Skip to main content

Dovolená Kypr 2023

dní

Nejpopulárnější dovolené na Kypru

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené na Kypru konečné?

Ceny všech nabídek na Kypru na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění na Kypru) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co na Kypru znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely na Kypru, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen na Kypru (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup na Kypru v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů na Kypru funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky na Kypru záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky na Kypru nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za pobyt na Kypru uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené na Kypru nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené na Kypru umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady na Kypru se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu na Kypru nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Kypru?

Tento typ pokojů na Kypru bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje na Kypru, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá na Kypru častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená na Kypru

Kypr je malinký ostrov, ale jeho historie je mimořádná. Po staletí o něm snili velcí vládci, především kvůli jeho záviděníhodnému geografickému umístění. Dnes je země populární (nejen) jako letní turistická destinace. Dovolená na Kypru je výborná volba i pro ty, kterým sladké nicnedělání na pláži s výhledem na krásné moře nestačí. Do jeho repertoáru krásných míst patří archeologická naleziště, zříceniny hradů, půvabné byzantské kostely a množství klášterů a muzeí. Má nádherná místa i na turistiku s nedotčenou přírodou a neuvěřitelně rozmanitou flórou a faunou. A co je nejlepší, je tak malý, že ať se ubytujete kdekoli a pronajmete si auto, nebudete mít problém navštívit celý ostrov.
 

Co vidět a zažít během dovolené na Kypru?
 

Larnaka
 

Larnaka na jihovýchodní straně ostrova je nejstarší město na Kypru s historií 6 000 let, asi tedy není překvapivé, že nabízí mnohem víc než jen obyčejné plážové letovisko. Staré město turecké čtvrti se jmenuje Skala, společně s kostelem sv. Lazara jsou jedněmi z nejnavštěvovanějších historických památek ve městě. Kouzelná Larnaka si i navzdory turismu zachovala atmosféru dokonale obyčejného města. Nabízí skvělý relax pro ty, kteří hledají dovolenou na pláži, ale rovněž těm, kteří na dovolenou na Kypru vyrazí kvůli kultuře.
 

Vrak Zenobia
 

Kousek od břehů Larnaky se pod hladinou moře nachází jedna z nejoblíbenějších kyperských atrakcí – 178 metrů dlouhý vrak trajektu MS Zenobia. Potopil se v červnu 1980 společně s různými vozidly na jeho palubě. Naštěstí se během této nehody nikomu nic nestalo. Toto místo je hvězdou dovolených na Kypru, zároveň ho milují i ​​fanatičtí potápěči z celého světa.
 


https://lh6.googleusercontent.com/2j4LDOyXWBWSoKHzacPlvfonQVjHoSl-1PI33e77X5RZquQwxCWpi5fKwdCLMMa3SE4lIMtx122YHxeAsGBIWvZ2mIu9kVn7QiFnIvfTRSTcj8Al62a-LXvP0ElwDUq-VgAmmpY
 

Lefkara a da Vinciho krajka
 

Lefkara je malebná vesnička 40 km od Larnaky s počtem obyvatel sotva tisíc lidí. Proslavila ji především krajka, výšivka a výroba šperků ze stříbra. Legendy uvádějí, že se zde vyskytl i samotný Leonardo da Vinci, kterému se tak moc zalíbily krajkové ruční práce, že si koupil jeden oltářní ubrus. Kdo ví, jestli to byla pravda, ale díky tomuto příběhu zde má každý malý obchod vystaven alespoň jeden obrázek tohoto mistra výtvarného umění.
V úzkých uličkách Lefkary můžete nahlédnout mezi tradiční kamenné stavby. Je zřetelná práce lefkařských krajkářů, kteří dodnes pracují technikou používanou ve 14. století. Pokud hledáte originální suvenýr z dovolené na Kypru, tady ho určitě najdete.
 

Aliki
 

Zůstaňme ještě stále v blízkosti Larnaky. I vy jste v dětství byli nesmírně zvědaví, kam na zimu odlétají stěhovaví ptáci? Jeďte na dovolenou na Kypr a konečně dopřejte svému malému já odpověď. Navíc, bude to magická odpověď. Slané jezero Aliki je totiž zimním sídlem plameňáků. Setkání s těmito obdivovanými zástupci zvířecí říše můžete absolvovat pohodlně, jelikož turisty zde čeká chytře vybudovaná stezka.
Plameňáci sem přilétají koncem října, a jelikož je v této zemi krásné počasí po celý rok, bez obav se rozhodněte i pro podzimní dovolenou na Kypru.
 

Paphos
 

Paphos (nebo Pafos) se nachází na západní straně ostrova. Jeho atmosféru tvoří okouzlující přístav a malebné rybářské čluny. Už to by mohlo být dostatečným důvodem návštěvy Paphosu. Za svoji pověst však vděčí jiným věcem. Podle legendy se v Pafosu narodila bohyně Afrodita, proto se stal poutním místem. Kromě toho, díky své bohaté historické minulosti je téměř celé město zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO.
 

Afroditiny skály
 

Legendu zmíněnou v předchozím odstavci podtrhuje i vizuální důkaz, a to Afroditiny skály. Ze štědrosti bohyně lásky a krásy tak zbylo něco i pro dnešního člověka. Když toto místo obeplujete, zajistí vám to štěstí a mládí. Co krásnějšího byste si z dovolené na Kypru mohli odvézt domů?
 

Jak dlouho trvá let na Kypr?
 

Považujete lety pod 3 hodiny za krátké? Tak vás potěšíme, to je i případ Kypru. Na tento kouzelný ostrov jako z jiného světa se z blízkých letišť dostanete za přibližně 2,5 hodiny, závisí to na konkrétním místě vašeho odletu/příletu a samozřejmě na konkrétní lince na Kypr.
 

Kdy cestovat na Kypr?
 

Kdykoli, nebudete zklamáni. Tedy, záleží na tom, co od dovolené na Kypru očekáváte.
Jestli si letní dovolenou neumíte představit bez pořádných veder, jaká u nás nezažijete každý den, tak hledejte volné termíny v období od května do října. Drtivá většina cestovatelů však za ideální období pro dovolenou na Kypru považuje měsíce únor, březen a duben. V prosinci a lednu je zde trošku chladněji s minimální teplotou 6-7 stupňů a více prší. Zima na Kypru je ale dobrosrdečná k peněženkám.
 

Jaké doklady potřebujete na dovolenou na Kypru?
 

Na dovolenou na Kypru se dostanete bez víza. Nebudete potřebovat ani cestovní pas, bude vám stačit občanský průkaz. Ten však musí být platný minimálně 3 měsíce od vašeho návratu domů.

 

Byly informace na této stránce užitečné?