Skip to main content

Levné letenky Phuket

Thajsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Phuketu

Zajímavosti o Phuketu

Phuket. Při vyslovení tohoto slovíčka nás zahřejí sluneční paprsky, slyšíme šum moře a praští nás horký thajský vzduch. Na tomto nádherném ostrově jsme strávili zhruba týden. Program jsme naplánovali tak pečlivě, abychom viděli vše, co dělá z tohoto místa dovolenkový ráj.

Mysleli jsme si, že to proto ho přezdívají perlou Andamanského moře, ale později jsme zjistili, že odsud kdysi vyváželi nejvíce perel široko daleko. Ale zpět k Phuketu. Je to překrásný ostrov, a pokud chcete zažít to nejkrásnější, co Thajsko nabízí, určitě byste ho neměli vynechat.

Phuket je exotický ostrov ležící jihozápadně od pobřeží Thajska. Je největším thajským ostrovem a zároveň jediným ostrovem, který je také provincií. A ne jakoukoliv, ale rovnou tou nejbohatší v zemi. Phuket je zároveň jedna z nejnavštěvovanějších oblastí jihovýchodní Asie, ale nenechte se odradit - stále si zachovává svůj šarm, nádherné pláže a krásné azurové moře. Phuket Vás prostě nezklame. Doporučujeme Vám se podívat na článek 15 důvodů, proč je Phuket dovolenkový ráj.

Phuket je každoročně velmi oblíbenou destinací Čechů. Levné letenky na Phuket si můžete rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let na ostrov z našich končin neexistuje, avšak letět můžete velmi komfortně s jedním přestupem aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, Turkish Airlines, EVA Air či Aeroflot. Let trvá i s krátkým přestupem přibližně třináct hodin.

Phuket má druhé největší letiště v Thajsku a spojuje populárně turistický ostrov se světem. I s místy jako Bangkok, Chiang Mai, Ko Samui, Pattaya, malajským Kuala Lumpur, Singapurem a brzy například i s Macau.

Letiště ročně vyřídí kolem 16 milionů pasažérů. Obrovský nápor turistů a problémy s parkováním si před časem vyžádaly otevření nového terminálu. Phuket International Airport, mezinárodní terminál, přistavěli hned vedle starého, který dnes slouží vnitrostátním letům.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Phuketu

Potřebuji víza do Thajska?

Cestujete do Thajska jako turista? V tomto případě nepotřebujete vízum. Avšak pozor, toto osvobození platí jen pokud do země přiletíte a plánujete se v ní zdržet maximálně 30 dní. Pokud vstoupíte na thajské území přes pozemní hraniční přechod, bez víz zde můžete zůstat jen 15 dní. V obou případech musíte mít s sebou cestovní pas platný alespoň 6 měsíců ode dne vstupu. Pohraniční orgány od Vás mohou požadovat i prokázání zpáteční letenky, dokladu o ubytování a o finančním krytí pobytu. V jiných, než zmíněných případech budete potřebovat vízum.

Počasí na Phuketu

Thajsko je zemí s příznivým podnebím téměř během celého roku. V podstatě se zde střídají tři roční období - horké léto, teplá zima a období dešťů. Nejpříznivější počasí nabízí v období od listopadu do března. Teplota se zde pohybuje kolem 30 °C, vlhkost není tak vysoká a prší jen velmi zřídka. Toto počasí končí v polovině března, kdy zde oficiálně začíná léto. Léto trvá přibližně do června a typické jsou zejména vyšší teploty a občasné deště. Nakonec období monzunů trvající od června do listopadu přináší větší množství srážek, velkou vlhkost, ale i velmi příjemné teploty kolem 33 °C.

PHUKET Počasí

Ceny na Phuketu

Thajskou měnou je thajský Baht, často přepisovaný jako Bath a obecně označován písmenem B. Thajské bahty není možné zakoupit v žádné české bance, a proto je jednou z nejčastějších otázek lidí poprvé cestujících do Thajska, jakou měnu si vzít s sebou na cestu. Nedělejte si starosti, eura jsou ideální a ty směníte i v ČR.

Na letišti po přistání v Thajsku si zaměňte jen nezbytnou hotovost na přepravu do města. Není žádným překvapením, že směnné kurzy na letišti nejsou oslnivě výhodné. Směnáren v každé turistické lokalitě Thajska najdete velké množství, a když Vám eura dojdou, z bankomatu v Thajsku si vyberete hotovost z jakékoliv české platební či kreditní karty.

Cena ubytování se samozřejmě odvíjí od toho, zda chcete být v 4-5 * resortu, nebo Vám bude stačit ubytování v skromnějším apartmánu či hotelu s méně hvězdami. Ubytování na Phuketu si můžete porovnat i přímo přes Pelikan.cz. Během hlavní sezóny můžete rezervovat ubytování na jednu noc od 15 eur / 380 CZK.

Oblíbeným a velmi levným způsobem přepravy je tuk-tuk, případně skútr nebo motorka. Třeba si však předem zajistit mezinárodní řidičský průkaz. Při přepravě mezi jednotlivými místy na ostrově je třeba počítat s větším časovým odstupem - cesty na ostrově sice jsou asfaltové, ale kromě lodní dopravy je to jediný způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, proto máte pocit, že dopravní špička je 24 hodin denně.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Thajska povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete navštívit pohraniční oblasti na severu a jihu Thajska. Loni byly v Thajsku zaznamenány případy výskytu viru ZIKA, který přenáší komár. Těhotné ženy a děti by proto měly zvážit vycestování do této země.

Jaký je aktuální čas v Thajsku?

Časový posun v Thajsku je +5 hodin v době letního času a +6 hodin v době zimního času.

Tipy, co vidět na Phuketu

10 zajímavostí o Thajsku

1
Thajský král Bhumibol Adulyadej byl nejdéle kralující monarchou světa. Vládl totiž neuvěřitelných 70 let! Král zemřel loni ve věku 88 let.
2
Bangkok má největší čínskou čtvrť světa.
3
Autorita krále v Thajsku je chráněna přímo zákonem. Jakákoliv verbální urážka krále je nelegální.
4
V Bangkoku existuje nespočet chrámů. Není divu, že všechny mince thajské měny baht vyobrazují svatyně tohoto města. Chrámy z mincí můžete navštívit v průběhu jednoho dne.
5
V Bangkoku se nachází největší zlatá socha sedícího Buddhy. Umístěna v Wat Traimit v Chinatown měří téměř 5 metrů na výšku a váží 5 a půl tuny. Odhadovaná hodnota sochy je 250 milionů dolarů.
6
V Thajsku se nachází více než 200 000 milionářů, 95% z nich žije přímo v Bangkoku.
7
Bangkok je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako město s nejdelším názvem světa, jeho celý název totiž zní: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Buriram Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathi Sakkathattiya Witsanukam Prasit".
8
Slavný energetický nápoj Red Bull byl vytvořen v Bangkoku v roce 1976 podnikatelem jménem Chaleo Yoovidhya. V roce 2012, kdy Chaleo zemřel, byl třetím nejbohatším mužem země.
9
Během thajského nového roku se v Bangkoku koná největší oblévání vodou světa. Tento festival vody plný věder a stříkacích pistolí je znám pod jménem Songkran festival.
10
A jak je to s náboženstvím v Thajsku? Buddhismus 94 %, islám 4 % a 2 % křesťanství
Byly informace na této stránce užitečné?