Skip to main content

Levné letenky Singapur

Singapur - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Singapuru

Zajímavosti o Singapuru

Městský ostrovní stát Singapurská republika, zabírá plochu pouze 580 km2, žije zde něco přes 5 milionů lidí a dnes je to jedno z nejvýznamnějších míst obchodu, dopravy a financí. Singapur je kosmopolitní metropolí budoucnosti. Na jedné straně město s nejvyšší kvalitou života na světě, na druhé straně město zákazů. Pokutu můžete dostat za odhazování cigaretových nedopalků, žvýkaček, ba dokonce i tehdy, když půjdete přes silnici mimo vyznačený přechod. Město je plné barev, chutí a nádherných vůní a známe ho také jako město parků, zahrad a nakupování.

Singapur lze volně přeložit jako lví město. Jeho nejznámější symbol je Merlion - mýtické zvíře s hlavou lva a tělem ryby. Mimochodem - Singapur bylo první město na světě, které v 70. letech zavedlo mýto při vjezdu do centra. Navíc sem mohou vjet pouze auta mladší 10 let, čímž se Singapur elegantně vyhýbá smogu a nečistotám.

Tokio je průkopníkem ve světě elektronice, v Singapuru však najdete všechny velké technologické outlety v prostorách dvou obrovských nákupních center. Kamery, notebooky, fotoaparáty, telefony za skvělé ceny jsou ve Funan Digitalife Mall a Sim Lim Square. Ceny jsou většinou o 20% nižší než ty evropské. V obchodech na náměstí Sim Lim Square si dohodnete i lepší ceny. V Singapuru se snadno sjednává s prodavači, a když zaplatíte hotově, dostanete ještě větší slevu.

Ze 165 metrů vysokého ruského kola uvidíte město i jeden z nejrušnějších přístavů na světě. Je to jako slavný London Eye, jen v Singapuru. Singapuřané k této atrakci zavítají jen zřídka, dlouhých front se tedy bát opravdu nemusíte. Doporučujeme si zakoupit jízdenku během západu Slunce. Zapadající sluneční paprsky se odrážejí na stěnách mrakodrapů a nabízejí krásný pohled na "Asijského lva".

Chcete z dovolené v Singapuru vytěžit co nejvíce za 2 dny? Přečtěte si naši reportáž.

Singapur láká každoročně mnoho turistů a je výbornou vstupní branou vaší dovolenou v jihovýchodní Asii. Levné letenky do Singapuru lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Do Singapuru lze letět velmi komfortně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines, British Airways či SWISS. Let trvá i s krátkým přestupem přibližně šestnáct hodin.

Mezinárodní letiště Changi leží v jihovýchodní Asii, na východním konci Singapuru. Létá přes něj více než 100 leteckých společností. Na základě ukazatelů jako je check-in, příjezdy letů, doprava a nákupní zařízení bylo v posledních letech suverénně zvolené za nejlepší letiště světa. Kromě toho bylo zvoleno za nejlepší letiště, co se volnočasových aktivit týká. Spojuje pasažéry napříč 200 destinacemi. Letiště Changi nabízí svým zákazníkům různých věkových kategorií množství hotelů, bazénů, tematických zahrad a zábavy pro děti.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Singapuru

Víza do Singapuru

Do Singapuru potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu a děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza nejsou potřeba v případě, že v Singapuru chcete strávit maximálně 90 dní.

Počasí v Singapuru

Počasí v Singapuru ovlivňuje jeho poloha, jen jeden stupeň od rovníku. Rozprostírá se v tropickém podnebném pásmu. Celoročně panuje horké a vlhké počasí. Vlhkost je vysoká, kolem 72% - 79%, často nesnesitelná. Nejvyšší hodnoty jsou v únoru a září, naopak v letním období je vlhkost mírnější.

Dvakrát ročně přicházejí monzunové větry. Od prosince do začátku března přichází severovýchodní monzun. Druhý monzun ovlivňuje počasí v období od června do září. Srážek padne v průběhu roku mnoho. V průměru je to 182 dní s deštěm. Mají podobu krátkých a intenzivních bouří. Nejteplejšími měsíci jsou březen, duben, květen, červen, červenec a říjen s průměrnou maximální teplotou 31ºC.

SINGAPORE POČASÍ

Ceny v Singapuru

Národní měnou v Singapuru je Singapurský dolar. Průměrné spotřebitelské ceny jsou u nás nižší o 48%. Za restaurační služby si v Singapuru připlatíme o 44% vyšší ceny.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Singapuru

Pro pobyt v Singapuru se nevyžaduje žádné zvláštní očkování. Obecně je zdravotnictví na velmi dobré úrovni. Doporučuje se komplexní zdravotní cestovní pojištění.

Aktuální čas v Singapuru

V Singapuru je o sedm hodin více než v ČR.

Tipy, co vidět v Singapuru

10 zajímavostí o Singapuru

1
Malá rozloha města způsobila výškový limit pro nové budovy. Investoři tak nemohou postavit budovu vyšší než 280 metrů, za což může blízkost singapurského letiště a letecké základny.
2
Od roku 2004 je v Singapuru zakázáno prodávat či importovatj žvýkačky a jediným způsobem, jak se k nějaké dostat, je získat ji na recept od doktora, který musí najít důvod pro její použití.
3
Největší fontána na světě se nachází právě v Singapuru. Postavili ji ještě v 90. letech minulého století v jednom z největších singapurských nákupních center Suntec.
4
Slovo Singapur sice znamená Lví město, ale v celém Singapuru byste ve volné přírodě žádného lva nenašli.
5
Náklady na život jsou zde velmi vysoké. Singapur se pravidelně umísťuje na vrchních příčkách žebříčku nejdražších měst na světě.
6
Singapur již dlouhá léta prosazuje iniciativu, na jejímž základě chce patřit mezi nejčistší města na světě. Vláda se proto rozhodla zavést několik opatření a jedním z nich je napříkad detektor moči umístěný ve výtazích na základě zákona, podle něhož je močení ve výtazích zakázáno.
7
Neznáte zpaměti singapurskou národní hymnu? Nevadí, stačí sáhnout do kapsy, vybrat peněženku a potom z ní vytáhnout 1000-dolarovou singapurskou bankovku. Hymna se nachází na zadní straně bankovky.
8
Jedno z dalších bizarních pravidel Singapuru se týká veřejných záchodů, a tedy, že po použití jednoho z nich má člověk povinnost spláchnout. V případě, že spláchnout zapomene, ať už schválně nebo nechtěně, může se těšit na 150 dolarovou pokutu.
9
Singapur za posledních sto let změnil své časové pásmo až šestkrát.
10
V přírodní rezervaci Bukit Timah je vysazeno více druhů stromů, než v celých Spojených státech amerických.
Byly informace na této stránce užitečné?