Skip to main content

Dovolená Bangkok 2024

dní

Nejpopulárnější dovolené

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Potřebuji víza do Bangkoku?

Cestujete do Bangkoku nebo obecně do Thajska jako turista? V tomto případě nepotřebujete vízum. Avšak pozor, toto osvobození platí jen pokud do země přiletíte a plánujete se v ní zdržet maximálně 30 dní. Pokud vstoupíte na thajské území přes pozemní hraniční přechod, bez víz zde můžete zůstat jen 15 dní. V obou případech musíte mít s sebou cestovní pas platný alespoň 6 měsíců ode dne vstupu. Pohraniční orgány od Vás mohou požadovat i prokázání zpáteční letenky, dokladu o ubytování a o finančním krytí pobytu. V jiných, než zmíněných případech budete potřebovat vízum.

Jsou zobrazené ceny dovolené v Bangkoku konečné?

Ceny všech nabídek v Bangkoku na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění na Koh Samui nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Jaký je postup v Bangkoku v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Bangkoku funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Co když mám při výběru ubytování v Bangkoku zájem o jiný typ stravy, jiný počet osob, nebo termín než je na stránce?

V případě zájmu o jiný typ stravování, jiný počet osob, nebo jiný termín ubytování v Bangkoku nás stačí kontaktovat telefonicky nebo e-mailem a rádi Vám prověříme dostupnost a připravíme nabídku přesně dle Vašich požadavků a preferencí.

Je možné zaplatit za dovolenou v Bangkoku pouze zálohu a zbytek doplatit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené na Zanzibaru nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.cz nebo telefonicky 225 348 510 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené Zanzibaru umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Thajsku nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Která očkování jsou před cestou do Bangkoku povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete navštívit pohraniční oblasti na severu a jihu Thajska. Loni byly v Thajsku zaznamenány případy výskytu viru ZIKA, který přenáší komár. Těhotné ženy a děti by proto měly zvážit vycestování do této země.

Kdy je nejlepší čas jet do Bangkoku?

Ačkoli je Bangkok celoroční destinací, z hlediska počasí je nejlepší navštívit ho od listopadu do února. Počasí není příliš horké a většinou je slunečné, takže je velmi vhodné pro prohlídku památek. Nejdeštivějším obdobím je září až začátek října. Pokud nemáte rádi déšť, měli byste se tomuto období vyhnout.

Jaké jsou ceny v Bangkoku?

Národní měnou je baht (THB), který si bezproblémově zaměníte přímo po příletu na letiště. Bezkonkurenční jsou v Bangkoku zejména ceny pouličního jídla. Chutné jídlo si zde můžete koupit již za 1 euro / 25 CZK. Hledáte hotel v Bangkoku? V obrovské nabídce hotelů tohoto 8 milionového města se dá snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řece Chao Phraya. Nejrychlejší přepravu poskytují motocyklové taxíky. Jízda nimi však může být nebezpečnou. Pozor na pronájem auta, majitel autopůjčovny Vám může napařit extra "turistickou přirážku". Doporučujeme proto půjčit auto rovnou u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Jaký je aktuální čas v Bangkoku?

V Bangkoku je o pět hodin více než v ČR.

Jaké je počasí v Bangkoku?

V Thajsku, jako v každém tropickém státě, se střídá období sucha s obdobím monzunů. Kdy je tedy dovolená v Thajsku správnou volbou? Ideální počasí bývá v období mezi listopadem a březnem, kdy nejnižší teplota dosahuje příjemných 26 °C. Březen, duben a květen jsou nejteplejšími měsíci roku a od července až do října přichází období dešťů. Během celého roku zde pocítíte vysokou vlhkost v ovzduší.

Co bych ještě měl vědět o dovolené v Bangkoku

Pro další informace, tipy a rady před odletem do Bangkoku si přečtěte náš článek, kde najdete vše, co potřebujete vědět o dovolené v Bangkoku.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Bangkoku - proč si vybrat tuto destinaci?

