Skip to main content

Levné letenky Mexico City

Mexiko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Mexika doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Mexiko City

Zajímavosti o Mexiko City

Chcete zažít skutečné Mexiko? V tom případě se vydejte přímo do jeho srdce. S rozlohou více než 1 500 m2 se Mexico City řadí k největším městům na světě. Najdete zde obrovské množství památek, skvělou kulinářskou scénu a mimo to zde žije jedna pětina celkového obyvatelstva Mexica, tedy kolem 25 milionů lidí.

Zemi Mayů a Aztéků dominuje jedno z největších měst světa. Rušná metropole nabízí atraktivní koktejl nesčetných historických památek a luxusních moderních částí.

Mexico City je skutečným gigantem nejen počtem obyvatel, ale i prastarou metropolitní tradicí. Mezi největší světová města patřilo již v dobách aztécké říše, tehdy pod jménem Tenochtitlán. Španělé ho dobyli a srovnali se zemí pouhých třicet let po objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Vzápětí však město znovu obnovili. Řada památek z této doby se zachoval dodnes.

Moderní budovy vyrostly především podél 12 kilometrů dlouhé obchodní třídy Paseo de la Reforma (obdoba pařížské Champs-Élysées). Zde se k nebi tyčí slavná Socha anděla, památník mexické nezávislosti.

Centrální náměstí Plaza de la Constitución je známé spíše pod přezdívkou El Zócalo. Alternativní název vzešel od památníku, který zde měl být v polovině 19. století postaven jako připomínka mexické nezávislosti. Realizace však pokulhávala. Podařilo se vybudovat pouze podstavec, tedy "sokl" (ve španělštině Zócalo). Dnes už tam však není ani ten.

El Zócalo Španělé vybudovali na ruinách samého srdce Tenochtitlánu ve snaze smazat vzpomínky na bývalou slávu Aztéků. V blízkosti jsou soustředěny všechny podstatné historické skvosty spojené s nejvyšší duchovní i světskou mocí. Náměstí dominuje bohatě zdobená metropolitní katedrála. Vláda i prezident Mexika dodnes úřadují v přilehlém Palacio Nacional.

Sháníte levnou letenku do Mexica City? Rezervovat letenky si můžete z Prahy i Vídně. Přímý let do Mexika z našich končin neexistuje. Velmi komfortně však lze letět s jedním přestupem s aerolinkami Eurowings, Condor, Aeromexico, Iberia, Air France, SWISS, Air Canada, Austrian Airlines či British Airways. Průměrná délka letu je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Mexico City

Potřebuji víza do Mexika?

Do Mexika potřebujete mít platný cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po datu návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza pro rekreanty nejsou potřebná.

Jaké je počasí v Mexiku?

Mexiko má průměrnou roční teplotu více než 23 °C s teplejšími léty a chladnějšími zimami. Rozdíl teplot mezi obdobími jsou kolem 5 °C. Do tohoto klimatického pásma spadají obě pobřeží Mexika, kde celoročně denní teplota obvykle neklesá pod 27 °C.

MEXICO CITY Počasí

Jaké jsou ceny v Mexiku?

Pokud se chcete vyhnout davům a vysokým cenám, vycestujte do tohoto ráje v období od května do srpna.

Hledáte dobrý hotel nebo apartmán v Mexicu? na Pelikan.cz si můžete zkontrolovat aktuální nabídku dovolených ve velkém množství hotelů a rezortů.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Mexika povinná?

Při návštěvě Mexica se nevyžadují žádná speciální očkování.

Zdravotní péče je na velmi dobré úrovni. V Mexiku zdravotní péči poskytují jak státní, tak soukromá zařízení, která jsou však mnohem dražší. Doporučujeme uzavřít komerční cestovní pojištění.

Jaký je aktuální čas v Mexiku?

V Mexiko City je aktuálně o sedm hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Mexico City

10 zajímavostí a faktů o Mexiku

1
Mexico má 68 oficiálních úředních jazyků. Většina obyvatel však ovládá jediný, a to španělštinu.
2
V roce 2009 Mexico legalizovalo držení malého množství narkotik.
3
Více než 600 000 Američanů žije v Mexicu. To z něj dělá místo, kde se koncentruje nejvíce Američanů mimo USA.
4
Mexico City má nejvíce policistů vzhledem k počtu obyvatel ve světě. Je tu jeden policista na každých 100 obyvatel.
5
Mexico City má největší flotilu taxíků na světě.
6
Největší pyramidy na světě se nenacházejí v Egyptě, ale v Mexicu.
7
Mexico má druhou nejvyšší produkci koňského masa na světě. Překonala jej pouze Čína.
8
Mexico mělo prezidenta, který se své funkce vzdal po hodině řízení země.
9
V některých částech Mexica stále najdete komunity vyznávající rituály, které jim mají přinést déšť a dobrou úrodu.
10
Pláže Cancun a Tulum patří mezi 10 nejlepších pláží světa podle žebříčku od TripAdvisor.
Byly informace na této stránce užitečné?