Skip to main content

Levné letenky Zanzibar

Akční letenky na Zanzibar

Zajímavosti o Zanzibaru

Zanzibar má víc než jen dokonalé pláže. Kilometry a kilometry bílého písku, který je tak jemný, že připomíná mouku. Do toho Indický oceán v neuvěřitelných odstínech tyrkysové barvy. Úplnou specialitou a naprostým přírodním divadlem na Zanzibaru je příliv a odliv. Na některých místech moře ustoupí až o několik stovek metrů. Na jeho místě tak zůstanou pouze mělké "bazény" se spoustou krásných mušlí, mořských hvězdic a řas, které domácí sbírají a následně vaří. O pár hodin později se však oceán vrátí, a to tak teplý, že se budete cítit doslova jako v termálním bazénu.

Zanzibar má mimořádně zajímavou ale stinnou historii. V 15. století byl spolu s velkou částí východní Afriky portugalskou kolonií. Evropskou nadvládu později vystřídal Omán, který si ostrov podmanil. Dlouhá desetiletí byl Zanzibar centrem obchodu s otroky pro celou oblast Indického oceánu, Blízkého východu, až po Indii. Ženy, muži, ale i děti z různých afrických zemí byli nuceni opustit své domovy a přes trh na Zanzibaru byli za děsivých podmínek předáváni dále do otroctví.

Stačí pár minut na pláži a určitě potkáte skupinku Masajů. Poznáte je jednoduše – mají typický červený oděv, hůl v ruce a bílé ozdoby. Někteří jsou velmi milí, jiní mírně otravní. Původně šlo o válečníky ze starého kmene v Keni a na severu Tanzanie. Masajové na Zanzibaru často nepocházejí z těchto vesnic, i když to o sobě rádi tvrdí. Živí se prodejem různých náramků, náhrdelníků a suvenýrů.

Zanzibar je hitem, který objevili před pár lety i Češi. Levné letenky na ostrov Zanzibar si můžete rezervovat i z Prahy. Létá tam nízkonákladová společnost Flydubai. Z Vídně je to Qatar Airways, Turkish Airlines a Ethiopian Airlines. Přímý let z našich končin na Zanzibar neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Zanzibaru

Víza na Zanzibar

Ano, potřebujete víza, ale nemějte žádný strach – nemusíte si s nimi dělat starosti předem. Jak to tedy probíhá? Během letu musíte na palubě vyplnit potřebné tiskopisy se základními informacemi o Vaší cestě. Po příletu na letiště Kisauni zaplatíte sumu 50 dolarů za víza, poté následuje pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel. No, a to je vše.

Počasí Zanzibar

Hlavní sezóna na Zanzibaru trvá od července do března. V tomto období se teploty pohybují kolem 30-32 stupňů Celsia, a i když je pod mrakem, dbejte na svou pokožku, aby Vás slunce nespálilo. Od dubna do půlky června je období dešťů, neprší však každý den, a teploty se pohybují okolo 26 stupňů. Výhodou tohoto období je méně lidí. Během deštivého období nejvíce prší v dubnu – přibližně 19 dní, v květnu 16 dní a v červnu cca 8 dní.

ZANZIBAR Počasí

Ceny na Zanzibaru

Oficiální měnou v zemi je Tanzanský šilink, ale skoro všude berou i dolary. Chcete-li nakupovat výhodně, doporučujeme platit v šilincích. Klasicky, většina věcí a služeb vychází levněji, když používáte místní měnu. Samozřejmě pokud se nejedná o fixní ceny. Místní to na Vás budou zkoušet. Zkuste se trochu informovat, co kolik stojí mimo hotel, abyste zbytečně neutráceli více než je třeba.

Sháníte hotel na Zanzibaru? V obrovské nabídce se můžete snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme Vám tak udělat přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

Pokud plánujete být v zemi déle, doporučujeme si koupit SIM kartu, protože někteří Čeští operátoři nepodporují Tanzanii, a tudíž nemůžete využívat služby jako jsou internetová data v mobilu.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Zanzibar

Před odjezdem jsme zjistili, zda jsou nutná nějaká očkování, či léky. Podle vyjádření očkovacího centra Zanzibaru potřebujete očkování proti žluté zimnici pouze v případě, že přicházíte z endemické oblasti (země Afriky a Jižní Ameriky s jejím výskytem). V případě, že cestujete z Evropy a tranzit na letišti v endemické zemi nepřesáhne 12 hodin, nebudou po Vás očkování požadovat, a je tedy na Vás, jak se rozhodnete.

Každopádně si s sebou zabalte repelent. Jako všude, tak i na Zanzibaru jsou komáři, kteří vylézají spíše přes noc a během deštivého období. Malárie je zde ojedinělá, ale za prevenci nic nedáte, a proto používejte moskytiéru a po západu slunce i repelent.

Co se týče hygieny, je potřeba si uvědomit, že jste v Africe. Zvyky a možnosti jsou jiné než u nás v Evropě. Většina resortů a hotelů však splňují všechny naše standardy. Pokoje jsou spíše jednodušší a mají základní vybavení. Samozřejmě to záleží i od počtu hvězdiček hotelu. Vodu nedoporučujeme pít z vodovodu. Kupujte si raději balenou.

Aktuální čas na Zanzibaru

Na Zanzibaru je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět na Zanzibaru

10 zajímavostí o Zanzibaru

1
Skutečný cestovní ruch na Zanzibaru začal až v roce 1995.
2
Zanzibar není jediný ostrov, ale souostroví. Dva hlavní ostrovy jsou Unguja (největší) a Pemba.
3
Název Zanzibar znamená "pobřeží černochů" a pochází z perského slova Zangibar - "Zang" znamenající černou kůži a "bar", což znamená pobřeží.
4
Jednou z nejznámějších událostí, ke které dochází v Zanzibaru, je Mezinárodní filmový festival Zanzibar. Jde o největší kulturní událost ve východní Africe.
5
Zanzibar má obrovský arabský vliv, přičemž obyvatelstvo je převážně muslimské. Nejstarší stopy islámu lze nalézt v mešitě na jižním konci ostrova Unguja na Kizimkazi.
6
Frontman kapely Queen, Freddie Mercury se narodil na Zanzibaru.
7
Jedním z nejdůležitějších vývozních artiklů Zanzibaru je koření.
8
V roce 1974 byl Zanzibar první místem v Africe, které zavedlo barevnou televizi, zatímco první televizní služby v Tanzanii byly zavedeny až v roce 1994 kvůli vyhraněným názorům prezidenta země.
9
Zanzibar je domovem opice jménem červený kolobus, nachází se zejména na ostrově Unguja a podle posledních propočtů už zbývá jen asi 3 000 jedinců.
10
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Zanzibar během celého roku velmi teplý a má stejný den a noc (každý 12 hodin) jako většina východoafrických zemí.
Byly informace na této stránce užitečné?