Skip to main content

Levné letenky Budapešť

Maďarsko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Maďarska doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Budapešti

Zajímavosti o Budapešti

Budapešť je nádherná. Jediná procházka podél břehu Dunaje vás přesvědčí o tom, že je to jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Stačí si naplánovat jeden víkend a stihnete toho skutečně mnoho. Takže pokud se chystáte navštívit hlavní město Maďarska - řádky níže berte jako malého průvodce vašemu výletu do Budapešti:

Parlament se objevuje snad na všech fotografiích či magnetkách z Budapešti. Budova parlamentu zkrátka vypadá výborně a je nemožné ji minout. Chcete-li navštívit i vnitřek budovy, doporučujeme návštěvu v ranních hodinách, kdy je zde méně turistů. Vstup do parlamentu s průvodcem je pro občany EU bezplatný.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Budapešti

Cestovní doklady do Maďarska

Češi potřebují pro vstup do Maďarska platný OP, nebo cestovní pas. Doklady musí být platné po celou dobu pobytu.

Počasí v Budapešti

Podnebí v Maďarsku je velmi podobné tomu našemu - mírné s velmi teplými a suchými léty a chladnějšími zimami.

BUDAPEST POČASÍ

Ceny v Budapešti

V Maďarsku se platí forinty. Mezinárodní kód forintu je HUF, v Maďarsku používají zkratku Ft. Drobné mince se nazývají Filler (100 Filler = 1 Ft), ale mají velmi nízkou hodnotu, takže se s nimi téměř nesetkáte.

Peníze lze zaměnit v kterékoliv směnárně v ČR, a to samé platí i o směnárnách v Maďarsku. Mějte u sebe vždy hotovost, ale ani platba kartou není problém v mnoha restauracích a barech v centru města.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Budapešti

V Budapešti je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět v Budapešti

10 zajímavostí a faktů o Maďarsku

1
Maďarský jazyk je unikátní pro svůj hunský původ, v Evropě jsou mu nejblíže finština a estonština.
2
Maďaři díky své rovinaté krajině a historii patří mezi nejlepší "kovboje" Evropy. Chov koní má bohatou tradici dodnes.
3
Maďaři jsou velmi úspěšní sportovci zejména na letních Olympijských hrách a patří mezi TOP10 v počtu zlatých medailí.
4
Lanovka na hrad Buda byla otevřena v Budapešti v roce 1870 a byla teprve druhou v Evropě (po Lyonu).
5
Název hlavního města maďarských sousedů vznikl spojením jeho dvou částí, které se rozprostírají po obou stranách Dunaje. Buda, Pešť a Óbuda byly až do roku 1872 různé města, které se v tomto roce spojily a vytvořily Budapešť.
6
Mezi nejznámější vynálezy maďarského původu patří kromě populární Rubikovy kostky i tiché zápalky, principy holografie, kuličkové pero, či programovací jazyk.
7
Pokud milujete wellness, v Maďarsku si přijdete na své. Přiláká vás více než 1000 termálních pramenů a stovky lázní.
8
Hudební festival Sziget patří mezi největší v Evropě a každoročně se koná na ostrově Óbudai-sziget na řece Dunaj.
9
Relativně malé Maďarsko nemá velehory - nejvyšší vrch je jen o něco vyšší než 1000 metrů - zato překypuje jinými zajímavostmi, například zde naleznete největší přírodní termální jezero na světě.
10
Maďaři mají výbornou barack Palinkas - tedy meruňkovici. Pálení domácího destilátu je zde, na rozdíl od jiných států, legální. Doma si zde můžete legálně vypálit 86 litrů 42% destilátu nebo 72,2 litru 50% destilátu.
Byly informace na této stránce užitečné?