Skip to main content

Levné letenky Zadar

Chorvatsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Zadaru

Zajímavosti o Zadaru

Geografická poloha uprostřed Jadranu dělá ze Zadaru výborný výchozí bod pro dovolenou v Chorvatsku. Považuje se za centrum Severní Dalmácie a je velmi dostupnou destinací, ať už autem, případně letecky. Nachází se na rozmezí několika geograficky odlišných chorvatských regionů v sousedství historických městeček jako jsou Nin, Pag, Biograd, Obrovac, Benkovac.

Město Zadar je v podstatě šikovným spojením historických krás a všech výhod, které potřebuje dnešní cestovatel. Nabízí mnoho turistických atrakcí, ideální ubytování, autochtonní gurmánské delikatesy, kulturní památky, moderní sportoviště a pestrý program možných výletů.

Zadar je jednou z nejpopulárnějších chorvatských turistických destinací a podle londýnských novin Guardian je "centrem zábavy na Jadranu", respektive "chorvatskou Mekkou cool atmosféry".

Levné letenky do Zadaru lze rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Letiště Zadar najdete v městečku Zemunik Donji. Od Zadaru je vzdálené jen cca 8 km. Letiště Zadar mělo jako jedno z mála letišť na světě přistávací dráhu propojenou s cestou veřejné komunikace. Tato cesta byla však po nátlaku Evropské unie v roce 2010 uzavřena.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Zadaru

Jaké doklady potřebuji při cestě do Chorvatska?

Do Chorvatska nepotřebujete cestovní pas, bude Vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být však minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Klima v Chorvatsku podél jadranského pobřeží je mírně středomořské. V létě je hlavně pěkné počasí s průměrnými denními teplotami okolo 30 °C. Zimy jsou na pobřeží mírné s denními teplotami kolem 5-10 °C. V srpnu je teplota moře nejvyšší a může dosáhnout i 27 °C a v zimě neklesá pod 9 °C.

Jadranské pobřeží má typické středozemní klima podobné ostatním regionům Jadranu. Po celý rok se vyznačuje suchým, teplým a slunečným počasím. Zima bývá mírná. Letní teploty se pohybují v průměru kolem 30 °C. Východní část země mívá teplé léto a chladnou zimu. Severozápadní část země zasahují alpské podmínky se silnými srážkami, mírným létem a velmi chladnou zimou.

Chorvatsko Počasí

Ceny v Zadaru

Národní měnou v Chorvatsku je Chorvatská kuna, ale platit možná téměř všude i eurem. V porovnání s Českou republikou jsou v Chorvatských obchodech ceny za potraviny přibližně podobné, jako u nás. Jen pivaři zde mají smůlu. Pivo je tam mnohem dražší nejen v restauracích, ale také v obchodech. Mnoho lidí ceny potravin v Chorvatsku zajímá z toho důvodu, že na dovolenou do Chorvatska cestují bez zajištění stravy a chtějí si ji připravovat sami. Před cestou do Vaší konkrétní destinace, viz název lokálního supermarketu, aktuální letáky s cenami jídla a pití totiž najdete i přímo na jejich stránkách.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Chorvatsku?

V Chorvatsku je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Zadaru

10 zajímavostí o Chorvatsku

1
První vodní elektrárna na světě se nachází na řece Krka, blízko Šibeniku.
2
Městečko Hum na Istrii je s 23 obyvateli uvedené v Guinessově knize rekordů jako nejmenší město.
3
V Chorvatsku vznikla první kravata a dnes ji nosí stovky milionů mužů po celém světě.
4
Z Chorvatska pochází i Dalmatin, konkrétně z Dalmácie.
5
Důvod pojmenování chorvatského platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili jejich kožešinami.
6
Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, kde před 50 lety vznikly nesmrtelné filmy o náčelníkovi Apačů Vinnetoua.
7
V Zadaru vznikl první mořský organ, který vyhrává vlivem moře a větru.
8
Z Chorvatska pocházel jeden z nejznámějších cestovatelů historie – Marco Polo.
9
Chorvatsko má 1 246 ostrovů, což ho řadí za Řecko na 2. místo ve Středomoří.
10
Nicola Tesla se narodil v chorvatské vesnici Smiljan.
Byly informace na této stránce užitečné?