Skip to main content

Levné letenky Split

Chorvatsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Splitu

Zajímavosti o Splitu

Split je dominantním kulturním a hospodářským centrem Chorvatska. Jde zároveň o nejrušnější pobřežní město této sluneční země. Díky své poloze je Split jedno z nejslunečnějších míst nejen v Chorvatsku, ale i v celé Evropě. Ve zkratce je to město, kterému nechybí nic, po čem by srdce rekreantů zatoužilo. Bary, restaurace, noční život, moderní promenáda Riva.

Město jižanského temperamentu a křižovatka všech cest do středního Jadranu je známé takové pod názvem Spalato. Toto místo učaruje každého návštěvníka, protože nabízí řadu rozmanitých možností všelijakého druhu pro strávení plnohodnotných dní vytoužené dovolené.

Split je určitě tím pravým místem pro ty, kteří mají rádi lodě a plavba je jejich neskrývanou vášní. Najdete zde velký námořní přístav, díky kterému patří Split, spolu s Rijekou a Zadarem k hlavním chorvatským přístavům.

Ve Splitu si přijdou na své i turisté hledající stopy minulosti, propojení historie s kouskem navštívené země či kulturní vyžití. Svůj hlad po poznání mohou utišit v historickém centru města, kde se koncentrují nejvýznamnější historické památky Splitu.

Split je ostatně i skvělý výchozí bod pro rekreanty. Ať už směřují do Splitu autem nebo letecky, jen pár desítek kilometrů od této metropole najdete jedny z nejkrásnějších pláží Chorvatska. Ze Splitu je to jen na skok na Makarskou riviéru či Šibenik, případně na oblíbené ostrovy Brač a Hvar.

Levné letenky do Splitu lze rezervovat výhodně zejména z Prahy a Vídně. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Přímý let trvá přibližně hodinu.

Mezinárodní letiště ve Splitu, nazývané takové letiště Resnik, se nachází zhruba 20 kilometrů od města. Je to druhé nejrušnější letiště v Chorvatsku, přičemž většinu cestujících tvoří rekreanti směřující za odpočinkem z mnoha evropských měst.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Splitu

Jaké doklady potřebuji při cestě do Chorvatska?

Do Chorvatska nepotřebujete cestovní pas, bude Vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být však minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí v Chorvatsku?

Klima v Chorvatsku podél jadranského pobřeží je mírně středomořské. V létě je hlavně pěkné počasí s průměrnými denními teplotami okolo 30 °C. Zimy jsou na pobřeží mírné s denními teplotami kolem 5-10 °C. V srpnu je teplota moře nejvyšší a může dosáhnout i 27 °C a v zimě neklesá pod 9 °C.

Jadranské pobřeží má typické středozemní klima podobné ostatním regionům Jadranu. Po celý rok se vyznačuje suchým, teplým a slunečným počasím. Zima bývá mírná. Letní teploty se pohybují v průměru kolem 30 °C. Východní část země mívá teplé léto a chladnou zimu. Severozápadní část země zasahují alpské podmínky se silnými srážkami, mírným létem a velmi chladnou zimou.

Chorvatsko Počasí

Ceny ve Splitu

Národní měnou v Chorvatsku je Chorvatská kuna, ale platit je možné téměř všude i eurem. V porovnání s Českem jsou v Chorvatských obchodech ceny za potraviny přibližně stejně vysoké jako u nás. Jen pivaři mají smůlu, pivo je tam mnohem dražší v restauracích i v obchodech. Mnoho lidí ceny potravin v Chorvatsku zajímá z toho důvodu, že na dovolenou do Splitu cestují bez zajištění stravy a chtějí si ji připravovat sami. Před cestou do vaší konkrétní destinace se podívejte na název lokálního supermarketu, aktuální letáky s cenami jídla a pití totiž najdete i přímo na jejich stránkách.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Chorvatsku?

V Chorvatsku je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět ve Splitu

10 zajímavostí o Chorvatsku

1
První vodní elektrárna na světě se nachází na řece Krka, blízko Šibeniku.
2
Městečko Hum na Istrii je s 23 obyvateli uvedené v Guinessově knize rekordů jako nejmenší město.
3
V Chorvatsku vznikla první kravata a dnes ji nosí stovky milionů mužů po celém světě.
4
Z Chorvatska pochází i Dalmatin, konkrétně z Dalmácie.
5
Důvod pojmenování chorvatského platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili jejich kožešinami.
6
Nejznámějším národním parkem jsou Plitvice, kde před 50 lety vznikly nesmrtelné filmy o náčelníkovi Apačů Vinnetoua.
7
V Zadaru vznikl první mořský organ, který vyhrává vlivem moře a větru.
8
Z Chorvatska pocházel jeden z nejznámějších cestovatelů historie – Marco Polo.
9
Chorvatsko má 1 246 ostrovů, což ho řadí za Řecko na 2. místo ve Středomoří.
10
Nicola Tesla se narodil v chorvatské vesnici Smiljan.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)