Skip to main content

Dovolená na Zanzibaru 2023

dní

Nejpopulárnější dovolené v Tanzanii

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Potřebuji víza na Zanzibar?

Ano, potřebujete víza, ale nemějte žádný strach, je to snadné. Nejlepší variantou je vyřízení víz online před odletem na stránce https://eservices.immigration.go.tz/visa/ . Cena je 50 USD. Víza je možné zařídit i po příletu, ale pokud přiletíte s již vyřízeným vízem, ušetříte si čekání na letišti.

Jsou zobrazené ceny dovolené na Zanzibaru konečné?

Ceny všech nabídek Zanzibaru na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění na Zanzibaru nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Jaký je postup na Zanzibaru v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj na Zanzibaru nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.

Co když mám při výběru ubytování na Zanzibaru zájem o jiný typ stravy, jiný počet osob, nebo termín než je na stránce?

V případě zájmu o jiný typ stravování, jiný počet osob, nebo jiný termín ubytování na Zanzibaru nás stačí kontaktovat telefonicky nebo e-mailem a rádi Vám prověříme dostupnost a připravíme nabídku přesně dle Vašich požadavků a preferencí.

Je možné za pobyt na Zanzibaru uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené na Zanzibaru nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.cz nebo telefonicky 225 348 510 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené Zanzibaru umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Tanzanii nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Která očkování jsou před cestou na Zanzibar povinná?

Před odjezdem jsme zjistili, zda jsou nutná nějaká očkování, či léky. Podle vyjádření očkovacího centra Zanzibaru potřebujete očkování proti žluté zimnici pouze v případě, že přicházíte z endemické oblasti (země Afriky a Jižní Ameriky s jejím výskytem). V případě, že cestujete z Evropy a tranzit na letišti v endemické zemi nepřesáhne 12 hodin, nebudou po Vás očkování požadovat, a je tedy na Vás, jak se rozhodnete.

Každopádně si s sebou zabalte repelent. Jako všude, tak i na Zanzibaru jsou komáři, kteří vylézají spíše přes noc a během deštivého období. Malárie je zde ojedinělá, ale za prevenci nic nedáte, a proto používejte moskytiéru a po západu slunce i repelent.

Co se týče hygieny, je potřeba si uvědomit, že jste v Africe. Zvyky a možnosti jsou jiné než u nás v Evropě. Většina resortů a hotelů však splňují všechny naše standardy. Pokoje jsou spíše jednodušší a mají základní vybavení. Samozřejmě to záleží i od počtu hvězdiček hotelu. Vodu nedoporučujeme pít z vodovodu. Kupujte si raději balenou.

Kdy je nejlepší čas jet na Zanzibar?

Zanzibar je nejvhodnější navštívit v období sucha, tedy od července do září, kdy je souostroví velmi oblíbené. Vyplatí se však cestovat i ve většině ročních období, kdy jsou zde běžné příjemné teploty mezi 28 °C a 34 °C a sluneční svit.

Proč jet na Zanzibar?

Lenošení na pláži může být sice velmi relaxační, ale pokud tím vaše aktivity končí, o mnohé přijdete. Kromě fascinujících pláží si vás Zanzibar jistě získá svými lagunami, divokou přírodou s jedinečnými zvířaty nebo se svým Stone Town, které je kulturním srdcem Zanzibaru. Náš průvodce nejlepších zajímavostech a aktivitách na Zanzibaru vám zajistí, abyste využili vše, co tyto jedinečné ostrovy nabízejí.

Jaké je počasí na Zanzibaru?

Hlavní sezóna na Zanzibaru trvá od července do března. V tomto období se teploty pohybují kolem 30-32 stupňů Celsia, a i když je pod mrakem, dbejte na svou pokožku, aby Vás slunce nespálilo. Od dubna do půlky června je období dešťů, neprší však každý den, a teploty se pohybují okolo 26 stupňů. Výhodou tohoto období je méně lidí. Během deštivého období nejvíce prší v dubnu – přibližně 19 dní, v květnu 16 dní a v červnu cca 8 dní.

