exotický ostrov ležící jihozápadně od pobřeží Thajska. Je největším thajským ostrovem a zároveň jediným ostrovem, který je také provincií. A ne jakoukoliv, ale rovnou tou nejbohatší v zemi. Phuket je zároveň jedna z nejnavštěvovanějších oblastí jihovýchodní Asie, ale nenechte se odradit - stále si zachovává svůj šarm, nádherné pláže a krásné azurové moře. Phuket Vás prostě nezklame. Doporučujeme Vám se podívat na článek 15 důvodů, proč je Phuket dovolenkový ráj.

Phuket je každoročně velmi oblíbenou destinací Čechů. Levné letenky na Phuket si můžete rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let na ostrov z našich končin neexistuje, avšak letět můžete velmi komfortně s jedním přestupem aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines, EVA Air či Aeroflot. Let trvá i s krátkým přestupem přibližně třináct hodin.

Phuket má druhé největší letiště v Thajsku a spojuje populárně turistický ostrov se světem. I s místy jako Bangkok, Chiang Mai, Ko Samui, Pattaya, malajským Kuala Lumpur, Singapurem a brzy například i s Macau.

Letiště ročně vyřídí kolem 16 milionů pasažérů. Obrovský nápor turistů a problémy s parkováním si před časem vyžádaly otevření nového terminálu. Phuket International Airport, mezinárodní terminál, přistavěli hned vedle starého, který dnes slouží vnitrostátním letům.

Krabi

Jedna z nejkrásnějších provincií Thajska. Tak lze charakterizovat Krabi, místo, které ve volném překladu z thajštiny znamená: "V moři kamenů". Kouzlo těchto ostrovů neposkvrnila ani ničivá přílivová vlna v roce 2004. Krabi si zkrátka stále zachovává svůj šarm a vy si ho zamilujete. Kromě bílých pláží lemovaných parádní scenérií a jedinečnými skalními útvary nabízí ještě mnohem více.

V oblasti Krabi je přes 200 ostrovů. Některé jsou menší než váš obývací pokoj, na jiné se budete s úžasem a pokorou dívat a některé neuvidíte vůbec, protože je na ně zakázáno chodit. Pokud půjdete na Krabi, doporučujeme využít služeb některého z místních průvodců, půjčit si loď a projít jejich co nejvíce.

Nejlepší doba k návštěvě je mezi listopadem a dubnem, kdy jsou i vody v této oblasti obecně nejklidnější. Velmi populární atrakce je Four Islands Tour, kdy vás průvodce vezme lodí na čtyři ostrovy, jejichž název mnohé napoví: Turtle Island, Chicken Island, Tub Island a Mor Island.

Kdo by už neznal jedno z nejznámějších, ne-li úplně nejznámější místo v Thajsku - odkud se nechtěl vrátit ani samotný Leonardo DiCaprio v kultovním filmu Pláž. Právě od chvíle, kdy Krabi navštívili filmaři je Maya Beach nejnavštěvovanějším místem a je nemožné být na této pláži o samotě. Dáme vám však jednu super radu, pokud chcete zažít Phi Phi s co nejmenším počtem lidí. Vyrazte sem velmi brzy ráno, půjčte si loď či kanoe a budete mít lagunu téměř jen pro sebe. První lodě s turisty sem směřují až dopoledne.

Krabi je nepochybně jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Levné letenky do thajské provincie Krabi lze rezervovat zejména z Prahy či Vídně.

Mezinárodní letiště Krabi je od města vzdáleno přibližně 11 kilometrů a slouží především k vnitrostátním lety. Terminál je na poměry letiště velký a velmi dobře udržovaný.

Koh Samui

Koh Samui nebo v překladu kokosový ostrov s rozlohou téměř 230 kilometrů čtverečních je jedním z nejvychytanějších míst v Thajsku, které má i vlastní mezinárodní letiště. Asi nejvíce ho vystihuje věta ze soundtracku k filmu Pláž - Trust me, IT'S a paradise! Je to zkrátka ráj. Nachází se u východního pobřeží a je obklopený přibližně 60 dalšími ostrovy a ostrůvky. Ostrov je plný nádherných pláží, perfektního jídla, bouřlivého nočního života a všeho toho dobrého, co charakterizuje Thajsko. Přinášíme Vám top 5 důvodu, proč se oplatí letět na Koh Samui na dovolenou.

