Skip to main content

Levné letenky Afrika

Akční letenky

 

Afrika - kolébka lidstva

Zamysleli jste se někdy nad tím, že Afrika, jak ji většina z nás vnímá, vlastně neexistuje? Že neexistují Afričané, že Afrika nehladoví a že ne všichni jsou Masajové, nebo černé barvy pleti? Vždyť i zde padá sníh a dá se tu lyžovat, například v Keni. Je to snad nejrozmanitější kontinent na světě - je větší než USA, Kanada a Indie dohromady, a na 30 milionech kilometrech čtverečních se rozprostírá až 54 států a státečků spolu se svými devíti teritorii. Žije zde více než tři tisíce původních skupin obyvatel a téměř všechny z nich mají svůj vlastní jazyk. Zde se člověk, naši předkové, narodili. Afrika je kolébkou lidstva, z níž jsme před pěti až deseti miliony let spolu s našimi příbuznými, šimpanzi a gorilami, vystoupili a začali objevovat svět.

Zbořte své předsudky o Africe

Zavítejte na největší ostrov kontinentu - Madagaskar. Nebo se vydejte ke zdroji nejdelší řeky na světě - Nilu. Je na vás, ke kterému vás to zláká - Bílý Nil vytéká z Viktoriina jezera v Tanzanii, ten Modrý zase z Jezera Tana v Etiopii. Severní Africe dominuje suchá a nebezpečná Sahara či Maroko se svými trhy, zkuste je. Nebo se raději projděte Národním parkem Masai Mara v Keni, vyjděte na horu Kilimandžáro v Tanzanii, zdolejte Viktoriiny vodopády nebo mrakodrapy Kapského města. Dostaneme vás kamkoli!

Afrika

Země v Africe

A
Alžírsko Angola
B
Benin Botswana Burkina Faso Burundi
C
Congo Chad
D
Demokratická Republika Kongo Džibuti
E
Egypt Eritrea Etiopie
G
Gabon Gambie Ghana Guinea Guinea Bissau
K
Kamerun Kapverdy Keňa Komorské Ostrovy
L
Lesotho Libérie Lybie
M
Madagaskar Madagaskar Malawi Mali Maroko Mauricius Mauritánie Mayotte Mosambik
N
Namibie Niger Nigérie
P
Pobřeží Slonoviny
R
Reunion Rovníková Guinea Rwanda
S
Senegal Seychely Sierra Leone Somálsko Středoafrická Republika Súdán Svatá Helena Svatý Tomáš A Princův Ostrov Svazijsko
U
Uganda
Z
Zambie Zimbabwe

Top města Afriky

Maroko
Marrakech Agadir Casablanca Rabat Tangier
Tunisko
Tunis Monastir Djerba Kairouan Gafsa Tabarka Bizerte Gabes Sfax
Jihoafrická Republika
Kapské Mesto Johannesburg Durban Port Elizabeth Alexander Bay Phalaborwa Butterworth
Byly informace na této stránce užitečné?