Skip to main content

Dovolená Chorvatsko 2024

dní

Nejpopulárnější dovolené v Chorvatsku

Hotel BRETANIDE Sport & Wellness resort
rozsáhlý hotelový komplex skládající se z několika částečně propojených budov, postavený v duchu dalmatské...
Hodnocení
5.6/6
Velmi dobré
643 hodnocení
od
30 856
Cena na osobu
Hodnocení
5.6/6
Velmi dobré
643 hodnocení
Hotel BRETANIDE Sport & Wellness resort
rozsáhlý hotelový komplex skládající se z několika částečně propojených budov, postavený v duchu dalmatské architektury, který se nachází přímo u promenády, v blízkosti slavné pláže "Zlatni rat", cca 1 km od centra městečka Bol.
All Inclusive v ceně
Odlet z: Vídně, Prahy
Vhodné pro rodiny
Zobrazit méně
od
30 856
Cena na osobu
Zobrazit méně
od
30 856
Kč / Cena na osobu
Nenašli jste dovolenou snů?
Vyplňte krátký formulář a najdeme ji za vás
Vyplnit formulář
Cestování s jedničkou na trhu
Jsme na trhu již 15 let a ve světě cestování víme přesně jak na to. Pomůžeme vám s dovolenou, letenkami, pojištěním, pronájmem auta a dalším.

FAQ - Často kladené otázky

Jsou zobrazené ceny dovolené v Chorvatsku konečné?

Ceny všech nabídek v Chorvatsku na stránce pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny neobsahují jen volitelné služby (např. cestovní pojištění v Chorvatsku) nebo poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu) nebo poplatky za vstupní víza, které se platí na letišti po příletu, nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co v Chorvatsku znamená označení hotelů Adults only?

Adults only jsou hotely v Chorvatsku, které jsou určeny pouze pro dospělé osoby resp. osoby od určitého věku a to nejen v Chorvatsku (např od 14, 16, nebo 18 let). Tyto hotely a resorty neakceptují rodiny s dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jaký je postup v Chorvatsku v případě, že mám zájem o více než 1 pokoj?

Většina rezervačních systémů v Chorvatsku funguje na principu individuálních rezervací a zadaný počet osob umisťují do 1 společného pokoje. V případě zájmu o pobyt pro více osob a více než 1 pokoj nás však stačí kontaktovat a my za vás vše vyřídíme.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefon: 02/321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Chorvatsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Chorvatsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za pobyt v Chorvatsku uhradit zálohu a zbytek uhradit později?

V případě zájmu o zálohovou úhradu dovolené v Chorvatsku nás prosím kontaktujte emailem na pobyty@pelikan.sk nebo telefonicky 02/321 66 321 případně uveďte tento požadavek v poznámce rezervace.

Rádi Vám prověříme jestli touroperátor vybrané dovolené v Chorvatsku umožňuje zálohovou úhradu a budeme Vás informovat o podmínkách a splatnosti zbývající části. Touroperátoři většinou umožňují zálohovou úhradu pro pobyty s nástupem o více než cca 30-60 dní, ale zároveň to závisí i na jiných faktorech jako je např. typ letenek apod. Výše zálohové úhrady v Chorvatsku se může pohybovat u některých CK už od 10%, ale obvykle je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkem do cca 35 dní před odjezdem.

Jaký je postup po úhradě?

Po obdržení oznámení z banky do CK Pelikán o úspěšné úhradě celkové ceny objednávky, ověříme vše obratem a dáme vám co nejdřívě vědět.

V případě, že budou všechny produkty a služby v objednávce ve stejné cenové hladině dostupné, potvrdíme Vám e-mailem jejich úspěšnou rezervaci a vystavení.

V případě, že bude minimálně jeden z produkt či služeb v objednávce stejné cenové hladině nedostupný, resp. dostupný pouze s vyšší cenou, budeme Vás o této skutečnosti informovat telefonicky nebo e-mailem, jakmile to bude možné. Zároveň Vám nabídneme nejvýhodnější alternativu, která bude v daném čase k dispozici. Pokud by Vám žádná z nabízených možností nebo alternativ pobytu v Chorvatsku nevyhovovala, uhrazenou částku Vám budeme obratem refundovat na Váš účet nebo přímo na Vaši platební kartu (podle způsobu vaší úhrady).

Co znamená označení pokoje "Cenově zvýhodněná / Economy" v Chorvatsku?

Tento typ pokojů v Chorvatsku bývá označován také jako "Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp" apod. Jde o pokoje v Chorvatsku, které jsou cenově zvýhodněné a mohou (ale také nemusí) mít nějaký handicap. (Menší rozloha, horší poloha, výhled do provozní části hotelu, menší okno, bez balkonu, při výtahu, bez rekonstrukce apod). Jelikož rozdíl v ceně mezi takovým a standardním typem pokoje bývá v Chorvatsku častokrát pár eur na osobu na celý pobyt, doporučujeme zvolit raději standardní typ pokoje. Rádi Vám pomůžeme s identifikací a výběrem vhodného typu ubytování.

Nenašli jste dovolenou vašich snů?
Řekněte nám o ní pár informací a my se ji pokusíme najít za vás!

Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku je pro Čechy srdeční záležitost a není divu! Chorvatsko je totiž jedna z nejkrásnějších zemí světa, perla středomořského regionu. Kromě ohromujících přírodních divů, písečných, skalnatých zátok, chorvatských ostrovů, půvabných hor a kopců ideálních na všechny úrovně pěší turistiky a půvabných národních parků vás zde čeká několik romantických měst a tichých rybářských vesnic. Jsou jako stvořené k absolutnímu odpočinku, vyzařují klid a kouzlo míst s bohatou historií. A to krásné moře... Dovolená v Chorvatsku je prostě láska.
 

