Skip to main content

Levné letenky Namíbie

Namibie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Namibie

Zajímavosti o Namibii

Namibie nabízí úžasnou směs jedinečných zážitků. Malebné oranžové duny kam až oko dohlédne, chatrče obývané domorodými kmeny nebo národní parky s bohatým zastoupením divoké zvěře. Namibie je plná překvapení, na které jen tak nezapomenete.

Vydejte se do Afriky a poznejte největší písečné duny na světě, bývalou německou kolonii Swakopmund, hřbitov lodí a město duchů, místní domorodé kmeny, skutečné africké safari, největší meteorit na světě, tulení rezervaci či africký Grand Canyon. Namibie je přeplněná zážitky.

Levné letenky do Namibie lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Turkish Airlines, Qatar Airawys, Austrian Airlines, SWISS nebo British Airways. Přímý let do Namibie z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

TOP města v Namibii

Windhoek

Pokud letíte z Evropy, Windhoek bude vašim vstupním bodem k dovolené v Namibii. Cestu do někdejší německé kolonie začněte právě v tomto krásném městě, které je zároveň hlavním městem země.

Leží v nadmořské výšce 1650 m n.m. a ne nadarmo znamená v překladu "větrná hora". Můžete se tak příjemně zchladit ve stínu moderních výškových budov, prohlédnout si starou pevnost, luteránský kostel Christuskirche, či na některém z tradičních tržišť zakoupit ceněné výrobky zručných domorodců.

Levné letenky do Windhoeku ze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat na Pelikánu akční nabídky leteckých společností Qatar Airways, Austrian Airlines, SWISS, Ethiopian Air Lines nebo British Airways. Přímý let do Windhoeku z našich končin neexistuje.

Užitečné info o Namíbii

Cestovní doklady a víza do Namibie

Do Namibie mohou cestovat čeští občané s cestovním pasem a platnými vízy. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země. Víza si vyřídíte na příslušném velvyslanectví Namibie. Budete k tomu potřebovat:

  • vyplněný vízový formulář
  • barevná originální fotografie pasového formátu, zezadu podepsána
  • minimálně 3 volné stránky v cestovním pasu
  • rezervace letenky a ubytování
  • kopie ID stránky pasu

Počasí v Namibii

Pro Namibii je typické velmi horké počasí a až 300 slunečných dní v roce. Je proto typickou dovolenkovou destinací. V měsících listopad až únor počítejte i s příležitostnou srážkovou činností, ve formě vydatných bouřkových lijáků. Vyschlé řeky se v tomto období přemění na bouřlivé řeky a suchá krajina a během několika dní změní na zelenou.

Kdy tedy navštívit Namibii? Doporučujeme měsíce duben až červen, kdy je i teplota příjemná (25 ° C) a obloha září modrými barvami.

Ceny v Namibii

Oficiálním platidlem je namibijský dolar. Peníze zaměňují jen banky a autorizované směnárny ve městě, výměna peněz je však přibližně stejně výhodná jako vybírání hotovosti z bankomatu. Kartou zaplatíte jen v lepších hotelech a některých restauracích nebo obchodech.

Ceny v Namibii jsou přibližně stejné jako v ČR. Jídlo v restauraci vyjde v průměru okolo 8-10 eur a dražší je i půjčení auta. Za dvoulůžkový pokoj v hotelu na noc zaplatíte pro dva nejméně 60 eur. Hledáte levné ubytování v Namibii? Doporučujeme podívat se na nabídky přímo na stránce Pelikan.cz. Najdete tam luxusní ubytování v hotelu, ale také skromnější bydlení v apartmánech či u místních.

Aktuální čas v Namibii

V Namibii je o hodinu více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Namibie

Kromě lokálního výskytu malárie nepředstavuje Namibie žádná jiné závažnější rizika. Mnohem větším problémem kromě malárie však může být úpal, pijte proto dostatek tekutin a na slunci se zdržujte co nejméně.

Tipy, co vidět a zažít v Namibii

10 zajímavostí o Namíbii

1
Namibie je jedním z nejméně přeplněných míst na planetě. Pouze Grónsko, Falklandy mají méně lidí na kilometr čtvereční
2
Scenérie Namibie použili i tvůrci filmů - 2001: Space Odyssey (1968), Mad Max: Fury Road (2015) a Let Fénixe (2006)
3
Dračí jeskyně je zřejmě domovem největšího podmořského jezera na světě. Dodnes nebylo probádané
4
Žije zde více gepardů než kdekoliv jinde
5
Namibie má nejvyšší duny na světě. Dosahují výšky 383 metrů nad mořem
6
Namibie zvolila svou první ženskou vedoucí představitelku v roce 2015
7
Poušť Namib je nejstarší poušť na světě. Odhaduje se, že je stará 80 milionů let
8
Namibie bere ochranu vážně. Ve skutečnosti je více než 40 procent země pod ochranou
9
Namibie získala nezávislost v roce 1990, kdy se odpojila od Jižní Afriky
10
Skeleton Coast je nehostinné, 2 500 km dlouhé pobřeží - vděčí za svůj název i tisícům koster velryb a jiných zvířat, které umocňují hrozivou atmosféru
Byly informace na této stránce užitečné?