Skip to main content

Levné letenky Zanzibar

Tanzanie - základní COVID-19 informace

Tanzanie se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s určitým rizikem nákazy COVID-19. Při návratu do Česka je třeba splnit několik podmínek, které závisí na tom, zda je daná země mezi oranžovými, červenými nebo tmavě červenými zeměmi na cestovatelské mapě. Konkrétní podmínky návratu a podmínky vstupu do Tanzanie si pozorně nastudujte na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky na Zanzibar

Zajímavosti o Zanzibaru

Dovolená na Zanzibaru toho dokáže nabídnout víc než jen dokonalé pláže. Kilometry a kilometry bílého písku, který je tak jemný, že připomíná mouku. Do toho Indický oceán v neuvěřitelných odstínech tyrkysové barvy. Úplnou specialitou a naprostým přírodním divadlem na Zanzibaru je příliv a odliv. Na některých místech moře ustoupí až o několik stovek metrů. Na jeho místě tak zůstanou pouze mělké "bazény" se spoustou krásných mušlí, mořských hvězdic a řas, které domácí sbírají a následně vaří. O pár hodin později se však oceán vrátí, a to tak teplý, že se budete cítit doslova jako v termálním bazénu.

Historie a kultura Zanzibaru

Zanzibar má mimořádně zajímavou ale stinnou historii. V 15. století byl spolu s velkou částí východní Afriky portugalskou kolonií. Evropskou nadvládu později vystřídal Omán, který si ostrov podmanil. Dlouhá desetiletí byl Zanzibar centrem obchodu s otroky pro celou oblast Indického oceánu, Blízkého východu, až po Indii. Ženy, muži, ale i děti z různých afrických zemí byli nuceni opustit své domovy a přes trh na Zanzibaru byli za děsivých podmínek předáváni dále do otroctví.

Stačí pár minut na pláži a určitě potkáte skupinku Masajů. Poznáte je jednoduše – mají typický červený oděv, hůl v ruce a bílé ozdoby. Někteří jsou velmi milí, jiní mírně otravní. Původně šlo o válečníky ze starého kmene v Keni a na severu Tanzanie. Masajové na Zanzibaru často nepocházejí z těchto vesnic, i když to o sobě rádi tvrdí. Živí se prodejem různých náramků, náhrdelníků a suvenýrů.

Levné letenky na Zanzibar

Zanzibar je hitem, který objevili před pár lety i Češi. Levné letenky na ostrov Zanzibar si můžete rezervovat i z Prahy. Létá tam oblíbená 5* letecká společnost Qatar Airways. Současně s nimi nabízí lety i Emirates v kombinaci s flydubai. Z Vídně jsou to opět Qatar Airways. A komu nevadí odlety z Německa, několik výhodných spojení nabízí aerolinky KLM. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Zanzibaru

Potřebuji víza na Zanzibar?

Ano, potřebujete víza, ale nemějte žádný strach, je to snadné. Nejlepší variantou je vyřízení víz online před odletem na stránce https://eservices.immigration.go.tz/visa/ . Cena je 50 USD. Víza je možné zařídit i po příletu, ale pokud přiletíte s již vyřízeným vízem, ušetříte si čekání na letišti.

Jaké je počasí na Zanzibaru?

Hlavní sezóna na Zanzibaru trvá od července do března. V tomto období se teploty pohybují kolem 30-32 stupňů Celsia, a i když je pod mrakem, dbejte na svou pokožku, aby Vás slunce nespálilo. Od dubna do půlky června je období dešťů, neprší však každý den, a teploty se pohybují okolo 26 stupňů. Výhodou tohoto období je méně lidí. Během deštivého období nejvíce prší v dubnu – přibližně 19 dní, v květnu 16 dní a v červnu cca 8 dní.

ZANZIBAR Počasí

Jaké jsou ceny na Zanzibaru?

