Skip to main content

Levné letenky Keňa

Keňa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Keňi

Zajímavosti o Keňi

Keňa je zemí považovanou za poslední ráj na zemi nebo i za kolébku života. Najdete zde největší a nejzachovalejší přírodní parky na světě. A v každém z nich množství vzácných druhů zvířat. V 56 národních parcích a rezervacích ukrývá Keňa některého z nejstarších zástupců divokého života na zemi.

Keňu však proslavily i jedny z nejkrásnějších pláží Indického oceánu a výborné podmínky pro potápění.

V Keni můžete strávit noc ve stanu v safari, ale i v nejluxusnějších hotelích. Země má výbornou turistickou infrastrukturu a jedny z nejpřátelštějších obyvatel Afriky.

Levné letenky do Keni lze rezervovat i z našich končin. Přímý let zajišťuje letecká společnost Kenya Airways, letět lze s jedním přestupem i s oblíbenými aerolinkami jako Qatar Airways, Turkish Airlines, Emirates, KLM či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

TOP města v Keňi

Nairobi

Vydejte se na objevnou výpravu do kouzelného světa v keňském Nairobi, plného papoušků, pávů či opic, ale i lvů a hyen, které lze občas zaslechnout v blízkosti úžasného Národního parku Nairobi.

Hlavní město, které svůj prostor sdílí s divokou přírodou. To výborně charakterizuje tak výjimečné místo, jakým Nairobi bezpochyby je. Kdysi klidné koloniální městečko, se v posledních letech přeměnilo na rušnou metropoli. Najdete ho 440 km severozápadně od přístavu Mombasa v nadmořské výšce téměř 1 800 m.n.m. Je skvělým výchozím bodem pro objevování místní africké země. Mimořádně oblíbené jsou africké safari, žirafí centrum ale i krásné plážové rezorty nebo potápění.

Levné letenky do Nairobi lze rezervovat z Prahy a Vídně Přímý let zajišťuje letecká společnost Kenya Airways. S jedním přestupem lze do Keni letět i s oblíbenými leteckými společnostmi jako Qatar Airways, Emirates, Lufthansa či KLM.

Mombasa

Druhé největší město v Keni a nejvýznamnější pobřežní město země. Mombasa je mimořádně atraktivní turistickou destinací díky svým nádherným plážím, podmořskému parku a pamětihodnostem starého města, z nichž vyniká pevnost Fort Jesus zapsána v Seznamu UNESCO.

Pro Evropu objevil Mombasu portugalský mořeplavec Vasco da Gama v roce 1498. Rok co rok ji objevuje i více turistů z ČR. Tyrkysové moře lemuje pobřeží plné bílých korálových útesů, najdete zde velké množství špičkových hotelů, apartmánů a potěší se i milovníci nočního života. Ten je zde na denním pořádku, avšak v mnohem klidnějším duchu, než v hlavním městě Nairobi.

Levné letenky do Mombasy lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Mombasy z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze cestovat komfortně se špičkovými společnostmi jako Turkish Airlines, Qatar Airways či Air France.

Užitečné info o Keni

Počasí v Keni

Keňa má poměrně různorodé klima. Obecně ji však lze brát jako zemi, kde můžete jet na dovolenou během celého roku a vždy vás bude čekat velmi teplé počasí.

Pokud se chystáte na safari, doporučujeme návštěvu naplánovat v období leden - březen, kdy je většinou suché počasí. Období dešťů trvá obvykle od poloviny března do června a od října do prosince.

Nejvyšší teploty a nejvíce srážek zažijete od března do května. Průměrné roční teploty v Keni se pohybují v rozmezí 29 - 34 stupňů Celsia.

Cestovní doklady a víza do Keni

Turistické vízum se uděluje na ambasádě, poplatek je 50 amerických dolarů. Lze jej však vyřídit i prostřednictvím cestovní kanceláře (klidně se obraťte na zákaznický servis Pelikána). Cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce po návratu.

Ceny v Keni

Platí zde Keňský šilink. V Keni jsou průměrné spotřebitelské ceny (nižší než v ČR). Z bezpečnostních a preventivních důvodů u sebe nenoste šperky a velkou hotovost. Doporučují se malé kapsičky na peníze a doklady pod oblečením.

Hledáte hotel v Keni? Ubytování lze sehnat i velmi levně za pár stovek korun na noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Keni

V Keni je o hodinu více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Keni

Při cestě do Keni se doporučuje očkování na žlutou zimnici, hepatitidu A a B, obrnu, tyfus a choleru. Při cestování na pobřeží a nížiny je nezbytná ochrana před nákazou malárií a preventivní užívání antimalarik. Doporučuje se také používání repelentů!

Tipy, co je potřeba vidět v Keni

10 zajímavostí o Keni

1
Hlavní a současně největší město Keni obývá téměř čtyři miliony obyvatel
2
V Nairobi se daří obchodu a sídlí zde několik mezinárodních organizací, mezi jinými zde má kancelář Organizace spojených národů OSN
3
V Nairobi strávila část svého života dánská spisovatelka Karen Blixen, která na základě svého pobytu v Keni napsala knihu Vzpomínky na Afriku
4
Keňa dostala název podle nejvyššího vrchu země Keňa (5199 m n. m.), Což v překladu znamená vrch lesku
5
V minulosti měla velkou zásluhu na rozvoji Nairobi i celé Keni železnice
6
Většina nejlepších světových běžců pochází z Keni
7
Hlavní město leží v nadmořské výšce 1795 metrů nad mořem v jižní části země
8
Mombasa leží na vlastním ostrově, který je k Africe připojen prostřednictvím více mostů
9
Keňa leží na východním pobřeží Afriky a rovník téměř protíná střed země
10
V národním parku Nairobi leží monument připomínající rok 1989, kdy tehdejší keňský prezident nechal na místě spálit 12 tun slonoviny a klů nosorožců, aby tak pytlákům i celému světu ukázal, že Keňa to myslí s ochranou své přírody skutečně vážně.
Byly informace na této stránce užitečné?