Skip to main content

Levné letenky Ostrov Denis

Seychely - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Ostrova Denis

Zajímavosti o Ostrově Denis

Ostrov Denis je malinký ostrůvek, který se nachází 90 kilometrů severovýchodně od hlavního ostrova Seychel, Mahé. Patří do skupiny tzv. vnějších ostrovů. Jeho rozloha vás šokuje, je to jen 1,43 km². Ostrov nabízí klid, panenskou přírodu a nádhernou pláž, která se táhne po celé délce pobřeží ostrova.

Dostanete se sem malým letadlem, které odlétá z hlavního ostrova Mahé. Let trvá jen 30 minut. Ostrov byl pojmenován po francouzském cestovateli Denis de Trobriantrovi, který 12.srpna 1773 spatřil jako první tento magický ostrov. Na ostrově Denis se můžete ubytovat pouze v jediném hotelu. Ten nabízí luxusní služby a ubytování v moderních bungalovech přímo u pláže. Na ostrov často míří novomanželé na nezapomenutelnou svatební cestu.

Levné letenky na Seychely se dají rezervovat i z okolních letišť jako Praha čí Vídeň. Přímý let z našich končin na Seychely neexistuje, s jedním či dvěma přestupy však lze letět s leteckými společnostmi jako Qatar Airways, Turkish Airlines, Ethiopian, Emirates či Austrian Airlines. Většinou se létá na hlavní ostrov Mahé.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Seychelách

Víza na Seychely

Při vstupu na Seychely budete potřebovat cestovní pas, zpáteční letenku, doklad o ubytování v zemi a dostatek hotovosti v částce alespoň 150 amerických dolarů na osobu a den. Pokud pobyt nepřesáhne v průběhu půl roku 90 dní, při cestování na Seychely nepotřebujete víza.

Počasí na Seychelách

Seychely patří do pásma tropických deštných pralesů. Klima je vyrovnaná a vlhká, s denními teplotami mezi 24 - 30 ° C během celého roku. Za nejchladnější měsíce se považuje červenec a srpen. Nejpříjemnějším obdobím roku jsou měsíce květen až listopad, kdy foukají příjemné jihovýchodní větry.

Horké měsíce připadají na období prosinec až duben, s vrcholem v březnu, teploty však zřídka překročí hranici 31 ° C.

Ceny na Seychelách

Oficiální měna v zemi je seychelská rupie (SCR). Hledáte hotel na Seychelách? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Na bankomaty se příliš nespoléhejte, najdete je pouze v hlavním městě a případně v některých dalších městech. Platbu kartou navíc nabízejí jen velké supermarkety. Doporučujeme proto zaměnit peníze ihned na letišti po příletu.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou na Seychely

Při cestování na Seychely se nevyžaduje žádné očkování. Pokud byste cestovali ze zemí s výskytem žluté zimnice, můžete být vyzváni k předložení potvrzení o očkování na tuto nemoc.

Aktuální čas na Seychelách

Na Seychelách je o 5 hodin méně, než v ČR.

Tipy, co vidět (Seychely)

10 zajímavostí o Seychelách

1
Seychely tvoří až 115 ostrovů různých velikostí. Ten nejhlavnější je Mahé, na kterém leží i hlavní město Victoria
2
Historickou zajímavostí je, že se Seychely do roku 1903 spravovaly z ostrova Mauricius
3
Přestože se na ostrově nachází zastoupení snad všech ras světa, převládá římsko-katolické vyznání. Křesťanů je více než 87 procent
4
Seychelly patří mezi nejstarší místa na světě, z ostrovů, které se nacházejí opuštěné v oceánech jsou údajně nejstarší na světě
5
Největší semeno na světě pochází ze zde rostoucího druhu palmy Lodoicea Maldivica, také je zde několik druhů květů, které kvetou jen na místních ostrovech
6
Ostrov Praslin je domovem i velmi vzácného druhu palmy, který roste jen na tomto ostrově. Ořechy z těchto palem jsou největší na světě, váží neuvěřitelných 30 kilogramů a mohou dorůst až do 51 cm v průměru
7
Seychely jsou tvořeny potomky otroků, Číňany, Brity a mnoha jinými národnostmi
8
Francouzi ostrovy nazvali podle francouzského politika a ministra financí Jeana Moreaua de Sechelles
9
Seychely jsou zajímavé tím, že největším tahákem ekonomiky je luxusní cestovní ruch a příliv obchodníků, kteří si zde pro místní zákony a nižší daně zakládají firmy
10
Největší želva na světě je Esmeralda, váží 304 kilogramů a žije na ostrově Bird Island
Byly informace na této stránce užitečné?