Skip to main content

Levné letenky Guinea

Guinea - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Guinee

Zajímavosti o Guinei

Guinea leží v západní části Afriky na pobřeží Atlantiku. Patří mezi nejchudší země světa a je z velké části závislá na zahraniční pomoci. Její ekonomickou situaci komplikují i ​​váleční uprchlíci ze sousedních zemí. Lidé se živí hlavně zemědělstvím a Guinea vyváží zejména bauxit, má asi 30% světových zásob této hliníkové rudy. I když je Guinea africkým státem, hodně zde prší. Guinea patří k zemím s nejvyšším počtem srážek v západní Africe.

Největších výšek dosahuje v oblasti Fouta Djalon v severozápadní části země. Nejvyšší bod Mount Nimba (1752 m.n.m.) leží na jižní hranici s Pobřežím slonoviny. Hlavní město Guiney je Conakry a leží na pobřeží Atlantiku. Kdysi bylo považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Africe. Dnes se dá o něm spíše říci, že si uchovává svůj typický africký charakter. Ve městě je obrovská mešita Grande Mosquée, která pojme 10 000 věřících. V okolí města také najdete nádherné pláže.

Levné letenky do Guineje lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností TAP Air Portugal, Brussels Airlines, Air France / KLM či Ethiopian Air Lines. Přímý let do Guineje z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Guineje

Cestovní doklady a víza na Guineje

Ke vstupu do Guiney je vyžadován platný cestovní pas a vízum. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země.

O vízum lze požádat na Velvyslanectví Guiney v Berlíně, příp. jinde. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu, zda se podmínky pro cestování nezměnily. Omezený je vývoz místní měny. Na aktuální úpravu se doporučuje zeptat se v souvislosti s žádostí o vízum.

Počasí v Guiney

Pro Guineu je velmi typické horké africké podnebí. Tropické, vlhké období trvá od dubna do listopadu, průměrná teplota je celý rok 27 stupňů Celsia.

Ceny v Guiney

Oficiálním platidlem je Guinejský Frank. Ceny v Guiney jsou poměrně nízké. Za hlavní jídlo pro dva zaplatíte v přepočtu přibližně 25 amerických dolarů. Pivo stojí 5-6 dolarů a láhev vody vyjde na 1-2 dolary. Levné ubytování v Guineje naleznete přímo ve vyhledávání na Pelikánu.

Nabízíme luxusní hotelové značky, ale i ubytování za méně peněz v skromnějších apartmánech. Apartmány jsou nejlevnější způsob, jak se ubytovat. Chcete si půjčit auto? Doporučujeme tak učinit v předstihu a auto si vyzvednout přímo na letišti po příletu.

Aktuální čas v Guineje

V Guiney je o hodinu více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Guineje

Očkování je povinné proti žluté zimnici, doporučuje se i očkování proti meningitidě, žloutence A a B a pro krátkodobý pobyt užívání antimalarik.

Výskyt malárie je nejčastěji od června do listopadu, zejména v tomto období doporučujeme používat repelenty.

Nezapomeňte ani na kvalitní cestovní pojištění s vyšší pojistnou částkou.

Tipy, co vidět a zažít v Guineje

10 zajímavostí o Guineje

1
Tato země se někdy označuje jako Guinea-Conakry, aby se odlišila od jiných částí širšího regionu se stejným názvem, jako je Guinea-Bissau a Rovníková Guinea
2
Řeka Niger, řeka Gambie a řeka Senegal patří mezi 22 západoafrických řek, které mají svůj původ v Guineji
3
Guinea vyhlásila nezávislost od Francie 2. října 1958
4
Mount Richard-Molard je hora podél hranice s Pobřežím slonoviny a Guineou v západní Africe
5
Velká mešita Conakry byla otevřena v roce 1982. Je to čtvrtá největší mešita v Africe a největší v subsaharské Africe
6
Úředním jazykem Guiney je francouzština
7
Síť chráněných území v Guineji pokrývá asi 35,6% území státu
8
Guinea-Bissau tvoří hranici na severozápadě, Senegal na severu, Mali na severovýchodě, Pobřeží slonoviny na jihovýchodě, Libérie a Sierra Leone na jihu a Atlantický oceán na západě
9
Guinejské pobřeží má 320 kilometrů
10
Guinejské nerostné bohatství z něj dělá potenciálně jednu z nejbohatších zemí Afriky, ale její obyvatelé patří mezi nejchudší v západní Africe
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)