Skip to main content

First minute dovolená Mexiko 2023

dní

Nejpopulárnější dovolené v Mexiku

Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené v Mexiku konečné?

Ceny všech nabídek v Mexiku na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění v Mexiku) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co v Mexiku znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely v Mexiku, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen v Mexiku (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup v Mexiku v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Mexiku funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Mexiku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Mexiku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za pobyt v Mexiku uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené v Mexiku nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené v Mexiku umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady v Mexiku se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Mexiku nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Mexiku?

Tento typ pokojů v Mexiku bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje v Mexiku, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá v Mexiku častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Mexiku

Víte, která tequila chutná nejlépe? Ta, kterou si dáte v mexickém baru. Článek jsme touto otázkou začali proto, že tato země si opravdu zaslouží specifický úvod v duchu rebelie. Pokud si dovolenou v Mexiku představujete tak, že si lehnete do písku u moře se sombrérem na hlavě a oranžovou Palomou v ruce, je to naprosto v pořádku. Pelikán vám z celého svého cestovatelského srdce doporučuje vydat se kromě lenošení i na objevnou cestu mexické přírody a mezi památky nabízející obrazy minulosti z doby Aztéků a Mayů.
 

Co vidět a zažít během dovolené v Mexiku?
 

Mexico City


Myslíte si, že dovolená v Mexiku nemůže být metropolitní? To je omyl, navštivte Mexico City a přesvědčíte se o tom i vy. Nabízí tolik zajímavostí, že pěším objevováním atrakcí daleko nedojdete. Není se čemu divit, toto obrovské město se skoro 22 miliony obyvatel není na víkendový citybreak. Ale pokud si přece na hlavní město největší španělsky mluvící země světa necháte pouze 1-2 dny, zajděte na hlavní náměstí Zocalo, nechte se unést krásou Národního paláce a budovami náměstí „Třech kultur“ (Plaza de las Tres Culturas) a vyfoťte se s andělem nezávislosti (Ángel de la Independencia).
 

Cancún


V posledním desetiletí popularita Cancúnu neskutečně narostla. Důvodem tohoto boomu je skvěle vybudovaná infrastruktura, dobrá připravenost na turisty, jakož i bohatá nabídka hotelů a ubytovacích zařízení. Nachází se na Yucatánském poloostrově, a během léta je velmi frekventovaný kvůli velkému množství cestovatelů, kteří sem přijíždějí na pohádkovou dovolenou v Mexiku. Cancún je v podstatě jedna obrovská pláž dlouhá 23 km posetá tím nejjemnějším bílým pískem s výhledem na tyrkysové moře. Jeho panorama je láska na celý život.

Cancún je nejluxusnějším letoviskem Mexika. Je o relaxu, vyvalování se na pláži, opalování a tequile. Jestli toužíte po krásném počasí a dokonalém odpočinku na neskutečných plážích, asi nenajdete lepší místo pro dovolenou. Pláž je život. Tímto mottem se řídí místní, kteří se na pláži probouzejí, které pláž živí, a kteří zde tráví i volné chvíle po práci. A opravdu, pláž je přesně ta věc, pro kterou se na dovolenou v Mexiku cestuje.

Zatímco pláže jsou zde okupovány lidmi, korálové útesy v Mexiku už mají zcela jiné panovníky. Cancún je rozhodně místem, kam se vyplatí vzít si šnorchl nebo si zaplatit potápěčský kurz. Kromě širokého spektra pestrobarevných ryb vás s otevřenou náručí přivítají i ohrožené druhy mořských želv, rejnoci a majestátní žraloci citronoví.
 


cancun
 

Acapulco


Acapulco je vedle Cancúnu dalším populárním letoviskem. Do povědomí se dostalo v 50. letech 20. století, a to zejména díky hollywoodským hvězdám. Když ho totiž začaly některé celebrity objevovat, hromadně se zamilovaností do Acapulca nakazily.

Dnes už není jen sídlem slavných lidí, ale také oblíbenou destinací pro ty, kteří přijíždějí do Mexika na dovolenou jako z filmu. Je ideální pro absolutní odpočinek spojený s občasnou návštěvou podmořského světa. Potápění zde má skoro stoletou tradici.
 

Puerto Vallarta


Město Puerto Vallarta leží na pobřeží Tichého oceánu a proslavila ho například půvabná promenáda El Malecon. Je obklopena modrou vodou, kterou se můžete kochat ve společnosti soch stojících na břehu. Těšte se také na bezpečné fotografování, El Malecon totiž patří pouze chodcům, auta mají červenou. U promenády najdete také písečný břeh, jakož i různé podniky nebo obchody se suvenýry. Vaše dovolená v Mexiku bude díky návštěvě Puerto Vallarta bohatší o další opravdu nekaždodenní vizuální zážitek.
 

Teotihuacan


Prohlídka pyramid během dovolené v Mexiku? Je to tak! Najdete je ve městě Teotihuacan, které vzniklo jako starobylé sídlo, a o jeho minulosti nevíme moc. Tento příběh se prý začal psát ve 2. století a budování města dokončili Aztékové. Jeho 2 pyramidy jsou skutečně impozantními stavbami, větší postavili přibližně v roce 100 a čas výstavby té menší se odhaduje na rok 450.
 

Copper Canyon


Copper Canyon je v podstatě sítí kaňonů, které takto společně obsazují větší území než samotný Grand Canyon. Objevování tohoto zázraku přírody bude stoprocentní tehdy, když nasednete na vlak. Budete cestovat po železniční trati zvané „Chihuahua al Pacifico”, která vede po 37 mostech a prochází přes 86 tunelů. Vrcholem cesty jsou ale momenty v nadmořské výšce 2400 metrů nad mořem, z níž je výhled na kaňony nepopsatelný.
 

Jak dlouho trvá let do Mexika?


Pokud dlouhý pobyt na palubě letadla nepatří mezi vaše nejoblíbenější aktivity, tak pro vás dovolená v Mexiku bude znamenat i určitou oběť. Let do Mexika totiž z České republiky trvá přibližně 14 hodin. Počítejte i s časovým posunem, a to 5-8 hodin.
 

Kdy cestovat do Mexika?


Pokud se vaše dovolená v Mexiku má nést v duchu příjemných výletů, tak se do této země vydejte nejlépe v prosinci nebo v lednu. V Mexico City je v tomto období 10-15 stupňů. Pobyt na pláži si nejvíce užijete od února do konce května. Když je u nás dovolenková sezóna, tedy v měsících červenec a srpen, na jižním pobřeží Mexika jsou pak ta největší vedra, ale léto patří zároveň i do deštivého období.

To, jaké počasí vyjde na vaši dovolenou v Mexiku, nebude záviset jen na daném měsíci. Meteorologické podmínky země nejsou jednotné. Zatímco u moře v pobřežních oblastech je horko a dusno, výše je vzduch teplý a suchý.

Byly informace na této stránce užitečné?