Skip to main content

Levné letenky Dubrovník

Chorvatsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Dubrovníka

Zajímavosti o Dubrovníku

Více jak tisíc let historie tohoto nádherného a legendárního městečka je přítomno v každé jeho části. Dubrovník je město - muzeum a živé jeviště, ideální spojení historie a současnosti. Obklopují ho středověké hradby, dlouhé 1 940 m, které se zachovaly v původním stavu a jsou otevřeny pro návštěvníky jako největší atrakce. Od roku 1979 je město pod ochranou UNESCO.

Dubrovník je v první řadě kulturní destinací, která kromě památkového bohatství nabízí řadu kulturních událostí a festivalů. Dubrovník je i dovolenkovou destinací, která má vynikající letecké spojení se všemi významnějšími evropskými městy a je dokonalým místem na začátek dovolené v Chorvatsku.

Dubrovník přináší skvělou možnost potkat velké množství sólo cestovatelů, kteří se rozhodli prozkoumat Balkán. Město je přímo stvořené pro objevování starého města, pláží, na výlety loďkami, cyklistiku či turistiku. Kromě toho nabízí široký výběr ubytování a je výborným odrazovým můstkem pro výlety do nedalekých oblastí, jakými jsou například ostrov Korčula, Bosna a Hercegovina či Černá Hora.

Levné letenky do Dubrovníku lze rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Mezinárodní letiště v Dubrovníku, taktéž přezdívané i letiště Čilipi se nachází jen 15 kilometrů od historického centra města. Je to třetí nejrušnější letiště v Chorvatsku. Je mimořádně oblíbené zejména u rekreantů cestujících za odpočinkem, mořem a krásami tohoto regionu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Dubrovníku

Jaké doklady potřebuji při cestě do Chorvatska?

Do Chorvatska nepotřebujete cestovní pas, bude Vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být však minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Klima v Chorvatsku podél jadranského pobřeží je mírně středomořské. V létě je hlavně pěkné počasí s průměrnými denními teplotami okolo 30 °C. Zimy jsou na pobřeží mírné s denními teplotami kolem 5-10 °C. V srpnu je teplota moře nejvyšší a může dosáhnout i 27 °C a v zimě neklesá pod 9 °C.

Jadranské pobřeží má typické středozemní klima podobné ostatním regionům Jadranu. Po celý rok se vyznačuje suchým, teplým a slunečným počasím. Zima bývá mírná. Letní teploty se pohybují v průměru kolem 30 °C. Východní část země mívá teplé léto a chladnou zimu. Severozápadní část země zasahují alpské podmínky se silnými srážkami, mírným létem a velmi chladnou zimou.

Chorvatsko Počasí

Jaké jsou ceny v Chorvatsku a je Chorvatsko drahá země?

Národní měnou v Chorvatsku je Chorvatská kuna, ale platit je možné téměř všude i eurem. V porovnání s Českem jsou v Chorvatských obchodech ceny za potraviny přibližně stejně vysoké jako u nás. Jen pivaři mají smůlu, pivo je tam mnohem dražší v restauracích i v obchodech. Mnoho lidí ceny potravin v Chorvatsku zajímá z toho důvodu, že na dovolenou do Chorvatska cestují bez zajištění stravy a chtějí si ji připravovat sami. Před cestou do vaší konkrétní destinace se podívejte na název lokálního supermarketu, aktuální letáky s cenami jídla a pití totiž najdete i přímo na jejich stránkách.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Chorvatsku?

V Chorvatsku je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Dubrovníku

10 zajímavostí o Chorvatsku

1
První vodní elektrárna na světě se nachází na řece Krka, blízko Šibeniku.
2
Městečko Hum na Istrii je s 23 obyvateli uvedené v Guinessově knize rekordů jako nejmenší město.
3
V Chorvatsku vznikla první kravata a dnes ji nosí stovky milionů mužů po celém světě.
4
Z Chorvatska pochází i Dalmatin, konkrétně z Dalmácie.
5
Důvod pojmenování chorvatského platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili jejich kožešinami.
6
Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, kde před 50 lety vznikly nesmrtelné filmy o náčelníkovi Apačů Vinnetoua.
7
V Zadaru vznikl první mořský organ, který vyhrává vlivem moře a větru.
8
Z Chorvatska pocházel jeden z nejznámějších cestovatelů historie – Marco Polo.
9
Chorvatsko má 1 246 ostrovů, což ho řadí za Řecko na 2. místo ve Středomoří.
10
Nicola Tesla se narodil v chorvatské vesnici Smiljan.
Byly informace na této stránce užitečné?