Skip to main content

Levné letenky Tanzánie

Akční letenky do Tanzánie

Tanzánie

Hledáte levnou letenku do Tanzanie? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Tanzanii.

Více Zobrazit méně

Tanzánie

Zanzibar

Zanzibar má víc než jen dokonalé pláže. Kilometry a kilometry bílého písku, který je tak jemný, že připomíná mouku. Do toho Indický oceán v neuvěřitelných odstínech tyrkysové barvy. Úplnou specialitou a naprostým přírodním divadlem na Zanzibaru je příliv a odliv. Na některých místech moře ustoupí až o několik stovek metrů. Na jeho místě tak zůstanou pouze mělké "bazény" se spoustou krásných mušlí, mořských hvězdic a řas, které domácí sbírají a následně vaří. O pár hodin později se však oceán vrátí, a to tak teplý, že se budete cítit doslova jako v termálním bazénu.

Zanzibar má mimořádně zajímavou ale stinnou historii. V 15. století byl spolu s velkou částí východní Afriky portugalskou kolonií. Evropskou nadvládu později vystřídal Omán, který si ostrov podmanil. Dlouhá desetiletí byl Zanzibar centrem obchodu s otroky pro celou oblast Indického oceánu, Blízkého východu, až po Indii. Ženy, muži, ale i děti z různých afrických zemí byli nuceni opustit své domovy a přes trh na Zanzibaru byli za děsivých podmínek předáváni dále do otroctví.

Stačí pár minut na pláži a určitě potkáte skupinku Masajů. Poznáte je jednoduše – mají typický červený oděv, hůl v ruce a bílé ozdoby. Někteří jsou velmi milí, jiní mírně otravní. Původně šlo o válečníky ze starého kmene v Keni a na severu Tanzanie. Masajové na Zanzibaru často nepocházejí z těchto vesnic, i když to o sobě rádi tvrdí. Živí se prodejem různých náramků, náhrdelníků a suvenýrů.

Zanzibar je hitem, který objevili před pár lety i Češi. Levné letenky na ostrov Zanzibar si můžete rezervovat i z Prahy. Létá tam nízkonákladová společnost Flydubai. Z Vídně je to Qatar Airways, Turkish Airlines a Ethiopian Airlines. Přímý let z našich končin na Zanzibar neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin, obvykle s jedním přestupem, případně dvěma.

Dar Es Salaam

Tanzanie je země nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry, ale v první řadě je to skutečná Afrika! V největším městě Tanzanie, Dar Es Sally, se zřejmě zdržíte jen chvíli - určitě si naplánujte prohlídku města s průvodcem a pak hurá poznávat to nejlepší z Tanzanie a jejího okolí. Skočte se vykoupat na ostrov hřebíčků a vanilky - Zanzibar. Vylezte na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro. Projeďte se přes národní park Serengeti. Tanzanie je plná dobrodružství.

Afrika je magnet na milovníky přírody. Není se čemu divit. Každý den se zde odehrává jedno z nejkrásnějších přírodních divadel na světě. Stovky zvířat ve svém přirozeném prostředí, zvědaví a usměvaví domorodci a to vše v nezaměnitelném prostředí Afriky.

Tanzanii postupně začínají objevovat i Češi. Levné letenky do Dar Es Salaamu lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy, Vídně či daleké Budapešti se můžete do Tanzanie dostat komfortně s Turkish Airlines s mezipřistáním v Istanbulu, případně s Qatar Airways s mezipřistáním v Dauhá, nebo s Emirates s jedním stopem v Dubaji. Šikovné spojení nabízejí i Ethiopian Airlines. Přímý let do Tanzanie z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Kilimandžáro

Tanzanie je země nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry, ale v první řadě je to skutečná Afrika! Pokud chcete zažít dobrodružné safari v národním parku Serengeti nebo vystoupit s průvodci na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro, učiňte tak. Nepochybně půjde o to nejkrásnější, co můžete během návštěvy Afriky zažít!

Mount Kilimanjaro je považováno za střechu Afriky. Ve skutečnosti jde o spící sopku a její nejvyšší vrch Kibo / Uhuru dosahuje výšky 5 895 metrů nad mořem. Nachází se v severovýchodní části Tanzanie při hranici s Keňou.