Co vidět a zažít během dovolené v Chorvatsku?
 

Pláže
 

Chcete vědět, která část chorvatského pobřeží je nejkrásnější? Která je ta nejlepší pláž v Chorvatsku a u kterého města je moře nejkouzelnější? Zklameme vás, protože odpověď vám nedáme. Každý má rád něco jiného, a pokud máte chuť, vyrazte na dovolenou v Chorvatsku spojenou s objevováním pláží. Ostrovy jižní Dalmácie vás okouzlí mediteránní přírodou, ale města na severu lákají podobně kouzelnou středomořskou atmosférou.
 

Plitvická jezera
 

Plitvická jezera jsou jedním z nejunikátnějších míst Chorvatska a září ve všech odstínech zelené a modré. Těchto 16 smaragdových, azurových a tyrkysových jezer je tak čistých, že před vámi odhalí i ty nejmenší pohyby života hluboko pod hladinou. Spojují je vodopády a kaskády poskládané do terasovitého systému. Jedná se zároveň o národní park, kterým se můžete pokochat během procházky po úzkých dřevěných lávkách vedoucích přes pohádkové výtvory přírody. Plitvice jsou od roku 1979 na seznamu světového dědictví UNESCO. Měly by být součástí každé dovolené v Chorvatsku.


Dubrovník
 

Chcete se cítit během dovolené v Chorvatsku více jako v zahraničí? Navštivte Dubrovník plný turistů z celého světa, fanoušků Hvězdných válek a Her o trůny i sběratelů unikátních vizuálních zážitků. Má přezdívku Jaderská perla, ale její konzervativní znění vůbec neprozrazuje přepychovou povahu Dubrovníku.
Město obklopené hradbami vzniklo kvůli námořnímu obchodu, ve středověku se vyvinulo v jadranský městský stát, sídlo republiky Ragusa a rivala Benátského státu. Sice jde o město s duchem 21. století, ale je nemožné nevnímat jeho bohatou historickou hodnotu, která vás neustále vrací do dávných dob zejména prostřednictvím architektury jako (doslova) z nějakého filmu.


Zadar
 

Jedno z nejpůvabnějších historických městských center v severní Dalmácii se nachází v Zadaru. Žije zde téměř 80 000 lidí, ale ty nejkrásnější a nejdůležitější památky se koncentrují na malém poloostrově, který dokážete prozkoumat za několik hodin. Vyplatí se tedy navštívit Zadar, i když je v rámci vaší dovolené v Chorvatsku pouze tranzitním městem nebo krátkou zastávkou. Pokud můžete, zůstaňte zde až do večera, podle mnohých zadarských obyvatel je tamní západ slunce ten nejkrásnější v celém Chorvatsku. Atmosféra osvětleného starého města je naprosto jedinečná. V blízkosti města naleznete i několik pláží.


Ostrov Brač
 

Brač, tedy ostrov vinic a olivovníků, je největší ostrov v Dalmácii a třetí největší ostrov v Jaderském moři. Dovolená v Chorvatsku se zde jistě promění v úžasný zážitek plný různých vzpomínek spojených s pobytem na pláži, plaváním v křišťálově čistém moři, klidným odpočinkem, párty ve městě, návštěvou historických a architektonických památek a výletů v okolí.


Split
 

Druhé největší chorvatské město Split se nachází na pobřeží střední Dalmácie a má dlouhou a bohatou historii. V roce 2005 se stalo světovým dědictvím UNESCO. Najdete zde pozůstatky grandiózního paláce císaře Diokleciána postaveného v roce 293, který lze považovat nejen za předchůdce pozdního římského, ale i raně křesťanského, byzantského a včasného středověkého umění. Kromě toho se může Split pochlubit také románskými kostely z 19. století, středověkými pevnostmi a gotickými, renesančními a barokními paláci. No a plážovou promenádu s palmami a přístavem budete jednoduše milovat.
 

Jak dlouho trvá let do Chorvatska?
 

Rozhodnete-li se na dovolenou v Chorvatsku vyrazit letecky, budete z Prahy cestovat hodinu a půl.
Let ze sousedního Rakouska například z Vídně, bývá o dvacet minut kratší.
 

Kdy cestovat do Chorvatska?
 

V Chorvatsku je mírné podnebí hlavně díky vlivům Středozemního moře a teplých mořských proudů, jakož i kvůli skutečnosti, že je obklopeno horskými pásmy z východní strany. Průměrná teplota vzduchu se zde pohybuje v červnu kolem 26 °C, v červenci a srpnu dosahuje 30 °C a v září opět klesne na přibližně 26 °C. Průměrná teplota vody je v červnu 22 °C, v červenci 25 °C, v srpnu o stupeň nižší, ale ještě i v září dosahuje 22 °C. Podnebí jadransko-středomořského regionu se vyznačuje mírnými krátkými zimami a dlouhými, často velmi teplými léty. Podzim je mnohem teplejší než jaro. Takže pokud se ptáte, který měsíc byste si měli vybrat na dovolenou v Chorvatsku, my vám odpovíme: kterýkoli.
 

Jaké doklady potřebujete na dovolenou v Chorvatsku?
 

Dovolená v Chorvatsku je v kontextu cestovních dokladů opravdu praktická. Pokud jste totiž občanem EU, nebudete potřebovat nic jiného, než platný občanský průkaz.

 

 

Byly informace na této stránce užitečné?