Bangkok má co nabídnout z hlediska historie, kultury, tradic a architektonických krás. Váš pobyt ve městě bude vzrušující a dobrodružný, protože je plné krásných chrámů, nedotčené přírody, prodejců jídla a nákupních trhů. Mnoho lidí rádo navštěvuje Bangkok, protože si zde můžete odpočinout, i když neustále poznáváte město a památky. Toto je 5 hlavních důvodů, proč se vyplatí jet na dovolenou do Bangkoku.

1. Jedinečná architektura, chrámy a sochy, které nemají obdoby.

Historická architektura Bangkoku patří k nejpůsobivějším na světě. Stačí zavřít oči a představit si sochařství nebo řezbářství, okamžitě se nám vybaví chrámy v Bangkoku. Bangkok je posetý chrámy a svatyněmi, ale naprostým vrcholem je Velký palác. Od roku 1782 je domovem královské rodiny, na kterou jsou Thajci nesmírně hrdí. Dalším místem je chrám Wat Pho, kde se začala psát historie thajské masáže. Největší atrakcí Bangkoku je 45 metrů dlouhý a 15 metrů vysoký pozlacený ležící Buddha.

2. Street food a thajská kuchyně

V Evropě se pod pojmem "street food" rozumí především stylové moderní jídlo s vysokou mírou fotogeničnosti. Naopak v Bangkoku je pouliční jídlo zcela autentické a tvoří jádro thajské kuchyně. Když máte hlad, jídlo najdete kdykoli. V každém stánku můžete vyzkoušet něco nového a každý vás překvapí svou tajnou ingrediencí. Dejte si kuře na tisíc způsobů, pikantní jahody jako dezert nebo zkuste pečené kobylky. Směs chutí je zde prostě božská.

Bangkok street food

3. Národní parky

Pokud jste milovníky přírody nebo zvířat, máme pro vás další důvod k návštěvě Bangkoku. V Bangkoku a jeho okolí se nachází několik národních parků, které jsou velmi oblíbené mezi turisty. Tyto národní parky nabízejí vynikající příležitost k poznávání divoké přírody a přírodních krás Thajska. V národních parcích si můžete užít lesní turistiku a zejména pozorování exotických divokých zvířat, jako jsou tygři, sloni, medvědi, jeleni, šakali, dikobrazi a giboni. Toto je 5 národních parků, které stojí za to vidět v Bangkoku.

• Sai Yok National Park
• Khao Yai National Park
• Erawan National Park
• Kui Buri National Park
• Khao Sam Roi Yot National Park

4. China town

Čínská čtvrť v Bangkoku je opravdu úžasná. Návštěvníci jsou fascinováni ruchem, jasnými světly a zářivými barvami, nádhernými čínskými chrámy a obrovským výběrem pouličního jídla. Během výletu do čínské čtvrti v Bangkoku poznáte jinou stránku hlavního města Thajska. Čeká tu na vás řada zajímavých památek a nejlepších aktivit v Bangkoku, ale také úžasné trhy a výjimečné jídlo. Prohlídku čínské čtvrti je nejlepší začít na slavné ulici Yaowarat a ponořit se do světa plného překvapení. V závislosti na denní době zde můžete zažít vždy něco jiného. Čínskou čtvrť doporučujeme navštívit zejména ráno, ale rozhodně má co nabídnout i večer.

5. Široká nabídka levných letů do Bangkoku

Bangkok, hlavní město Thajska, je díky neuvěřitelným 22 milionům zahraničních návštěvníků nejnavštěvovanějším městem na světě! Není divu, že je toto město oblíbené i mezi českými turisty. Díky široké nabídce levných letenek do Bangkoku na webových stránkách společnosti Pelikan se navíc Bangkok stává cenově dostupnou destinací. Nejoblíbenějšími odletovými letišti do Bangkoku jsou Vídeň nebo Praha. Pokud hledáte pohodlnější jízdu nebo luxus, doporučujeme vám podívat se na lety do Bangkoku se společností Emirates.


 

Byly informace na této stránce užitečné?