Skip to main content

Dovolená v Dubaji - do Emirátů s Pelikánem

Kam
Nejdříve od
Nejpozději do
Počet osob
Akční letenky do Spojených arabských emirátů
Zobrazit všechny letenky
Nejlepší pobyty v Dubaji
Široká nabídka
Akční ceny
Experti na Dubaj
Partnerské benefity
Online z pohodlí domova
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Jsou do Dubaje potřebná víza?

Cestujete do Dubaje nebo Emirátů jako turista? Pak víza nepotřebujete. Upozorňujeme ovšem, že tato výjimka platí pouze v případě, že přijedete do země a plánujete se v ní zdržet v souhrnu maximálně 90 dní v rámci jakéhokoli období 180 dní. Zároveň zdůrazňujeme, že u sebe musíte mít cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data vstupu.

Kdy je ideální cestovat na dovolenou do Dubaje?

Pro Dubaj je typické velmi teplé podnebí s mírnými až teplými zimami a horkými léty s vysokou vlhkostí vzduchu. Teplé léto trvá přibližně od dubna do listopadu, kdy přináší teploty nad 30 ºC. Období od června do začátku září je pak spojeno s teplotami nad 40 ºC. S narůstající teplotou se zároveň zvyšuje vlhkost vzduchu. Srážek je zde však velmi málo. Ročně padne jen kolem 100 mm.

Nejlepší dobou pro dovolenou v Dubaji je proto období od listopadu do března. V těchto měsících jsou teploty příjemné a můžete se vyhnout největším vedrům v Emirátech. Rovněž je v této době v Dubaji rušno díky řadě aktivit, jako jsou například různé festivaly s jídlem či Dubajský světový pohár.

Během letních měsíců je Dubaj cenově dostupnější a klientům tak umožňuje strávit dovolenou v luxusních hotelech za přijatelné ceny, kam by se během hlavní sezóny kvůli vysokým cenám nedostali.

Jaký je aktuální čas v Dubaji?

Během našeho letního času je v Dubaji o dvě hodiny více než v Česku a během zimního času je rozdíl tříhodinový.

Kde se v Dubaji ubytovat?

Dubaj cestovatelům nabízí obrovské množství možností ubytování. V závislosti na vašich aktivitách se můžete rozhodnout pro plážový hotel nebo městský hotel, z nichž některé nabízí i možnost bezplatných kyvadlových autobusů na pláž nebo do nákupních center.

Nejvyhledávanějšími lokalitami, ve kterých našim klientům doporučujeme se ubytovat, jsou lokality s pěknými plážemi, jako Dubai Marina, The Palm či Jumeirah Beach. Městské hotely poblíž Dubai Marina, Jumeirah Beach, Kite Beach nebo v blízkosti Burj Khalifa, Downtown, které jsou vyhledávány klienty, kteří chtějí být blízko ke všem největším atrakcím v Dubaji.

Je možné pít v Dubaji alkohol?

Konzumace alkoholu není trestným činem a pro obyvatele ani turisty se již nevyžaduje licence. Nicméně stále platí, že alkohol může být konzumován pouze v soukromí nebo na licencovaných veřejných místech. Aby mohla osoba v Dubaji legálně pít alkohol, musí mít minimálně 21 let. Každý, kdo bude přichycen při prodeji alkoholu osobě, která se považuje za nezletilou, bude potrestán.

Jaké jsou aktuální podmínky vstupu do Spojených arabských emirátů?

Podmínky vstupu do Spojených arabských emirátů jsou následující.

Cestujícím do Dubaje, Abú Dhabí a Ras Al Khaimah stačí splnit jeden z následujících požadavků:

  • prokázat se platným vakcinačním certifikátem (kterákoli vakcína schválená WHO), který musí obsahovat QR kód,
  • prokázat se negativním PCR testem, ne starším 48 hodin od odebrání vzorku certifikovaným laboratorním zařízením. Tento doklad musí obsahovat QR kód,
  • prokázat se lékařským potvrzením o překonání COVID-19, ne starším 1 měsíc od zotavení při příjezdu do Spojených arabských emirátů.

Návštěvníci musí mít platné zdravotní pojištění.

Za plně očkovanou osobu považují emirátské orgány takovou, které od podání 2. dávky neuběhlo více než 6 měsíců nebo která je očkována i 3. dávkou vakcíny proti COVID-19.

  • Děti do 12 let jsou z testování vyjmuty.

Je v Dubaji metro?

Dubajské metro (arabsky مترو دبي - mitruw Dubajj) je síť automatického metra v Dubaji. Má dvě linky a je jedním z nejlevnějších a nejpohodlnějších způsobů dopravy v Dubaji.

Jakou měnou se platí v Emirátech?

Oficiální měnou je dirham (DH/DHs/AED), který se dělí na 100 filů.

Orientační kurz v CZK, 1 CZK = 0,145 AED

Co v Emirátech znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná/Economy"?

Tento typ pokojů bývá nejen v Emirátech označován i jinými pojmy, jako například "Low cost/Promotion/Bestpreis/Sparzimmer/Spartipp" apod. Jde o pokoje, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale i nemusí) mít nějaký handicap (menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, u výtahu, bez rekonstrukce apod.). Jelikož rozdíl v ceně dovolené mezi takovým a standardním typem pokoje bývá často jen pár eur, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. S identifikací a výběrem vhodného typu ubytování během vaší dovolené v Emirátech vám rádi pomůžeme.

