Skip to main content

Levné letenky Arusha

Tanzanie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Arushi

Zajímavosti o Arushe

Třetí největší město Tanzanie má v současnosti zhruba 350 tisíc obyvatel. Leží na severu Tanzanie pod druhou nejvyšší tanzanskou horou Mount Meru (4 566 m.n.m), která mu vytváří jedinečnou kulisu.

Arusha leží v nadmořské výšce přes 1 300 metrů, takže je tu po celý rok svěží vzduch a mírné klima. Žijí zde příslušníci kmenů Meru a Il Larus (Arusha), k multikulturnímu obrazu města přispívají komunity Asiatů (Arabů a Indů) a Evropanů. Nechybí pochopitelně ani Masajové, jejichž domovem jsou okolní savany.

Arusha je známá jako "hlavní město safari" a jako taková je po celý rok plná turistů. Není divu, protože leží na okraji východní větve Velké příkopové propadliny nedaleko proslulých národních parků Serengeti, Ngorongoro, Manyara a Tarangire. Navíc má ještě "svůj vlastní" malý národní park Arusha.

estože město Moshi leží mnohem blíže ke Kilimandžáru, výpravy na nejvyšší horu Afriky se organizují především z Arushi. Poznat život místních některých kmenů může turista v rámci nabízených komunitních programů.

60 km na východ od Arushe leží mezinárodní letiště Kilimanjaro International Airport. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Vídně či Prahy se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tanzanii

Počasí v Tanzanii

Hlavní sezóna v Tanzanii trvá od července do března. V tomto období se teploty pohybují kolem 30-32 stupňů Celsia, a i když je pod mrakem, dbejte na svou pokožku, aby Vás slunce nespálilo. Od dubna do půlky června je období dešťů, neprší však každý den, a teploty se pohybují okolo 26 stupňů. Výhodou tohoto období je méně lidí. Během deštivého období nejvíce prší v dubnu – přibližně 19 dní, v květnu 16 dní a v červnu cca 8 dní.

Víza do Tanzanie

Ano, potřebujete víza, ale nemějte žádný strach – nemusíte si s nimi dělat starosti předem. Jak to tedy probíhá? Během letu musíte na palubě vyplnit potřebné tiskopisy se základními informacemi o Vaší cestě.

Po příletu na letiště Kisauni zaplatíte sumu 50 dolarů za víza, poté následuje pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel. No, a to je vše.

Ceny v Tanzanii

Oficiální měnou v zemi je Tanzanský šilink, ale skoro všude berou i dolary. Chcete-li nakupovat výhodně, doporučujeme platit v šilincích. Klasicky, většina věcí a služeb vychází levněji, když používáte místní měnu. Samozřejmě pokud se nejedná o fixní ceny. Místní to na Vás budou zkoušet. Zkuste se trochu informovat, co kolik stojí mimo hotel, abyste zbytečně neutráceli více než je třeba.

Sháníte hotel na Zanzibaru? V obrovské nabídce se můžete snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme Vám tak udělat přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

Pokud plánujete být v zemi déle, doporučujeme si koupit SIM kartu, protože někteří Čeští operátoři nepodporují Tanzanii, a tudíž nemůžete využívat služby jako například internetová data v mobilu.

Zdraví a očkování před cestou do Tanzanie

Před odjezdem jsme zjistili, zda jsou nutná nějaká očkování, či léky. Podle vyjádření očkovacího centra Zanzibaru potřebujete očkování proti žluté zimnici pouze v případě, že přicházíte z endemické oblasti (země Afriky a Jižní Ameriky s jejím výskytem). V případě, že cestujete z Evropy a tranzit na letišti v endemické zemi nepřesáhne 12 hodin, nebudou po Vás očkování požadovat, a je tedy na Vás, jak se rozhodnete.

Každopádně si s sebou zabalte repelent. Jako všude, tak i v Tanzánii jsou komáři, kteří vylézají spíše přes noc a během deštivého období. Malárie je zde ojedinělá, ale za prevenci nic nedáte, a proto používejte moskytiéru a po západu slunce i repelent.

Co se týče hygieny, je potřeba si uvědomit, že jste v Africe. Zvyky a možnosti jsou jiné než u nás v Evropě. Většina resortů a hotelů však splňují všechny naše standardy. Pokoje jsou spíše jednodušší a mají základní vybavení. Samozřejmě to záleží i od počtu hvězdiček hotelu. Vodu nedoporučujeme pít z vodovodu. Kupujte si raději balenou.

Aktuální čas v Tanzanii

V Tanzanii je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Tanzanii

10 zajímavostí o Tanzanii

1
V Tanzanii najdete až šestnáct národních parků
2
Měsíce červen až říjen jsou ideální pro návštěvu safari. Zvířata se totiž hromadně soustřeďují kolem napajedel a zdrojů vody, kde je méně vegetace
3
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Tanzanie během celého roku velmi teplá a má stejný den a noc (každých 12 hodin) jako většina východoafrických zemí
4
Najdete zde tři z celkových sedmi přírodních divů Afriky
5
Kilimandžáro se svou výškou 5 895 metrů nad hladinou moře je nejvyšším vrcholem v Africe
6
Frontman kapely Queen - Freddie Mercury - se narodil na Zanzibaru, který patří pod Tanzanii
7
Největším kmenem v Tanzanii jsou Sukumo, kteří tvoří 16% populace
8
Průzračné azurové vody Indického oceánu omývají 800 kilometrů téměř nedotčeného pobřeží
9
Masajové nevyužívají moderní výdobytky jako elektřina, mobil nebo tekoucí voda z vodovodu
10
Rekordní výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodin a 38 minut
Byly informace na této stránce užitečné?