Skip to main content

Turkish Airlines letenky

Nejdříve od
Nejpozději do
Počet osob
Nejlepší pobyty na Maltě
Akční letenky na Maltu
Široká nabídka
Akční ceny
Experti na Maltu
Online z pohodlí domova Malta
Partnerské benefity
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené konečné?

Ceny všech nabídek na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění ) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Jaké turistické atrakce bychom neměli promeškat na Maltě?

Malta nabízí řadu turistických atrakcí, které byste neměli promeškat. Mezi nejznámější patří město Mdina, Hal Saflieni Hypogeum, Blue Grotto a hlavní město Valetta. Tyto atrakce vás zavedou do historie Malty a poskytnou vám možnost vidět nejzajímavější místa v zemi.

Jaké pláže na Maltě se vyplatí vidět?

Malta nabízí pláže pro každého, od opalujících se až po windsurfaře. Mezi nejoblíbenější patří Golden Bay, Mellieha Bay, Blue Lagoon, Paradise Bay a St. George's Bay. Tyto pláže nabízejí jemný písek, křišťálově čistou vodu a různé možnosti pro vodní sporty. Pro více detailů jsme pro vás vytvořili seznam nejkrásnějších pláží na Maltě.

Jak funguje doprava na Maltě?

Veřejná doprava funguje obecně dobře, ale během hlavní sezóny mohou autobusy zpoždět i 40 minut ba dokonce nepřijít vůbec. Pro vaše pohodlí a flexibilitu doporučujeme pronájem auta. Pronájem auta na Maltě je navíc levnější v porovnání s jinými evropskými destinacemi. Mějte však na paměti, že na Maltě se jezdí po levé straně vozovky.

Pokud plánujete navštívit ostrovy Gozo a Comino, máte možnost dopravy lodí. Ze zastávky Cirkewwa Ferry Terminal jezdí pravidelně loď na ostrovy Gozo i Comino.

Jaké je počasí na Maltě?

Malta má horká a suchá léta. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 27 °C, která však během dne šplhá mnohem výše. Zimy jsou teplé a mírné. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 13 °C. Během zimy zvykne sprchnout. Nejvíce srážek padne v listopadu s průměrnými srážkami 108,6 mm. Kdy je tedy správný čas pro dovolenou na Maltě? Pokud si chcete užít moře, ideálním obdobím pro vás bude květen až říjen, kdy je teplota moře ideální ke koupání.

Co na Maltě znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku (většinou od 18 let, ale může být i od 14, nebo 16 let). Tyto hotely a resorty na Maltě neakceptují na dovolené rodiny s malými dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří během dovolené vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Co bych měl ještě vědět o dovolené na Maltě?

Pro více informací, tipů a rad před odletem na Maltu si přečtěte náš článek na Pelipecky.cz.

Rezervujte si výlet na Maltě

 

Dovolená na Maltě s Pelikánem a pojištěním na jistotu

Zaleť si na ostrov, který je hitem roku 2023, s jedním z největších českých vyhledávačů dovolených a letenek a expertem na Maltu. V nabídce Pelikána najdeš široký výběr letenek a dovolenkových nabídek pro všechny kategorie cestovatelů. A jelikož je zájem o Maltu velký a letos roste dvojnásob, rozšiřujeme naši nabídku o ty nejoblíbenější hotely - městské či plážové, luxusní či cenově výhodné.

Pelikán přináší unikátní doplňkové služby k vaší letence. S jedinečnou službou Změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit jakékoli prvky v rezervaci, jako datumy letů, samotnou destinaci či jména cestujících. Poslouží vám na to kredit ve výši 80 % vaší původní objednávky. Podmínkou je, že nám žádost o změnu oznámíte minimálně 72 hodin před odletem prvního letu v rezervaci, a to bez udání jakéhokoli důvodu. Novinkou mezi našimi službami je také Pojištění zpoždění letu od Koala, díky kterému dostanete kompenzaci ve výši 5000 Kč za každý let, který má zpoždění dvě a více hodin. Nemusíte o nic žádat ani nic dokladovat. Koala vás bude v případě takové události kontaktovat.