Jsou uvedené ceny za dovolenou v Dubaji konečné?

Ceny všech pobytů v Dubaji na Pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Nezahrnují volitelné služby (např. cestovní pojištění) ani poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu), ani poplatky za vstupní víza, která se platí na letišti po příletu nebo se vyřizují individuálně elektronicky atd.

Co bych ještě měl/a vědět o dovolené v Dubaji?

Pro více informací, tipů a rad před odletem do Dubaje si přečtěte náš článek, kde najdete vše, co potřebujete vědět o dovolené v Dubaji.

Co vidět a zažít během dovolené v Dubaji?

Mezi českými turisty jsou na vzestupu také Spojené arabské emiráty. Proslavila je zejména megalomanská Dubaj a všechny její atrakce. Při vyslovení názvu tohoto města se nám všem vybaví luxusní obchody, velkolepé mrakodrapy (včetně slavné nejvyšší budovy světa Burj Khalifa), luxusní hotely a tropické teploty. Její výhodou je, že zde můžete dělat úžasné věci jak venku, tak uvnitř, takže se snadno přizpůsobíte horkým dnům. V zimě je Dubaj na dovolenou ideální, protože je to hlavní turistická sezóna. Přijeďte se ohřát do jedinečné exotické destinace.

Kromě Dubaje si můžete vybrat z několika různých destinací v některém z dalších 6 emirátů (Abú Dhabí, Šardžá, Adžmán, Umm al-Kajvajn, Rás al-Chajma a Fudžajra). Jedná se o jeden z nejrychleji se rozvíjejících regionů na světě, který nabízí všechny ingredience pro dokonalou dovolenou: slunce, moře, vynikající hotely, dobré jídlo, kulturu a odkazy z minulosti.

Dubaj na pláži i ve městě

Dovolená v Dubaji zdaleka není jen o nakupování ve známých nákupních centrech. Zažít ji můžete také v krásném plážovém resortu a užít si písečné pláže s pořádnou relaxací. Přijeďte si odpočinout na krásnou pláž Jumeirah, zažít nezapomenutelný výhled z nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, vykoupat se v nejvýše položeném infinity bazénu v hotelu Address Beach Resort a nahlédnout do budoucnosti v novém Muzeu budoucnosti, které je podle jeho tvůrců nejkrásnější budovou na světě. Některé dubajské čtvrti si zachovaly svou původní orientální atmosféru, například Bastakia a Dejra, kde vůně koření a smlouvání na trzích patří ke každodennímu životu.

dubaj dovolená

Skvělým programem pro celou rodinu je také jedinečné Dubai Akvarium nebo nezapomenutelné pouštní safari. Na nekonečných písečných dunách se můžete projet na velbloudu nebo v terénním vozidle. Přijďte si vyzkoušet tradiční beduínský život s ochutnávkou jídel, vodní dýmkou a ukázkami břišních tanců. Užijte si moře zábavy ve vodním parku Aquaventure, který je součástí hotelu Atlantis The Palm. Ten se může pochlubit také nejvyšším tobogánem na světě, který měří 48 metrů.

Pobytové balíčky v Dubaji:

Ne každý ví, že dovolená v Dubaji může být i finančně velmi výhodná. Nemusíte utrácet tisíce eur, abyste si Dubaj užili naplno. V nabídce pobytových balíčků společnosti Pelikán najdete Dubaj za výhodné ceny, které zahrnují letenky i hotel. Pokud si ji však chcete užít ve velkém stylu, můžete sáhnout po all inclusive dovolené v Dubaji, která vás bude hýčkat. Kombinace oblíbeného hotelu a vynikajícího jídla vám zaručí nezapomenutelný zážitek, který je v Arabských emirátech jedinečný.

Dovolená v Dubaji s Pelikánem a pojištěním Istota

Zaleťte si do nejlepší světové destinace s největším českým vyhledávačem dovolených a letenek a expertem na Dubaj. V nabídce Pelikána naleznete široký výběr letenek a dovolených pro všechny kategorie cestovatelů. A jelikož zájem o Dubaj je velký a letos roste o 3 000 procent, rozšiřujeme naši nabídku o ty nejoblíbenější hotely - městské či plážové, luxusní či cenově výhodné.

Pelikán přináší unikátní doplňkové služby k vaší letence. S jedinečnou službou Změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit jakékoli prvky v rezervaci, jako datumy letů, samotnou destinaci či jména cestujících. Poslouží vám na to kredit ve výši 80 % vaší původní objednávky. Podmínkou je, že nám žádost o změnu oznámíte minimálně 72 hodin před odletem prvního letu v rezervaci, a to bez udání jakéhokoli důvodu. Novinkou mezi našimi službami je také Pojištění zpoždění letu od Koala, díky kterému dostanete kompenzaci ve výši 5000 Kč za každý let, který má zpoždění dvě a více hodin. Nemusíte o nic žádat ani nic dokladovat. Koala vás bude v případě takové události kontaktovat.