1. Příroda a pláže

Matka příroda byla k tomuto nebeskému místu velmi štědrá, a proto se můžete těšit na neuvěřitelně zelené džungle, turistické stezky, skryté vodopády a kaskády. Na ostrově Koh Samui jsou zároveň jedny z nejúžasnějších pláží s jemným bílým pískem a lákavě čistou vodou. Zdá se, že klid tohoto rajského ostrova narušuje pouze šumění větru, který se prohání mezi stromy. Přinášíme vám nejkrásnější pláže na Koh Samui, které stojí za to vidět.

• Chaweng
• Lamai
• Choeng Mon
• Thongtakian
• Maenam
• Lipa Noi
• Bophut

Koh Samui pláž

2. Thajská kuchyně a street food

Tohle by měl být jeden z hlavních důvodů, proč navštívit Koh Samui. Každý si doma alespoň jednou nebo dvakrát objednal thajské jídlo, to se ale ani zdaleka nevyrovná pravým a nefalšovaným pochoutkám tradiční místní kuchyně. Vše tu chutná mnohem lépe, voní silněji, a když se to podává na místě, jako je Koh Samui, je to prostě dokonalé. Už jen pomyšlení na Pad Thai, Tom Yum a mangovou lepkavou rýži vás přiměje k hladu. Na Samui je obrovská nabídka restaurací a hladovět by se mělo považovat za zločin.

3. Noční život

Nespavci, radujte se! Noční život na ostrově Koh Samui patří k nejlepším v Thajsku a nejrušnější noční scéna se nachází podél Soi Green Mango a Soi Reggae. Noční život nabízí nejen obvyklou škálu klubů a barů, ale také zápasy Muay Thai a kabaretní show Ladyboy.

4. Okolí plné ostrovů

Kousek od Samui se nachází Ko Phangan, který je proslulý svými úplňkovými večírky, a Ko Tao, který je výjimečnou potápěčskou destinací. Pokud vám nezáleží na čase, zkombinujte pobyt na ostrově Samui s několika noclehy na ostrovech Koh Phangan a Koh Tao, protože každý z nich má svou vlastní jedinečnou nabídku.

5. Levné letenky na Koh Samui

Koh Samui je jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Levné letenky na Koh Samui lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let na ostrov z našich končin neexistuje, avšak letět lze velmi komfortně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, EVA Air či Austrian Airlines. Let trvá s krátkým přestupem přibližně třináct hodin.

Další města
Koh Tao

Dalo by se říci, že Thajsko je už takové cestovatelské klišé. Opuštěné a do dálky se táhnoucí pláže byste v Thajsku už jen darmo hledali... Pokud jste Thajsko z těchto důvodů jako destinaci zavrhli, tak oprašte své thajské průvodce, šnorchl a ploutve a šup ochutnat tuto úžasnou zemi vlastními smysly.

Koh Tao je ostrov na západním pobřeží Thajska v thajském zálivu a je součástí souostroví s dalšími dvěma staršími a známějšími bratry: Koh Samui a Koh Phangan.

Objevte svět potápění a ocitnete se na jednom z trochu méně turistických ostrovů v této zemi úsměvů. Potápění, pláže, párty, pad thai, to vše je Koh Tao! Ostrov s největší hustotou potápěčských škol na světě.

Levné letenky na Koh Tao lze rezervovat i z našich končin, avšak na tomto ostrově neexistuje mezinárodní letiště a tak se sem bude potřeba dopravit alternativně. Ideálně s letenkou na nedaleké Koh Samui, případně kombinací autobusu a lodě z Bangkoku.

Koh Lanta

Ko Lanta se skládá ze skupiny menších ostrovů v provincii Krabi, s rozlohou zhruba dvacet kilometrů čtverečních. Najdete zde stále velké množství opuštěných pláží a ubytování za velmi příznivé ceny. Je to zároveň místo, kam se většina lidí chodí učit potápět, protože jsou zde výborné podmínky. Pod mořem tu čekají korálové útesy, obrovské manty a velryby.

Sama Koh Lanta je odměnou těm, kteří se na cestě touží dostat k nedotčeným, klidným plážím. Nachází se přibližně dvě hodiny cesty z města Krabi. Nejlépe se sem z Bangkoku dostanete přímým letem do Krabi a odtud trajektem.