Výstup na Kilimandžáro je velmi populární trek. Dostupný je pouze prostřednictvím průvodce a je výbornou volbou, pokud chcete spojit exotickou dovolenou s výstupem na velehoru. Budete na to sice potřebovat více dní, ale vězte že to bude stát za to. Kilimandžáro se dá vyjít mnoha způsoby, ale co je skvělé, je to nejvyšší hora, kterou lze zdolat pěšky.

Tanzanii postupně začínají objevovat i Češi. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy i Vídně se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Arusha

Třetí největší město Tanzanie má v současnosti zhruba 350 tisíc obyvatel. Leží na severu Tanzanie pod druhou nejvyšší tanzanskou horou Mount Meru (4 566 m.n.m), která mu vytváří jedinečnou kulisu.

Arusha leží v nadmořské výšce přes 1 300 metrů, takže je tu po celý rok svěží vzduch a mírné klima. Žijí zde příslušníci kmenů Meru a Il Larus (Arusha), k multikulturnímu obrazu města přispívají komunity Asiatů (Arabů a Indů) a Evropanů. Nechybí pochopitelně ani Masajové, jejichž domovem jsou okolní savany.

Arusha je známá jako "hlavní město safari" a jako taková je po celý rok plná turistů. Není divu, protože leží na okraji východní větve Velké příkopové propadliny nedaleko proslulých národních parků Serengeti, Ngorongoro, Manyara a Tarangire. Navíc má ještě "svůj vlastní" malý národní park Arusha.

estože město Moshi leží mnohem blíže ke Kilimandžáru, výpravy na nejvyšší horu Afriky se organizují především z Arushi. Poznat život místních některých kmenů může turista v rámci nabízených komunitních programů.

60 km na východ od Arushe leží mezinárodní letiště Kilimanjaro International Airport. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Vídně či Prahy se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Další města
Dodoma

Hlavní město Tanzanie má pouze 420 tisíc obyvatel a nese jméno Dodoma. Historie tohoto města se začala psát poměrně nedávno, a to v roce 1907, kdy ho založili němečtí kolonisté. Hlavním městem Tanzanie však není od jejího počátku - stalo se jím až v roce 1973. Dá se říci, že Dodoma má stejný osud, jako hlavní město Brazílie - Brasília. I zde v Tanzanii totiž chtěli její představitelé hlavní město, které nebude ležet na samotném okraji státu, ale bude v jeho centrální části. Tímto rozhodnutím tak ztratilo dosavadní hlavní město Dar es Salaam své výsadní postavení, které odevzdalo právě Dodoma.

Pokud vás hlavní město Dodoma oslovilo a chtěli byste ho navštívit, budete mít několik možností, jak se sem dostat. Z neoficiálního hlavního města Dar es Salaam sem létá pravidelná letecká linka. Další možností je využití místní železniční sítě nebo klasicky autobusem. Vzdálenost mezi těmito městy je něco málo přes 400 kilometrů, takže záleží jen na vás, zda tuto cestu chcete absolvovat letecky nebo po zemi.

Tanzanii postupně začínají objevovat i Češi. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy a Vídně se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Užitečné info o Tanzánii

Tipy, co vidět v Tanzánii

10 zajímavostí o Tanzánii

1
V Tanzanii najdete až šestnáct národních parků
2
Měsíce červen až říjen jsou ideální pro návštěvu safari. Zvířata se totiž hromadně soustřeďují kolem napajedel a zdrojů vody, kde je méně vegetace
3
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Tanzanie během celého roku velmi teplá a má stejný den a noc (každých 12 hodin) jako většina východoafrických zemí
4
Najdete zde tři z celkových sedmi přírodních divů Afriky
5
Kilimandžáro se svou výškou 5 895 metrů nad hladinou moře je nejvyšším vrcholem v Africe
6
Frontman kapely Queen - Freddie Mercury - se narodil na Zanzibaru, který patří pod Tanzanii
7
Největším kmenem v Tanzanii jsou Sukumo, kteří tvoří 16% populace
8
Průzračné azurové vody Indického oceánu omývají 800 kilometrů téměř nedotčeného pobřeží
9
Masajové nevyužívají moderní výdobytky jako elektřina, mobil nebo tekoucí voda z vodovodu
10
Rekordní výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodin a 38 minut
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)