Skip to main content

Levné letenky Tangier

Maroko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Tangieru

Zajímavosti o Tangieru

Tangier je druhé průmyslově nejrozvinutější město Maroka a často nosí pojmenování "Brána do Afriky". Leží asi 200 kilometrů od hlavního města Rabat. Vzdušnou čarou je vzdálen pouze 80 kilometrů od Gibraltaru! Dopravit se sem můžete buď letadlem na mezinárodní letiště Ibn Batouta, trajektem z Evropy, nebo vlakem z Rabatu. Asi největší historickou atrakcí města je pevnost (kasbah), kde se nachází i bývalý sultánův palác Dar el Makhzen.

V současnosti je muzeem vystavujícím marocké umění. Levné letenky do Tangier lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tangier však z našich končin neexistuje. S jedním přestupem lze do Rabatu letět se společnostmi Vueling a Iberia.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Maroku

Počasí v Maroku

Počasí v Maroku se v podstatě dělí na tři oblasti: úzké pobřežní pásmo, pro které je typické středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty, dále vnitrozemská oblast, které dominuje pohoří Atlas a rovněž plošiny a jižní lem, pro který jsou typické pouštní podmínky, protože leží v útrobách Sahary. Oblast Marrákeš nabízí nejteplejší počasí v rozmezí květen - říjen s průměrným teplotami dosahujícími 30 ° C.

Víza a doklady do Maroka

Při cestování do Maroka budete potřebovat platný cestovní pas. Víza do Maroka nepotřebujete. S Marokem byla uzavřená dohoda, kde pro občany ČR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dnů.

Ceny v Maroku

Národní měnou v Maroku je dirham. 10 dirhamů je přibližně jedno euro, tj 25 Kč. Množství obchodů však akceptuje i karty a dokonce i eura či dolary. Orientační ceny: Čaj pro dvě osoby: 3 eura, jídlo v restauraci: do 10 eur, pivo (nealkoholické): 5 eur, magnetka: od 1 do 3 eur, 5 litrový kanystr vody: 0,5 - 1 euro. Ve většině zemí se nepodává ani neprodává alkohol. V hotelových resortech je ho však dost.

Hledáte hotel v Maroku? Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud rádi poznáváte nové kultury, určitě doporučujeme ubytování v místních penzionech. Místní penziony jsou většinou tvořeny z atria (vnitřního dvora, který může být krytý, aby do něj nepršelo) a kolem dokola jsou umístěny vchody do pokojů pro hosty. V přízemí se může nacházet i malý bazén, či jídelna.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Maroko na vlastní pěst autem, tak to doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Maroka

V rámci běžné turistické návštěvy Maroka není předepsáno žádné povinné očkování. Jelikož Česká republika nemá s Marokem dohodu o bezplatné zdravotní péči, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Možné zdravotní rizika konzultujte s lékařem nebo v našich nemocnicích na odděleních cizokrajných chorob.

Aktuální čas v Maroku

V Maroku je aktuálně o jednu hodinu méně, než v České republice.

Tipy, co vidět v Maroku

10 zajímavostí o Maroku

1
Univerzita Al Quaraouiyine v marockém městě Fez vznikla již v roce 859 nl. Tedy o více než 200 let dříve než ta v Boloni
2
Maroko je sice africkou krajinou, ale k Evropě má mnohem blíže, než byste si mysleli. Z Marockého pobřeží můžete dokonce vidět pohybující se auta na Španělském pobřeží
3
Jedním z nejnavštěvovanějších míst Maroka je Chefchaouen, město pokryté tajemnými modrými domky
4
Maročané věří v existenci džina, který dokáže ovládat vůli lidí
5
Nikoli srdce, ale játra jsou v Maroku symbolem lásky a náklonnosti
6
V kultuře Maročanů je chléb všechno. Je tím nejcennějším a nejvzácnějším každodenním jídlem.
7
V Maroku je velmi neslušné odmítnout jakýkoliv pokrm či pozvání na čaj a takové chování je považováno za akt hrubosti
8
V Maroku se během zimy může lyžovat. Možné je to díky pohoří Atlas, které zasahuje i na území Maroka a svým nejvyšším vrcholem Džabal Tubkal dosahuje nadmořské výšky až 4165 m.n.m
9
Původní obyvatelé severní Afriky jsou Berbeři a podle jejich kalendáře se právě píše rok 2967
10
Maroko brzy otevře největší solární elektrárnu na světě
Byly informace na této stránce užitečné?