Oficiální měnou v zemi je Tanzanský šilink, ale skoro všude berou i dolary. Chcete-li nakupovat výhodně, doporučujeme platit v šilincích. Klasicky, většina věcí a služeb vychází levněji, když používáte místní měnu. Samozřejmě pokud se nejedná o fixní ceny. Místní to na Vás budou zkoušet. Zkuste se trochu informovat, co kolik stojí mimo hotel, abyste zbytečně neutráceli více než je třeba.

Sháníte hotel na Zanzibaru? V obrovské nabídce se můžete snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme Vám tak udělat přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

Pokud plánujete být v zemi déle, doporučujeme si koupit SIM kartu, protože někteří Čeští operátoři nepodporují Tanzanii, a tudíž nemůžete využívat služby jako jsou internetová data v mobilu.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Zanzibar povinná?

Před odjezdem jsme zjistili, zda jsou nutná nějaká očkování, či léky. Podle vyjádření očkovacího centra Zanzibaru potřebujete očkování proti žluté zimnici pouze v případě, že přicházíte z endemické oblasti (země Afriky a Jižní Ameriky s jejím výskytem). V případě, že cestujete z Evropy a tranzit na letišti v endemické zemi nepřesáhne 12 hodin, nebudou po Vás očkování požadovat, a je tedy na Vás, jak se rozhodnete.

Každopádně si s sebou zabalte repelent. Jako všude, tak i na Zanzibaru jsou komáři, kteří vylézají spíše přes noc a během deštivého období. Malárie je zde ojedinělá, ale za prevenci nic nedáte, a proto používejte moskytiéru a po západu slunce i repelent.

Co se týče hygieny, je potřeba si uvědomit, že jste v Africe. Zvyky a možnosti jsou jiné než u nás v Evropě. Většina resortů a hotelů však splňují všechny naše standardy. Pokoje jsou spíše jednodušší a mají základní vybavení. Samozřejmě to záleží i od počtu hvězdiček hotelu. Vodu nedoporučujeme pít z vodovodu. Kupujte si raději balenou.

Jaký je aktuální čas na Zanzibaru?

Na Zanzibaru je o dvě hodiny více než v České republice.

Letecké statistiky o Zanzibaru

  • Počet mezinárodních letišť na Zanzibaru: 1.

Tipy, co vidět na Zanzibaru

10 zajímavostí o Zanzibaru

1
Skutečný cestovní ruch na Zanzibaru začal až v roce 1995.
2
Zanzibar není jediný ostrov, ale souostroví. Dva hlavní ostrovy jsou Unguja (největší) a Pemba.
3
Název Zanzibar znamená "pobřeží černochů" a pochází z perského slova Zangibar - "Zang" znamenající černou kůži a "bar", což znamená pobřeží.
4
Jednou z nejznámějších událostí, ke které dochází v Zanzibaru, je Mezinárodní filmový festival Zanzibar. Jde o největší kulturní událost ve východní Africe.
5
Zanzibar má obrovský arabský vliv, přičemž obyvatelstvo je převážně muslimské. Nejstarší stopy islámu lze nalézt v mešitě na jižním konci ostrova Unguja na Kizimkazi.
6
Frontman kapely Queen, Freddie Mercury se narodil na Zanzibaru.
7
Jedním z nejdůležitějších vývozních artiklů Zanzibaru je koření.
8
V roce 1974 byl Zanzibar první místem v Africe, které zavedlo barevnou televizi, zatímco první televizní služby v Tanzanii byly zavedeny až v roce 1994 kvůli vyhraněným názorům prezidenta země.
9
Zanzibar je domovem opice jménem červený kolobus, nachází se zejména na ostrově Unguja a podle posledních propočtů už zbývá jen asi 3 000 jedinců.
10
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Zanzibar během celého roku velmi teplý a má stejný den a noc (každý 12 hodin) jako většina východoafrických zemí.
Byly informace na této stránce užitečné?