Levné letenky na ostrov Koh Lanta lze rezervovat i z našich končin. Nicméně mezinárodní letiště zde nenajdete. Proto je ideální způsob letět z Prahy či Vídně aerolinkami specializovanými na exotiku (Emirates, Qatar Airways, EVA Air, Thai Airways) do Bangkoku či Krabi a odtud alternativní dopravou.

Pattaya

Chcete-li skutečně zažít modernější Thajsko, je Pattaya přímo pro vás. I zde naleznete pláže pro svou letní dovolenou. Zatímco co v samotném městě můžete využít služby jednoho z největších obchodních center v Asii, jen několik desítek minut dále můžete objevovat thajský venkov, díky kterému můžete získat jedinečný kontakt s místní příjemnou mentalitou. Pattaya mixuje thajskou dovolenou u moře s příchutí asijského velkoměsta.

Pattayu ve světě proslavil zejména sexturizmus, časem se toto místo rozšířilo o další druhy zábavy, takže dnes tu vedle vyhlášených nočních klubů najdete i atrakce, jako tygří zoo nebo různá bizarní muzea, kterých smysl budete hledat velmi dlouho.

V Pattayi je však všechno naopak. Noc je tu středem všeho dění. Za světla se sice odehrává mnoho kulturních akcí pro turisty, všechno to podstatné se ale odehrává, jakmile padne tma a zábava trvá poměrně dlouho. Spát se chodí tak kolem páté ráno. Tehdy totiž začíná neoficiální noční klid.

Se zábavnou špičkou totiž přichází i velký hluk, odevšad zní hudba, hlasitý smích, místy ohňostroj. O páté ráno ale skutečně nastává "ranní večerka" a klid vydrží až do deváté večer. Pak město pozvolna začíná opět ožívat, aby se zase v noci opět vyřádilo.

Na přelomu tisíciletí překonala Pattaya magickou hranici pěti milionů návštěvníků ročně. Pokud vezmeme v úvahu, že má město cca sto tisíc obyvatel, vyjde nám, že turistů se zde průměrně pohybuje asi tolik, jako místních. V sezóně jsou zkrátka domorodci v menšině.

Nejvíce to "žije" na Walking Street, což je ulice uprostřed asi kilometr dlouhé oblasti plné barů, restaurací a nočních klubů, kde si lze užít zábavu rozmanitého druhu včetně té nejvíce oblíbené.

Levné letenky do Pattaye můžete rezervovat zejména z Vídně a Prahy.

Přímý let z našich končin neexistuje, avšak letět lze velmi komfortně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Thai Airways, EVA Air, Bangkok Airways či Qatar Airways. Průměrná délka letu je 17 hodin.

Trat

Provincie nacházející se na jihovýchodním cípu Thajska je proslulá těžbou a zpracováním drahokamů, ale dnes je hlavně vstupní branou národního mořského parku Ko Chang. Trat je nejvýchodnější provincie podél thajského pobřeží.

Od Bangkoku je vzdálena jen 315 kilometrů. Tak jak to již v Thajsku bývá zvykem, i zde najdete množství posvátných chrámů a nádherné pláže. Levné letenky do provincie Trat lze rezervovat i z našich končin. Velmi komfortní let nabízí například letecká společnost THAI Airways.

Užitečné info o Thajsku

Kdy jsou nejlevnější letenky do Bangkoku?

Nejlevnějším měsícem pro lety do Bangkoku je obvykle září.

Kdy je nejlepší jet do Bangkoku?

Ačkoli je Bangkok celoroční destinací, z hlediska počasí je nejlepší navštívit ho od listopadu do února. Počasí není příliš horké a většinou je slunečné, takže je velmi vhodné pro prohlídku památek. Nejdeštivějším obdobím je září až začátek října. Pokud nemáte rádi déšť, měli byste se tomuto období vyhnout.

Potřebuji víza do Bangkoku?

Cestujete do Thajska jako turista? V tomto případě nepotřebujete vízum. Avšak pozor, toto osvobození platí jen pokud do země přiletíte a plánujete se v ní zdržet maximálně 30 dní. Pokud vstoupíte na thajské území přes pozemní hraniční přechod, bez víz zde můžete zůstat jen 15 dní. V obou případech musíte mít s sebou cestovní pas platný alespoň 6 měsíců ode dne vstupu. Pohraniční orgány od Vás mohou požadovat i prokázání zpáteční letenky, dokladu o ubytování a o finančním krytí pobytu. V jiných, než zmíněných případech budete potřebovat vízum.

