Skip to main content

Levné letenky Maďarsko

Maďarsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Maďarska

Zajímavosti o Maďarsku

Nádherná krajina plná lázní, zámečků, vína a pálivých jídel. Takové je Maďarsko, i dovolená v Maďarsku. Rovinatá země, jejíž nejvyšší kopec má 1015 m.n.m a mimo jiné i největší jezero ve Střední Evropě - Balaton. Turisticky atraktivní region láká mnoho českých turistů, Evropanů, ale nakonec i celý svět. Zasloužili se o to zejména lázně a výborné služby.

Dominantou Maďarska je kromě Balatonu zejména jeho hlavní město, Budapešť. Budapešť je nádherná. Jediná procházka podél břehu Dunaje vás přesvědčí o tom, že je to jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Navíc je velmi snadno dostupná z České republiky a nabízí množství atrakcí během celého roku. Stačí si naplánovat jeden víkend a stihnete toho skutečně mnoho.

Více Zobrazit méně

TOP města v Maďarsku

Budapešť

Budapešť je nádherná. Jediná procházka podél břehu Dunaje vás přesvědčí o tom, že je to jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Stačí si naplánovat jeden víkend a stihnete toho skutečně mnoho. Takže pokud se chystáte navštívit hlavní město Maďarska - řádky níže berte jako malého průvodce vašemu výletu do Budapešti:

Parlament se objevuje snad na všech fotografiích či magnetkách z Budapešti. Budova parlamentu zkrátka vypadá výborně a je nemožné ji minout. Chcete-li navštívit i vnitřek budovy, doporučujeme návštěvu v ranních hodinách, kdy je zde méně turistů. Vstup do parlamentu s průvodcem je pro občany EU bezplatný.

Užitečné info o Maďarsku

Cestovní doklady do Maďarska

Češi potřebují pro vstup do Maďarska platný OP, nebo cestovní pas. Doklady musí být platné po celou dobu pobytu.

Počasí v Maďarsku

Podnebí v Maďarsku je velmi podobné tomu našemu - mírné s velmi teplými a suchými léty a chladnějšími zimami.

Ceny v Maďarsku

V Maďarsku se platí forinty. Mezinárodní kód forintu je HUF, v Maďarsku používají zkratku Ft. Drobné mince se nazývají Filler (100 Filler = 1 Ft), ale mají velmi nízkou hodnotu, takže se s nimi téměř nesetkáte.

Peníze lze zaměnit v kterékoliv směnárně v ČR, a to samé platí i o směnárnách v Maďarsku. Mějte u sebe vždy hotovost, ale ani platba kartou není problém v mnoha restauracích a barech v centru města

Aktuální čas v Maďarsku

V Maďarsku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět v Budapešti

10 zajímavostí a faktů o Maďarsku

1
Maďarský jazyk je unikátní pro svůj hunský původ, v Evropě jsou mu nejblíže finština a estonština.
2
Maďaři díky své rovinaté krajině a historii patří mezi nejlepší "kovboje" Evropy. Chov koní má bohatou tradici dodnes.
3
Maďaři jsou velmi úspěšní sportovci zejména na letních Olympijských hrách a patří mezi TOP10 v počtu zlatých medailí.
4
Lanovka na hrad Buda byla otevřena v Budapešti v roce 1870 a byla teprve druhou v Evropě (po Lyonu).
5
Název hlavního města maďarských sousedů vznikl spojením jeho dvou částí, které se rozprostírají po obou stranách Dunaje. Buda, Pešť a Óbuda byly až do roku 1872 různé města, které se v tomto roce spojily a vytvořily Budapešť.
6
Mezi nejznámější vynálezy maďarského původu patří kromě populární Rubikovy kostky i tiché zápalky, principy holografie, kuličkové pero, či programovací jazyk.
7
Pokud milujete wellness, v Maďarsku si přijdete na své. Přiláká vás více než 1000 termálních pramenů a stovky lázní.
8
Hudební festival Sziget patří mezi největší v Evropě a každoročně se koná na ostrově Óbudai-sziget na řece Dunaj.
9
Relativně malé Maďarsko nemá velehory - nejvyšší vrch je jen o něco vyšší než 1000 metrů - zato překypuje jinými zajímavostmi, například zde naleznete největší přírodní termální jezero na světě.
10
Maďaři mají výbornou barack Palinkas - tedy meruňkovici. Pálení domácího destilátu je zde, na rozdíl od jiných států, legální. Doma si zde můžete legálně vypálit 86 litrů 42% destilátu nebo 72,2 litru 50% destilátu.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)