Skip to main content

Levné letenky Nairobi

Akční letenky do Nairobi

Zajímavosti o Nairobi

Vydejte se na objevnou výpravu do kouzelného světa v keňském Nairobi, plného papoušků, pávů či opic, ale i lvů a hyen, které lze občas zaslechnout v blízkosti úžasného Národního parku Nairobi.

Hlavní město, které svůj prostor sdílí s divokou přírodou. To výborně charakterizuje tak výjimečné místo, jakým Nairobi bezpochyby je. Kdysi klidné koloniální městečko, se v posledních letech přeměnilo na rušnou metropoli. Najdete ho 440 km severozápadně od přístavu Mombasa v nadmořské výšce téměř 1 800 m.n.m. Je skvělým výchozím bodem pro objevování místní africké země. Mimořádně oblíbené jsou africké safari, žirafí centrum ale i krásné plážové rezorty nebo potápění.

Levné letenky do Nairobi lze rezervovat z Prahy a Vídně Přímý let zajišťuje letecká společnost Kenya Airways. S jedním přestupem lze do Keni letět i s oblíbenými leteckými společnostmi jako Qatar Airways, Emirates, Lufthansa či KLM.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Keni

Počasí v Keni

Keňa má poměrně různorodé klima. Obecně ji však lze brát jako zemi, kde můžete jet na dovolenou během celého roku a vždy vás bude čekat velmi teplé počasí.

Pokud se chystáte na safari, doporučujeme návštěvu naplánovat v období leden - březen, kdy je většinou suché počasí. Období dešťů trvá obvykle od poloviny března do června a od října do prosince.

Nejvyšší teploty a nejvíce srážek zažijete od března do května. Průměrné roční teploty v Keni se pohybují v rozmezí 29 - 34 stupňů Celsia.

Cestovní doklady a víza do Keni

Turistické vízum se uděluje na ambasádě, poplatek je 50 amerických dolarů. Lze jej však vyřídit i prostřednictvím cestovní kanceláře (klidně se obraťte na zákaznický servis Pelikána). Cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce po návratu.

Ceny v Keni

Platí zde Keňský šilink. V Keni jsou průměrné spotřebitelské ceny (nižší než v ČR). Z bezpečnostních a preventivních důvodů u sebe nenoste šperky a velkou hotovost. Doporučují se malé kapsičky na peníze a doklady pod oblečením.

Hledáte hotel v Keni? Ubytování lze sehnat i velmi levně za pár stovek korun na noc. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Keni

V Keni je o hodinu více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Keni

Při cestě do Keni se doporučuje očkování na žlutou zimnici, hepatitidu A a B, obrnu, tyfus a choleru. Při cestování na pobřeží a nížiny je nezbytná ochrana před nákazou malárií a preventivní užívání antimalarik. Doporučuje se také používání repelentů!

Tipy, co je potřeba vidět v Keni

10 zajímavostí o Keni

1
Hlavní a současně největší město Keni obývá téměř čtyři miliony obyvatel
2
V Nairobi se daří obchodu a sídlí zde několik mezinárodních organizací, mezi jinými zde má kancelář Organizace spojených národů OSN
3
V Nairobi strávila část svého života dánská spisovatelka Karen Blixen, která na základě svého pobytu v Keni napsala knihu Vzpomínky na Afriku
4
Keňa dostala název podle nejvyššího vrchu země Keňa (5199 m n. m.), Což v překladu znamená vrch lesku
5
V minulosti měla velkou zásluhu na rozvoji Nairobi i celé Keni železnice
6
Většina nejlepších světových běžců pochází z Keni
7
Hlavní město leží v nadmořské výšce 1795 metrů nad mořem v jižní části země
8
Mombasa leží na vlastním ostrově, který je k Africe připojen prostřednictvím více mostů
9
Keňa leží na východním pobřeží Afriky a rovník téměř protíná střed země
10
V národním parku Nairobi leží monument připomínající rok 1989, kdy tehdejší keňský prezident nechal na místě spálit 12 tun slonoviny a klů nosorožců, aby tak pytlákům i celému světu ukázal, že Keňa to myslí s ochranou své přírody skutečně vážně.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)