Která očkování jsou před cestou do Thajska povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete navštívit pohraniční oblasti na severu a jihu Thajska. Loni byly v Thajsku zaznamenány případy výskytu viru ZIKA, který přenáší komár. Těhotné ženy a děti by proto měly zvážit vycestování do této země.

Proč navštíviť Bangkok?

Bangkok je pulzujúce a vzrušujúce mesto s bohatou históriou a kultúrou. Hlavné mesto Thajska je pre miestnych obyvateľov známe ako Krung Thep, "mesto anjelov", a niekoľko dní v tomto vzrušujúcom meste je nevyhnutnou súčasťou každej dovolenky v Thajsku. Náš návod na bláznivý a autentický Bangkok vám zajistí, abyste využili vše, co toto město nabízí.

Jaké jsou ceny v Bangkoku?

Národní měnou je baht (THB), který si bezproblémově zaměníte přímo po příletu na letiště. Bezkonkurenční jsou v Bangkoku zejména ceny pouličního jídla. Chutné jídlo si zde můžete koupit již za 1 euro / 25 CZK. Hledáte hotel v Bangkoku? V obrovské nabídce hotelů tohoto 8 milionového města se dá snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řece Chao Phraya. Nejrychlejší přepravu poskytují motocyklové taxíky. Jízda nimi však může být nebezpečnou. Pozor na pronájem auta, majitel autopůjčovny Vám může napařit extra "turistickou přirážku". Doporučujeme proto půjčit auto rovnou u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Jaké je počasí v Bangkoku?

V Thajsku, jako v každém tropickém státě, se střídá období sucha s obdobím monzunů. Kdy je tedy dovolená v Thajsku správnou volbou? Ideální počasí bývá v období mezi listopadem a březnem, kdy nejnižší teplota dosahuje příjemných 26 °C. Březen, duben a květen jsou nejteplejšími měsíci roku a od července až do října přichází období dešťů. Během celého roku zde pocítíte vysokou vlhkost v ovzduší.

Jaký je aktuální čas v Thajsku?

Časový posun v Thajsku je +5 hodin v době letního času a +6 hodin v době zimního času.

Kde v Bangkoku se ubytovat?

Máte již zakoupenou letenku a potřebujete jen najít vhodné ubytování v Bangkoku? Vyberte si z naší nabídky ubytování v Bangkoku, kde můžete filtrovat pobyty podle typu ubytování, vzdálenosti od centra města nebo hodnocení návštěvníků.

Co bych ještě měl vědět o dovolené v Bangkoku?

Pro další informace, tipy a rady před odletem do Bangkoku si přečtěte náš článek, kde najdete vše, co potřebujete vědět o dovolené v Bangkoku.

10 zajímavostí o Thajsku

1
Thajský král Bhumibol Adulyadej byl nejdéle kralující monarchou světa. Vládl totiž neuvěřitelných 70 let! Král zemřel loni ve věku 88 let.
2
Bangkok má největší čínskou čtvrť světa.
3
Autorita krále v Thajsku je chráněna přímo zákonem. Jakákoliv verbální urážka krále je nelegální.
4
V Bangkoku existuje nespočet chrámů. Není divu, že všechny mince thajské měny baht vyobrazují svatyně tohoto města. Chrámy z mincí můžete navštívit v průběhu jednoho dne.
5
V Bangkoku se nachází největší zlatá socha sedícího Buddhy. Umístěna v Wat Traimit v Chinatown měří téměř 5 metrů na výšku a váží 5 a půl tuny. Odhadovaná hodnota sochy je 250 milionů dolarů.
6
V Thajsku se nachází více než 200 000 milionářů, 95% z nich žije přímo v Bangkoku.
7
Bangkok je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako město s nejdelším názvem světa, jeho celý název totiž zní: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Buriram Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathi Sakkathattiya Witsanukam Prasit".
8
Slavný energetický nápoj Red Bull byl vytvořen v Bangkoku v roce 1976 podnikatelem jménem Chaleo Yoovidhya. V roce 2012, kdy Chaleo zemřel, byl třetím nejbohatším mužem země.
9
Během thajského nového roku se v Bangkoku koná největší oblévání vodou světa. Tento festival vody plný věder a stříkacích pistolí je znám pod jménem Songkran festival.
10
A jak je to s náboženstvím v Thajsku? Buddhismus 94 %, islám 4 % a 2 % křesťanství
Byly informace na této stránce užitečné?