ZANZIBAR Počasí

Co bych ještě měl vědět o dovolené na Zanzibaru

Pro další informace, tipy a rady před odletem na Zanzibar si přečtěte náš článek, kde najdete vše, co potřebujete vědět o dovolené na Zanzibaru.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená na Zanzibaru

Zanzibar je absolutní dovolenkový ráj. Charakterizují ho dvě barvy – bílá a modrá. Protože tak dokonalý je tam písek a průzračná voda. Je to přesně to místo, kam budete chtít uniknout od každodenní reality. Zanzibar – ostrov u břehů Tanzanie – má opravdu co nabídnout, a právě proto je jako stvořený pro dovolenou plnou zážitků i oddechu. Věděli jste, že se tam narodil i legendární zpěvák Freddie Mercury? Nebo že nejde jen o jeden ostrov, ale hned několik? Zde je 5 hlavních důvodů, proč letět na dovolenou na Zanzibar.

1. Exotické počasí

Kdy je ideální čas na exotickou dovolenou na Zanzibaru? Díky své poloze v blízkosti rovníku po celý rok! Pokud sem přijedete mezi prosincem a březnem, zažijete nejteplejší období. Naopak nejvíce srážek spadne v dubnu a květnu. Od listopadu do začátku prosince můžete očekávat období krátkých dešťů. ale jak vždycky říkáme,  Zanzibar můžete navštívit po celý rok a vždy zažijete nádhernou dovolenou.

2. Nádherné pláže a laguny

Dovolená na Zanzibare - to je maximální exotika. Pudrově bílý písek, vysoké palmy, teplé vlny oceánu a naprostý klid. Je to dokonalý africký výlet pro každého, kdo touží po lenošení na pláži. Jak už to v exotických destinacích bývá, cestu na pláž lemují banánovníky, mangrovníky a kokosové palmy. Bělostné písečné pláže Zanzibaru patří k těm nejkrásnějším na světě a dobarvují dokonalý obraz tohoto letoviska. Určitě vás zajímá, jaké pláže na Zanzibaru stojí za to vidět. Přinášíme vám 5 nejkrásnějších pláží na Zanzibaru.

•    Kiwengwa Beach
•    Nungwi Beach
•    Paje Beach
•    Jambiani Beach
•    Pingwe Beach

Zanzibar plaz

3. Pestrá historie Zanzibaru

Bohatá historie této lokality je dalším důvodem k objevování. Tentokrát na pevnině Tanzánie. Rybářské vesnice vypráví příběhy běžných pracujících lidí, sultánův palác zase zkazky z úplně jiných poměrů. Stačí pár minut na pláži a určitě potkáte skupinku Masajů. Poznáte je jednoduše – mají typický červený oděv, hůl v ruce a bílé ozdoby. Někteří jsou velmi milí, jiní mírně otravní. Původně šlo o válečníky ze starého kmene v Keni a na severu Tanzanie. Masajové na Zanzibaru často nepocházejí z těchto vesnic, i když to o sobě rádi tvrdí. Živí se prodejem různých náramků, náhrdelníků a suvenýrů.

4. Ostrov koření

Vůbec nelžeme, když říkáme, že Zanzibar je ostrovem kořenů. Pokud si chcete toto místo užít naplno, určitě se vydejte na výlet s místními obyvateli, abyste zažili vůni vanilky, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Místní trhy jsou ideálním místem pro nákup levného koření a olejů.

5. Levné letenky na Zanzibar

Zanzibar je hitem, který objevili před pár lety i Češi. Levné letenky na ostrov Zanzibar si můžete rezervovat i z Prahy. Létá tam oblíbená 5* letecká společnost Qatar Airways. Současně s nimi nabízí lety i Emirates v kombinaci s flydubai. Z Vídně jsou to opět Qatar Airways. A komu nevadí odlety z Německa, několik výhodných spojení nabízí aerolinky KLM. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma.

 

Byly informace na této stránce užitečné?