Skip to main content

Nejpopulárnější dovolené v Tanzanii

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené v Tanzanii konečné?

Ceny všech nabídek v Tanzanii na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění v Tanzanii) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co v Tanzanii znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely v Tanzanii, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen v Tanzanii (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup v Tanzanii v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Tanzanii funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Co když mám zájem o jiný typ stravy, jiný počet osob, nebo jiný termín než je na stránce?

V případě zájmu o jiný typ stravování, jiný počet osob, nebo jiný termín v Tanzanii nás stačí kontaktovat telefonicky nebo emailem a rádi Vám prověříme dostupnost a připravíme nabídku přesně podle Vašich požadavků a preferencí.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Je možné za pobyt v Tanzanii uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené v Tanzanii nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené v Tanzanii umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady v Tanzanii se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Tanzanii nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Tanzanii?

Tento typ pokojů v Tanzanii bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje v Tanzanii, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá v Tanzanii častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená na Zanzibaru

Zanzibar je absolutní dovolenkový ráj. Charakterizují ho dvě barvy – bílá a modrá. Protože tak dokonalý je tam písek a průzračná voda. Je to přesně to místo, kam budete chtít uniknout od každodenní reality. Zanzibar – ostrov u břehů Tanzanie – má opravdu co nabídnout, a právě proto je jako stvořený pro dovolenou plnou zážitků i oddechu. Věděli jste, že se tam narodil i legendární zpěvák Freddie Mercury? Nebo že nejde jen o jeden ostrov, ale hned několik?

Dovolená na Zanzibare - to je maximální exotika. Křišťálově modré moře, vysoké palmy, milí obyvatelé a tropické klima. Bělostné písečné pláže Zanzibaru patří k těm nejkrásnějším na světě a dobarvují dokonalý obraz tohoto letoviska. Pestré korálové útesy lákají k probádání další dimenze krásy moře – pod hladinou. Indický oceán totiž nabízí skutečně nevídaný podmořský svět.

Bohatá historie této lokality je dalším důvodem k objevování. Tentokrát na pevnině Tanzánie. Rybářské vesnice vypráví příběhy běžných pracujících lidí, sultánův palác zase zkazky z úplně jiných poměrů. Skvělé tipy, co vidět a zažít na tomto čarovném ostrovu, včetně letenek na Zanzibar, se můžete dočíst například na stránkách Pelipecky.cz.

Kdy se vybrat na dovolenou na Zanzibar?

Hlavní dovolenková sezóna na Zanzibare trvá zhruba od července do března. V tomto období se teploty pohybují kolem 30-32 ºC a i když je pod mrakem, dávejte si pozor, abyste se nespálili. Paprsky rovníkového slunce jsou nekompromisní. Od dubna do poloviny června je na Zanzibare období dešťů, neprší však každý a celý den. Teploty se pohybují okolo 26 ºC a výhodou tohoto období je méně turistů a příznivější ceny. Abyste měli prěd zájezdem na Zanzibar představu, během dubna tu prší přibližně 19 dní, v květnu 16 dní a v červnu zhruba 8 dní. 

Víza na Zanzibar

Pro vstup na Zanzibar jsou potřebná víza, které je možné vyřídit po příletu na letiště.

Byly informace na této stránce užitečné?